Dzieje się Nagrody

Nagroda: Sherlock Holmes

nagroda-sherlock-holmes

Przygody jednego z najbardziej utalentowanych detektywów spotkały się z ogromnym zainteresowaniem naszych czytelników. Kto będzie mógł zapoznać się z trzema tomami „Sherlocka Holmesa”? Nadeszła pora, aby rozstrzygnąć konkurs.

To chyba najpopularniejszy detektyw, nic dziwnego, skoro rozwiązał każdą, nawet najbardziej skomplikowaną zagadkę. Chcesz poznać tajniki jego pracy?

Z Holmesem spotykamy się po raz pierwszy w powieści “Studium w szkarłacie”, która ukazała się w 1887 roku. W skład dorobku literackiego Arthura Conana Doyle`a wchodzą 4 powieści i 56 opowiadań, których głównym bohaterem jest Sherlock.

Gdy pisarz poczuł się znużony opisywaniem losów detektywa, zdecydował się na jego uśmiercenie, dokonał tego w 1893 roku w utworze zatytułowanym “Ostatnia zagadka”. Holmes zginął podczas walki ze swoim największym wrogiem, geniuszem zła, profesorem Moriartym, spadając wraz z nim do alpejskiego wodospadu Reichenbach. W związku z tym, iż Brytyjczycy zdążyli się zżyć z fikcyjną postacią, zaprotestowali, nosząc czarne przepaski na znak żałoby. Pod wpływem niesłabnących protestów czytelników Doyle postanowił ocalić Sherlocka, Holmes powrócić w opowiadaniu “Pusty dom” wydanym w 1903 roku.

Holmes posiadał wybitny talent do rozwiązywania skomplikowanych zagadek kryminalnych. Korzystał przy tym z metod dedukcji. Prowadząc śledztwa, wnikliwie obserwował środowisko, w którym doszło do przestępstwa oraz posługiwał się znajomością psychologii, chemii, balistyki, matematyki. Detektyw był uzależniony od tytoniu, kokainy i morfiny.

Nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka ukazała się trzytomowa seria składająca się z powieści i opowiadań Arthura Conana Doyle`a poświęconych Sherlockowi Holmesowi. Każda z książek została wzbogacona oryginalnymi ilustracjami Sidneya Pageta.

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Zysk i S-ka mamy do rozdania jeden komplet książek o najsłynniejszym i najbardziej utalentowanym detektywie. Aby go zdobyć, wystarczy udzielić prawidłowej odpowiedzi na poniższe pytanie.

Jak nazywa się najbliższy przyjaciel i powiernik Sherlocka Holmesa, który jest zarazem pisarzem i lekarzem?

Prawidłowa odpowiedź brzmi: Doktor Watson jest najbliższym przyjacielem i powiernikiem Sherlocka Holmesa.

Trzytomowa seria poświęcona przygodom Sherlocka Holmesa wędruje do:

  • anetajack

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Redakcja

Komentarze (15)

elle@elle

8 lat temu

wlasnie Filo jak nie bedziesz grac to nie dasz sobie szansy i nie wygrasz,portal jest liczny i nie zawsze a sie to szczescie w losowaniu :)))

Danusiate

8 lat temu

filodendron napisał(a):
> E tam , chyba przestane grać , ostatnio nigdy nic nie wygrywam

Jak przestaniesz grać, to wtedy już na pewno nie wygrasz 🙂 🙂

pati25

8 lat temu

Gratuluję Ci,anetojack 🙂 Trochę Ci zazdroszczę takiej nagrody, bo też miałam na nią chętkę..Ale niestety się nie uudało.:(

Zostaw komentarz