Kultura Styl życia

Nagroda: powieść Jessiki Sorensen pt. Przeznaczenie Violet i Luke`a

Przeznaczenie Violet i Luke`a

Do kogo wędruje powieść Jessiki Sorensen pt. Przeznaczenie Violet i Luke`a? Nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu.

Życie Luke’a Price’a od zawsze zależało od porządku, kontroli i twardego stawiania czoła światu. Nic nieznaczące związki z kobietami były dla niego rozrywką – sposobem na wyciszenie chorych wspomnień z dzieciństwa. Luke rozpaczliwe pragnie zapomnieć o przeszłości, ale – nieważne, co zrobi – ona i tak będzie go prześladować.

Los nie sprzyjał Violet Hayes. Już jako dziecko została sama na świecie, bez żadnej rodziny. Towarzyszyły jej jedynie wspomnienia o niewyjaśnionym morderstwie rodziców. Dorastała w domach zastępczych, żyjąc pod opieką nieodpowiedzialnych przybranych rodziców, w otoczeniu narkotyków. Nikt o nią nie dbał, gdy próbowała zwalczyć bolesne wspomnienia o nocy, w której odebrano jej rodziców. Ale niepamięć przychodzi z trudem, kiedy nie można zamknąć za sobą niektórych drzwi, a ona nie mogła przestać śnić o tym, co przydarzyło się tamtego tragicznego dnia. Aby poradzić sobie z życiem, dystansuje się do wszystkich wokół i nigdy nie pozwala sobie na uczucia.

I nagle Violet spotyka Luke’a. Obydwoje natychmiast ścierają się, ale równocześnie coś ich ku sobie pcha. Chociaż z tym walczą, powoli otwierają się przed sobą i czują coś, czego jeszcze nigdy nie poznali. Odkrywają, jak bardzo są do siebie podobni. Czeka ich jednak zderzenie z jeszcze jedną trudną prawdą: nie da się uciec od przeszłości…

Wygraj powieść Jessiki Sorensen pt. Przeznaczenie Violet i Luke`a!

Aby zdobyć jeden z dwóch egzemplarzy powieści Jessiki Sorensen pt. Przeznaczenie Violet i Luke`a, wystarczyło w sposób kreatywny odpowiedzieć na poniższe pytanie.

O jakich wydarzeniach z przeszłości Luke stara się usilnie zapomnieć? Odpowiadając na to pytanie, skorzystaj z własnej kreatywności.

Poniżej przedstawiamy nagrodzone odpowiedzi:

Luke jako dziecko przypadkowo przyczynił się do śmierci swojego ojca. Był małym majsterkowiczem, który budował własny pojazd międzyplanetarny. Postanowił wzbogacić go o część pochodzącą z samochodu ojca. Nie wiedział, że tym samym niszczy hamulce i przyczyni się do wypadku taty. Jego ojciec jechał do pracy, był trochę spóźniony, dlatego też przekraczał dopuszczalną prędkość. Niespodziewanie na jego drodze pojawiła się ciężarówka, próbował zahamować, ale nie dał rady. Uderzył w nią z całym impetem. Analiza śledczych wykazała uszkodzenie hamulców. Chłopiec przyznał  się mamie do swojej zabawy, która okazała się tragiczna w skutkach Wiesława Z., Poznań.

Dzieciństwo Luke`a nie było usłane różami. Jego matka piła całymi dniami, ojciec wyprowadził się, zanim chłopiec przyszedł na świat. Bardzo często brakowało mu środków do życia. Luke nie miał pieniędzy na chleb, mleko. Nie stać go było na szkolne wycieczki. Pewnego dnia postanowił zmienić swój los.  Wybrał jednak niewłaściwe narzędzie.  Luke zaczął kraść pieniądze z małych osiedlowych sklepów. Pewnego dnia obrabował lokalną piekarnię.  Pech chciał, że trafił na zmianę nowej pracownicy. Szef zwolnił ją z pracy dyscyplinarnie, będąc przekonanym, że to ona zabrała ze sobą utarg. Kobieta została pozbawiona środków do życia, a miała do utrzymanie dwójkę małych dzieci. Z rozpaczy popełniła samobójstwo. Gdy Luke się o tym dowiedział, popadł w głęboką depresjęJanina K., Nysa.

Serdecznie gratulujemy laureatkom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Komentarze (7)

Zostaw komentarz