Boże Narodzenie 2018 Lifestyle, czyli o tym się mówi Styl życia

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne

jarmarki-swiateczne

W wielu miastach Europy, jarmarki świąteczne to tradycyjne wydarzenie poprzedzające Boże Narodzenie. Najpiękniejsze z nich zasługują na podziw i uznanie.

Świąteczny klimat

Święta Bożego Narodzenia to jeden z najbardziej wyjątkowych okresów całego roku kalendarzowego. Przygotowujemy się do nich przez kilka tygodni, zarówno pod względem duchowym jak i materialnym. Klimat zbliżających się Świąt da się odczuć wszędzie. W sklepach pojawiają się dekoracje, a miasta zostają rozświetlone przez barwne iluminacje. Brakuje tylko śniegu, który dopełniłby zimowy nastrój. Atmosferę uzupełniają również jarmarki świąteczne, których nie brakuje w całej Europie. Te najpiękniejsze warto odwiedzić przed Świętami.

Salzburg

Kilkaset choinek przystrojonych w czerwone bombki, do tego pałac i szopka z prawdziwymi zwierzętami – to tylko niektóre z atrakcji, jakie możemy zobaczyć w Austrii. Jarmark zaczyna się tam już w listopadzie, wprowadzając gości w świąteczny klimat. Okna pałacu układają się w ogromny kalendarz adwentowy. W bajkowej atmosferze migoczących dekoracji możemy przechadzać się uliczkami starówki, popijając poncz, grzane wino lub gorącą czekoladę.

Malmo

Miłośnicy świątecznych dekoracji w stylu vintage i antyków mogą wybrać się do Szwecji. Tam spróbujemy także lokalnych specjałów takich jak ciasteczka korzenne czy szafranowe bułeczki. Dla małych i dużych niezwykłą frajdą będzie pojeżdżenie na łyżwach, na odkrytym lodowisku usytuowanym w parku.

Colmar

Jarmark we Francji przypomina bajkową krainę. Dzieci mogą liczyć na specjalne atrakcje w postaci karuzeli czy skrzyni na listy do Św. Mikołaja. Będąc w Colmar warto spróbować francuskich, świątecznych przysmaków takich jak alzackie pierniki czy anyżowe sprengerle.

Innsbruck

Stolica Tyrolu także zapewnia mnóstwo atrakcji świątecznych i piękne widoki na górskie szczyty. W sercu starego miasta stoi choinka, pod którą przygrywają góralskie kapele. Stragany kuszą pysznościami i dekoracjami. Dzieci będą tam zachwycone wesołym miasteczkiem i tradycyjnym, kukiełkowym przedstawieniem.

Wrocław

jarmark

Wśród najpiękniejszych jarmarków nie mogło zabraknąć stolicy Dolnego Śląska. Wrocławski rynek każdego roku zamienia się w bajkową krainę, gdzie spotkamy Mikołaja i krasnali, z którymi możemy zrobić pamiątkowe zdjęcie. Bajkowy Lasek zaprasza na opowieści o Kopciuszku, Dratewce czy Śpiącej Królewnie. Pragnący wrażeń mogą przejechać się ekspresem polarnym w postaci kolejki. Na Bożonarodzeniowym Jarmarku warto spróbować grzanego wina, obowiązkowo ze specjalnego kubka w kształcie mikołajowego buta.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

Mindi

7 lat temu

Od kilku lat marzę aby wybrać się na taki przediąteczny jarmark. Czytam o miejscach gdzie się odbywają i planuję, że w przyszłym roku mi się uda. Jestem zachwycona zdjęciami z takich jarmarków. Czuję, że to jest magia i piękna atmosfera wprowadzająca w świąteczny klimat. Myślę, że najpierw uda mi się wybrać na jarmark w Polsce ale może kiedyś zwiedzę gdzieś poza naszym krajem 🙂

Danusiate

7 lat temu

Ja odwiedzam jarmark w Krakowie (z racji zamieszkania) i uwielbiam jego atmosferę, choć daleko mu do cudów, jakie można zobaczyć na przykład we Frankfurcie czy Pradze.
Ale i tak co roku spaceruję wśród straganów i kupuję tak strasznie potrzebne rzeczy, jak na przykład olejki zapachowe, aniołki zrobione na szydełku, serwetki, woskowe choinki albo drewniane szopki… 🙂

dulcynea

7 lat temu

Kiedyś dawno temu, jako mała dziewczynka, byłam na jarmarku z babcią w Salzburgu . Do dziś wspominam jego bajkową atmosferę.
W naszym kraju jarmarków na taką skalę kiedyś nie było.
Dzisiaj już zaczynają się pojawiać.
To piękna tradycja:)

Zostaw komentarz