Moda

Najmodniejsze torebki na jesień 2020

Najmodniejsze torebki na jesień

Jesień 2020 obfituje w wiele trendów. Jeśli chodzi o ubrania, to w sklepach znajdziemy zarówno te utrzymane w ciepłej, jak i chłodnej kolorystyce. Podobne zasady dotyczą dodatków. Przedstawiamy najmodniejsze torebki na jesień 2020. Czy masz już jedną z nich?

Torebki do ręki

Na wybiegach pojawiło się sporo torebek do noszenia w ręce. Jedne z nich miały specjalną obręcz na dłonie, drugie skórzane rączki, nie brakowało też takich, które nosimy w ręce niczym kopertówkę. Ten trend nie każdej z nas przypadnie do gustu, gdyż jest wyjątkowo mało praktyczny. Torebka do ręki ogranicza nas, gdy żyjemy w ciągłym biegu, wolimy przewiesić ją przez ramię.

Torebki pod pachę

W sieciówkach pojawiły się też torebki z krótkim paskiem, które nosi się pod pachą. Niektóre z nich mają kształt półksiężyca, inne są bardziej prostokątne. Łączy je jedno, krótki pasek lub łańcuszek, który sprawia, że torebka sięga nam pod pachę. Ten trend także trzeba lubić, gdyż nie jest zbyt wygodny czy praktyczny.

Pikowane torebki

Pikowania zdominowały pokazy mody. Bardzo modne są zarówno te większe, jak i drobniejsze. Modne są zarówno matowe pikowane torebki, jak i połyskujące. W tym przypadku warto jednak zachować umiar, aby prezentować się stylowo. Jeśli decydujemy się na pikowaną torebkę, to unikamy dodatkowych ozdób w postaci łańcuchów, cyrkonii etc. Co za dużo, to niezdrowo.

Torebki z dekoracyjnymi łańcuchami

Torebki na łańcuchu to nic nowego, tym razem jednak stosujemy je w formie ozdoby. Łańcuchy są przyszyte jako element dekoracyjny torebki. Mogą być bardzo długie lub bardzo duże. Nie brakuje też fantazyjnych rozwiązań w postaci spiralnych łańcuchów.  Takie torebki wydają jednak dźwięki, jeśli więc należysz do osób, którym to przeszkadza, to zrezygnuj z tego trendu.

Torebki z frędzlami

Dużo torebek w sklepach i na wybiegach ma frędzle. Te mogą być gęstsze lub rzadsze, dłuższe lub krótsze. Czasem występują tylko przy zamknięciu torebki, czasem pokrywają ją całą. To bardzo mocny trend, który sprawdzi się do stylizacji boho. Może też stanowić modowy akcent w klasycznym, biurowym outficie.

Torebki w kolorze brązowym

Jeśli chodzi o kolorystykę jesiennych torebek, to przeważają tutaj brązy. Oczywiście, nie są jedynym dostępnym kolorem. O dziwo, tej jesieni kupimy też szare czy niebieskie torebki.  Popiel wraca do łask po dłuższej nieobecności. Natomiast błękit jest dostępny, ponieważ Instytut Pantone uznał classic blue za kolor 2020  roku.

Torebka typu nerka

Od kilku lat nerki utrzymują się w wiodących trendach. Bardzo fajnie sprawdzają się te, które można nosić na kilka sposobów. Jako nerkę oraz osobno jako pasek i torebkę.  Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne, ponieważ gdy nerka wyjdzie z trendów, nie wyrzucamy danej rzeczy, tylko nosimy poszczególne elementy osobno.

Niewielkie torebki na szyję

W latach 90. modne były niewielkie torebki na szyję. Dziś powracają do łask. W większości z nich nie schowamy nawet smartfona. Zmieści się w nich karta, klucze do mieszkania oraz szminka. Jest to jednak silny modowy akcent.

Shopperki

Na wybiegach nie zabrakło też niezwykle  praktycznych torebek, czyli shopperek. Można do nich sporo włożyć, nawet gdy zapomnimy z domu torby płóciennej, możemy obyć się bez konieczności zakupu reklamówki.  Trzeba jednak uważać na shopperki. Jeśli będą zbyt twarde, może się je nosić mało komfortowo. Lepiej wybierać te wykonane z miękkiej ekoskóry, aby nie wbijały się w bok naszego ciała.

Torebki z motywem zwierzęcym

Na wybiegach oraz w sieciówkach pojawiło się sporo torebek z motywem zwierzęcym. Znajdziemy na nich zarówno krowie łaty, jak i cętki lamparta. Można też nabyć torebkę w wersji bardziej bezpiecznej i zachowawczej, której faktura przypomina skórę węża lub krokodyla. To drugie rozwiązanie lepiej się sprawdzi w przypadku, gdy zależy nam na uniwersalności dodatku. Taką torebkę z fakturą przypominającą skórę krokodyla możemy nosić nawet do pracy w biurze.

Dodaj komentarz