Dzieje się Nagrody

Nagroda: podwójne zaproszenie na spektakl Lady Wa-Wa!

nagroda-podwojne-zaproszenie-na-spektakl-lady-wa-wa

Lady Wa-Wa to próba uchwycenia wielowymiarowości i różnorodności skomplikowanej natury kobiecej.

Punktem wyjścia do stworzenia spektaklu, były wywiady z paniami, prowadzone na warszawskim Śródmieściu, ale także energia miasta, która bezpośrednio przekłada się na stan emocjonalny jego mieszkańców.

Lady Wa-Wa to teatr jednej aktorki. Magdalena Engelmajer tworzy warstwę spektaklu ze słów, dźwięków oraz sytuacji, które poruszają różne tematy dotyczące kobiecej strony świata.

Ważną rolę odgrywa tu ciało aktorki, jej fizyczność oraz muzyka, która wraz z odpowiednio przetworzonymi odgłosami, tworzy unikalny, słowno-muzyczny mikrokosmos, wciągający widza swoją niejednoznaczną poetyką.
W trakcie pracy nad projektem, twórcy inspirowali się techniką stosowaną przez kompozytorów muzycznych, zwaną aleatoryzmem kontrolowanym. Technika ta, wprowadza do dzieła muzycznego element przypadku, jednak pod ścisłą kontrolą kompozytora. Przeniesienie jej na grunt teatru, polega na łączeniu krótkich fragmentów złożonych ze słów, muzyki oraz dźwięków sonorystycznych w jedną całość, która oscylując wokół tematu kobiecości, zaskakuje widzów nieprzewidywalnym połączeniem scen o skrajnym ładunku emocjonalnym.

Twórcami spektaklu Lady Wa-Wa jest Duet Artystyczny ME/ST – Magdalena Englemajer i Szymon Turkiewicz .
Próby do monodramu Lady Wa-Wa były dla twórców ME/ST nowym wyzwaniem. Aby opisać subtelne stany emocjonalne, poruszyć często intymne tematy kobiece, artyści zgłębili historię światowej sztuki performatywnej, która komunikuje się z widzem poprzez różne formy wyrazu.

Spektakl Lady Wa-Wa został zaplanowany na 27.04.2015 r. na godzinę 19:30 w Pałacu Zamoyskich przy ul. Foksala 2 w Warszawie. Dzięki uprzejmości Teatru ME/ST ogłosiliśmy konkurs, w którym można było wygrać jedno podwójne zaproszenie na tę sztukę. Nadeszła pora, aby poznać laureata.

Podwójne zaproszenie na spektakl Lady Wa-Wa wędruje do:

  • Teresa38

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Redakcja, artykuł sponsorowany

Komentarze (4)

elle@elle

9 lat temu

GRATULACJE TERESO!NA PEWNO BEDZIESZ SIE DOBRZE BAWIC,JA NIE BRALAM UDZIALU BO POPRZEDNIOO WYGRALAM NA TEN MONODRAM,BYLA MOJA SIOSTRA I SZTUKE BARDZO CHWALILA:)))

Zostaw komentarz