Konkursy Styl życia

Nagroda: powieść kryminalna Michela Bussi pt. Mówili, że jest piękna

mówili że jest piękna

Nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu. Do kogo wędruje powieść kryminalna Michela Bussi pt. Mówili, że jest piękna?

Leyli przybyła do Francji z Mali kilka lat temu. Mieszka w małym mieszkaniu z trójką dzieci. Skrywa wielką tajemnicę i strzeże jej pilnie, choć z łatwością opowiada swoje życie tym, którzy naprawdę chcą słuchać. Jej historia przypomina losy wielu imigrantów…

Bez zbędnego melodramatyzowania autor pokazuje nam straszne oblicze handlu ludźmi i biznesu wokół niego.

Od pustyni Sahelu do miejskiej dżungli Marsylii, w cztery dni i trzy noce … Ogłuszająca i przytłaczająca powieść. Imigranci, rodzina, morderstwo, handel żywym towarem, brawurowe śledztwo. Śledztwo w stylu porucznika Columbo, bo znamy tożsamość mordercy od pierwszych stron. To, czego nie znamy, to motyw. A potem następuje niezwykły zwrot akcji. Jak zwykle w powieściach Bussiego mamy do czynienia z mocno zaskakującym finałem.

Wygraj powieść kryminalną Michela Bussi pt. Mówili, że jest piękna!

Aby zdobyć jeden  egzemplarz powieści kryminalnej Michela Bussi pt. Mówili, że jest piękna, wystarczyło odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

  1. Jaki będzie finał powieści? Udzielając odpowiedzi na to pytanie, skorzystaj z własnej wyobraźni.
  2. Jaką książkę, która ukazała się nakładem wydawnictwa Świat Książki, chciałabyś przeczytać? Podaj tytuł inny niż Mówili, że jest piękna. W udzieleniu odpowiedzi na to pytanie pomoże ci strona internetowa.

Poniżej przedstawiamy nagrodzoną odpowiedź:

Okazuje się, że główna bohaterka została sprzedana handlarzom ludźmi przez własnego ojca. Ona od razu wpadła im w oko. Uznali, że dzięki jej egzotycznej urodzie i regularnym rysom twarzy zostanie luksusową prostytutką, a oni będą czerpali zyski z jej pracy. Chętnie przeczytam książkę pt. „Z nienawiści do kobiet”Judyta P., Katowice

Serdecznie gratulujemy laureatce i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach. 

Dodaj komentarz