Moda

Najlepsze materiały na zimę. Z czego powinny być wykonane ubrania na chłodne dni?

Najlepsze materiały na zimę

Jesień zadomowiła się u nas na dobre. Początkowo mogliśmy się cieszyć ze słońca i iście wakacyjnych temperatur. Dziś jednak na południu kraju jest dużo chłodniej, do tego pada deszcz. To doskonała okazja, by rozejrzeć się za ubraniami na chłodne dni. Przedstawiamy najlepsze materiały na zimę. Z czego powinny być wykonane ubrania na chłodne dni?

Wełna

Najlepszym materiałem na zimę wydaje się wełna. Jest ona bardzo ciepła, doskonale chroni przed zimnym. Płaszcze i swetry z prawdziwej wełny świetnie zabezpieczają organizm przed wychłodzeniem. Sprawdzają się nawet podczas najtęższych mrozów. Warto to mieć na uwadze i odłożyć nieco więcej pieniędzy na płaszcz wykonany z prawdziwej wełny, nie z poliestru, który słabo chroni przed zimnem.

Kaszmir

Kaszmir jest odmianą wełny. Charakteryzuje się tym, że jest niezwykle przyjemny dla skóry. W żaden sposób jej nie podrażnia. Nosi się go równie komfortowo jak wiskozę. Nawet jeśli ubranie wykonane z kaszmiru sprawia wrażenie cienkiego, to doskonale grzeje i sprawdza się podczas największych mrozów.

Gruba, mięsista bawełna

Zimą śmiało można też sięgać po ubrania z bawełny. Ten naturalny materiał różni się bowiem stopniem grubości. Jeśli jest mięsisty i gruby dobrze chroni organizm przed wyziębieniem. Nie bez powodu z grubej bawełny szyje się bluzy na jesień i zimę. Warto zadbać o to, aby miały dla nas wygodny krój i nigdzie nie uwierały, a będzie się je nosiło niezwykle komfortowo.

Wiskoza z dodatkiem nylonu

W ostatnich latach wiskoza stała się bardzo popularna. Jest materiałem sztucznym, oznacza to, że uzyskuje się ją w wyniku chemicznej obróbki celulozy. Wiskoza jest przyjemna i delikatna dla skóry. Nie powoduje podrażnień. Latem wykorzystuje się ją do produkcji cienkich, zwiewnych sukienek. Zimą także znajduje zastosowanie, ale by chroniła dobrze przed chłodem, musi zostać wzbogacona nylonem. To zapewnia jej wytrzymałość oraz odpowiednią grubość.

Lniane ubrania nie tylko na lato

Len kojarzy nam się z materiałem, po który sięgamy głównie latem, gdy żar leje się z nieba, a my poszukujemy ochłody. Okazuje się, że len bardzo dobrze przewodzi też ciepło. Pod tym względem wypada nawet lepiej niż popularna wełna, którą utożsamiamy z typowo zimowym materiałem. Warto zatem kupić na chłodniejsze dni lnianą koszulę z długimi rękawami. Jeśli narzucimy na nią dobrej jakości sweter, z pewnością nie zmarzniemy.

Dodaj komentarz