Dzieje się Nagrody

Nagroda: Panna młoda

nagroda-panna-mloda

Życie w krajach islamskich znacznie różni się od tego, które znają Europejczycy i Amerykanie. Jak bohaterowie Panny Młodej odnaleźli się w nowej sytuacji? Nadeszła pora, aby wyłonić zwycięzców konkursu, którzy poznają odpowiedź na powyższe pytanie.

Akcja powieści Panna młoda rozgrywa się w Libii pod rządami Kaddafiego. Zostały w niej ukazane losy polskich rodzin, które przybyły do nieznanego, podzielonego ideologicznie państwa.

W jaki sposób muzułmański świat ukształtuje charakter braci bliźniaków, zawsze nierówno traktowanych przez matkę, która realizuje się zawodowo? Jak z nową sytuacją poradzi sobie nastolatka, która pochodzi z rozbitej rodziny? Czy związek Araba i Amerykanki może liczyć na akceptację radykalnych wyznawców islamu?

Panna Młoda stanowi barwną, pełną licznych retrospekcji opowieść, poznajemy w niej rodzinne dzieje kilku pokoleń. Wraz z bohaterami uczestniczymy w fascynujących podróżach, stajemy przed Ścianą Płaczu, odkrywamy Saharę i podziwiamy imponujące wieżowce Nowego Jorku. Historie ukazujące ludzkie losy zostały przyprawione aromatyczną kolendrą, zabarwione egzotyczną roślinnością, a w ich tle pobrzmiewa miarowe nawoływanie muezzina.

Jeśli chcesz poznać skomplikowane, rodzinne historie ukazane w Pannie Młodej, weź udział w naszym konkursie. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Prószyński i S-ka mamy do rozdania 3 egzemplarze powieści. Aby zdobyć jeden z nich, wystarczy udzielić prawidłowej odpowiedzi na poniższe pytanie.

Jak nazywa się autorka Panny Młodej?

Prawidłowa odpowiedź brzmi: Nike Farida jest autorką powieści pt. Panna Młoda.

Panna Młoda wędruje do:

  • Rosia58
  • Zyśka
  • esme

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Redakcja

Komentarze (8)

drobina

9 lat temu

No cóż nie udało się:-X, ale gratuluję Menóweczkom, które miały najwięcej szczęścia w losowaniu:-) Życzę Wam przyjemnej lektury:-)

pati25

9 lat temu

Przyjmijcie gratulacje Rosia58,Zyśka i Esme 🙂 Ciekawa nagroda na początek nowego tygodnia.Przyjemnej lektury 🙂

Zostaw komentarz