Psychologia

Największe kompleksy kobiet

największe kompleksy kobiet

Panie często mają kompleksy na punkcie swojego wyglądu. W świecie, w którym trendy lansują celebrytki po licznych operacjach plastycznych znane z tego, że brały udział w reality show, a później wypuściły film porno do internetu, naprawdę można stracić wiarę w siebie. Na szczęście  to, co modne, nie zawsze podoba się mężczyznom. Każdy facet ma bowiem swój gust.  Jakie są największe kompleksy kobiet?

Za mały biust

Kobiety często martwią się, że ich piersi nie wyglądają tak jak z reklamy. Są za małe, a przez to ich właścicielki czują się mało kobiece i atrakcyjne fizycznie. Brakuje im pewności siebie. Być może kiedyś kobiety zakompleksione i narzekające na mały biust spotkały się z przykrym komentarzem kogoś z rodziny, koleżanki lub obcego faceta na ulicy. Warto jednak pamiętać, że rozmiar piersi nijak się ma do atrakcyjności fizycznej. To, że nie masz biustu jak Pamela Anderson, nie oznacza, że  jesteś skazana na życie solo, bo żaden mężczyzna nie zwróci na ciebie uwagi. Spokojnie, faceci są różni. Jedni uwielbiają tylko duże biusty, drugim podobają się mniejsze, a trzeci zwracają uwagę na pupę. W związku z tym spróbuj zaakceptować siebie taką, jaką jesteś. Pamiętaj, że faceci oceniają kobietę jako całokształt, masz być proporcjonalna. Poza tym mężczyźni często doceniają sam fakt, że masz piersi, których oni nie mają, jest za co złapać i do czego się przytulić.

Obwisłe piersi

Cóż, po porodzie i karmieniu piersią, przybieraniu na wadze i chudnięciu biust często traci jędrność, znikają włókna, które tworzą w skórze naturalny stanik podtrzymujący piersi i sutki zaczynają robić się obwisłe. Nie wygląda to zbyt korzystnie, ale z drugiej strony mężczyzna, z którym masz dziecko, powinien zrozumieć, że zyskał potomka, ale twoje kształty na tym nieco ucierpiały. Poza tym można próbować przywrócić piersiom dawną elastyczność, korzystając z zabiegów medycyny estetycznej i stosując odpowiednie kosmetyki. Dobrym rozwiązaniem jest też seks w staniku. Poza tym wielu mężczyznom utrata jędrności biustu w niczym nie przeszkadza.

Cellulit

Kobiety wstydzą się pomarańczowej skórki, którą ma większość pań. Dopóki na nią nie narzekamy, to faceci z reguły nie wiedzą o jej istnieniu.  Tak naprawdę rzadko który mężczyzna w ogóle zwraca uwagę na cellulit podczas  seksu, gdy jest silnie pobudzony i podniecony. Może więc warto przestać myśleć o pomarańczowej skórce?

Małe pośladki

W czasach, gdy na Instagramie króluje Kim Kardashian, kobietom zaczynają przeszkadzać ich normalne pośladki. Rozpoczęło się poszukiwanie kolejnego źródła kompleksów. Kiedyś kobiety narzekały tylko na biust, potem na masę ciała, następnie zaczęły na cellulit, a teraz do tego doszły pośladki. Nie ten kształt, nie tak duże jak u Kim, czyli ogólnie są do niczego. Co z tego, że są proporcjonalne do twojej sylwetki i masz idealny stosunek obwodu w talii do pośladków, który wynosi 0,7?

Krótkie nogi

Jedne kobiety narzekają na zbyt małe pośladki, a te, które mają pupy jak Kim Kardashian, skarżą się na krótkie nogi, które nie nadają się ani do sukienek ani do spódniczek. Prawda jest taka, że większość kobiet ma coś, co odbiega od aktualnych kanonów piękna. I co z tego?

Wystający brzuszek

O ile anatomii nie przeskoczysz, piersi większe nie urosną, nogi się nie wydłużą etc., o tyle wystający brzuszek to coś, na co masz wpływ. Zamiast zazdrościć innym płaskiego brzucha, zacznij ćwiczyć i zmień dietę na zdrowszą. To jedna z niewielu rzeczy, które możesz w sobie zmienić na lepsze, jeśli chodzi o wygląd. Oprócz wyćwiczenia brzucha, możesz jeszcze tylko wyćwiczyć pośladki, dzięki czemu będą pełniejsze.

Brak wcięcia w talii

Jeszcze inne kobiety narzekają na brak wcięcia w talii. Bez niego czują się mało kobiece. Rzeczywiście wcięcie w talii odróżnia nas od mężczyzn. Ale cóż począć, gdy go nie ma? Można nosić odpowiednie kroje sukienek – takie, które są albo totalnie luźne albo są luźne wszędzie poza pasem, wtedy dodają objętości u góry i na dole, a w środku robią optyczne przewężenie.

Duże stopy

Tutaj także niewiele zdziałasz.  Duże stopy, krótkie nogi, niski wzrost to cechy nie do przeskoczenia. Na szczęście nie każdy facet to fetyszysta stóp. Nie każdy też lubi drobne stopy.  Dla wielu facetów rozmiar buta jest całkowicie obojętny. Sama też raczej nie patrzysz na męskie stopy w jakiś szczególny, pożądliwy sposób. A do swoich większych stóp możesz dobrać seksowne buty. Dziś produkują szpilki do rozmiaru 44 włącznie.

Komentarze

Mindi

4 lata temu

Niestety z takimi wadami niewiele możemy zrobić w naturalny sposób. Zostaje nam się pogodzić z tyt jakie jesteśmy, myśleć raczej o tym co mamy ładne i to podkreślać.

Zostaw komentarz