nagroda-pokrewne-dusze

Virginia Woolf na stałe wpisała się w historię literatury. Jej życie wciąż budzi ogromne zainteresowanie. Jaka naprawdę była Virginia? Pokrewne dusze pomogą znaleźć ci odpowiedź na to pytanie. Do kogo powędrują książki?

Właśnie na rynku wydawniczym ukazały się Pokrewne dusze autorstwa Virginii Woolf. Ten zbiór listów pozwala spojrzeć na życie i twórczość pisarki z innej perspektywy. Woolf przez całe życie korespondowała z rodziną, przyjaciółmi, wydawcami i różnego rodzaju instytucjami. Do dziś zachowało się ponad cztery tysiące listów. Część z nich znajduje się w zbiorach publicznych w Anglii i Stanach Zjednoczonych, ale wiele z nich pozostaje w rękach osób prywatnych.

W książce pt. Pokrewne dusze znajdziemy wybrane listy, zostały one ułożone w sposób chronologiczny. Na pierwszych stronach czytelnik zapoznaje się z korespondencją, której adresatem był ojciec Virginii. Sześcioletnia dziewczynka swój pierwszy list napisała drukowanymi literami. Pokrewne dusze wieńczy wiadomość, w której Woolf żegna się z mężem. Zapoznając się z treścią kolejnych listów, śledzimy życie Virginii.

Za sprawą zachowanej korespondencji poznajemy nieznane oblicze pisarki, od dzieciństwa, przez lata panieńskie, pierwsze próby pisarskie, małżeństwo, załamanie, pierwszą wojnę, sukcesy zawodowe i wydawnicze. Czytelnik widzi wachlarz emocji, które towarzyszyły Woolf na przestrzeni lat. Listy pozwalają spojrzeć na autorkę „Własnego pokoju” z bliska i poznać jej bogatą osobowość. Korespondencja do siostry różni się od tej, której adresatką była przyjaciółka z młodości. Woolf dostosowywała styl wypowiedzi do odbiorcy, inaczej pisała do wydawców, publicznych instytucji oraz osób, których nie znała. Jaka była Virginia?

Jeśli chcesz poznać odpowiedź na powyższe pytanie, weź udział w naszym konkursie. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa MG mamy do rozdania 5 egzemplarzy Pokrewnych dusz. Aby zdobyć jeden z nich, wystarczy udzielić prawidłowej odpowiedzi na poniższe pytanie.

W jaki sposób zmarła Virginia Woolf?

Prawidłowa odpowiedź brzmi: Virginia Woolf popełniła samobójstwo, rzucając się w nurt rzeki Ouse z kieszeniami wypełnionymi kamieniami.

Pokrewne dusze wędrują do:

  • Edysia779
  • Aniołek56
  • Amelie_53
  • arisa
  • migotka

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Redakcja