Dzieje się Nagrody

Nagroda: Mam na imię Freedom

Mam na imię Freedom

„Nazywam się Freedom Oliver i zabiłam swoją córkę”, wyznaje bohaterka.

Mieszkańcy Painte, małego miasteczka w stanie Oregon, niewiele wiedzą o swojej sąsiadce, choć Freedom mieszka tu od wielu lat. Pracuje w rockandrollowym barze, jest zadziorna i arogancka, unika towarzystwa, ale nie stroni od alkoholu i prawie co wieczór trafia do policyjnego aresztu za picie w miejscach publicznych. Nie wiedzą, że naprawdę nazywa się inaczej, kiedyś została oskarżona o zabójstwo męża i od prawie dwudziestu lat korzysta z ochrony dla świadków. Nie wiedzą też, że po aresztowaniu oddała do adopcji syna i córkę i dziś gorzko żałuje tej decyzji. Tęskni za dziećmi i pisze do nich setki listów, których nie wysyła.

Gdy Freedom dowiaduje się, że jej córka Rebekah została porwana, postanawia za wszelką cenę ją uratować. Wyrusza więc w samotną podróż do Kentucky, gdzie wychowały się jej dzieci, w rodzinie, która też skrywa swoje mroczne sekrety. Musi także uciekać przed niezrównoważonymi braćmi swojego męża, którzy ruszają jej tropem, aby dokonać zemsty. Freedom przekona się wkrótce, że grozi jej znacznie poważniejsze niebezpieczeństwo.

Wygraj powieść kryminalną pt. „Mam na imię Freedom”!

Jeśli zaintrygował cię opis powieści „Mam na imię Freedom”, weź udział w naszym konkursie. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Prószyński i S-ka mamy do rozdania 1 egzemplarz tej trzymającej w napięciu książki. Aby go zdobyć, wystarczyło w sposób kreatywny odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Jakie poważniejsze niebezpieczeństwo czyha na Freedom?

Spośród nadesłanych wypowiedzi nagrodzimy najciekawszą

Natasha: Bohaterka książki zupełnie nie spodziewa się tego, że największe niebezpieczeństwo niosą jej bliscy. To właśnie syn, w akcie zemsty na matce, razem z siostrą upozorowali porwanie, aby ściągnąć matkę w rodzinne strony i wymierzyć sprawiedliwość. Freedom próbuje dogonić przeszłość, która chce ją złapać w swoje sidła.

Gratulujemy kreatywności i zachęcamy do udziału w pozostałych konkursach!

Dodaj komentarz