Polecamy!

Nagroda: książka Yael Adler pt. Skóra. Fascynująca historia

skóra fascynująca historia

Do kogo wędruje książka Yael Adler pt. Skóra. Fascynująca historia? Nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu. 

Skóra to fenomenalny narząd! Największy, jaki ma do dyspozycji człowiek. To istny cud natury! Przekonaj się na własnej skórze o tym, jakie ma tajniki, i dowiedz się, jaki ty masz wpływ, na to by czuć się w niej dobrze.

Skóra wchodzi w nieustanną interakcję z otoczeniem: dokonuje pomiarów temperatury, wydziela wodę i rozmaite inne substancje oraz pobiera światło i przekształca je w ciepło. Oprócz tego za pomocą komórek zmysłowych, włosków i receptorów bada też cały czas, czy na zewnątrz jest wietrznie, zimno, a może sucho; czy dany przedmiot jest szorstki czy gładki; miękki czy twardy; spiczasty czy obły. Z najnowszych badań wynika nawet, że skóra prawdopodobnie „słyszy” dźwięki i czuje zapachy.

  • Jak zadbać o higienę, nie podrażniając skóry?
  • Jaki wpływ ma na nią żywienie?
  • Jak i dlaczego odbija się na niej stres?
  • Czym zwalczać trądzik?
  • Ile się opalać?
  • Co daje kwas hialuronowy?
  • Jak to jest z tatuażami?
  • Jak odróżnić niepokojące znamiona od zwyczajnych?
  • Strefy erogenne – obszar specjalnego zainteresowania

Największy narząd naszego ciała – skóra – jest na samym wierzchu. Nawet jeśli w naszym klimacie najczęściej ją okrywamy, i tak twarz, dłonie, dekolt, a często też ręce i nogi są na publicznym widoku. Tymczasem, narażona na ciągły kontakt ze środowiskiem, skóra co chwila płata nam figle. A to gdzieś się zaczerwieni, a to przesuszy, a to coś na niej wyskoczy. Nie można było tego wszystkiego lepiej urządzić?

Jael Adler – lekarz dermatolog i dietetyk pisze o skórze z nieukrywaną fascynacją. Skrupulatnie szuka odpowiedzi na dręczące nas pytania, zgłębia procesy zachodzące w skórze, obrazowo objaśnia jakie skomplikowane zadania musi wykonać ten narząd, byśmy mogli cieszyć się zdrowiem i atrakcyjnym wyglądem. Poczuć się piękni we własnej skórze.

Wygraj książkę Yael Adler pt. Skóra. Fascynująca historia!

Aby zdobyć jeden z dwóch egzemplarzy książki pt. Skóra. Fascynująca historia, wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Jak dbasz o skórę od wewnątrz?

Poniżej przedstawiamy nagrodzone odpowiedzi:

O skórę od wewnątrz dbam, zwracając się ku naturze. Ona sama jest w sobie zdrowiem i pięknem. To natura obdarza nas swoimi dobrodziejstwami i jest w stosunku do nas szczodra, aczkolwiek nie rozrzutna. Dlatego też często uciekam w jej objęcia, spaceruję po lesie, po plaży, chodzę po górach. Nie ma dla mnie znaczenie pogoda, bo każda jest dobra by budować odporność organizmu. Zdrowo się odżywiam, unikam dań mrożonych w jednej paczce dla całej rodziny i tego typu wynalazków dla zabieganych ludzi. Sama jestem zabieganą i zakręconą mamą. Wychowuję 10-miesięcznego synka, studiuję, zajmuję się domem i choć wieczorem padam z nóg, to jednak zawsze znajduję czas na zrobienie soku (bomby witaminowej) z prawdziwych owoców dla całej rodziny, na przygotowanie smacznego obiadu  i deseru z owocami. Piję dużo wody mineralnej. Zachęcam moją rodzinę do aktywności i tak wszyscy czujemy się dobrze i zdrowo w swoich ciałach Ewa G., Zgierz

 

O skórę od wewnątrz dbam, starając się dostarczać składników,które korzystnie wpływają na jej stan. W ciągu dnia wypijam odpowiednią ilość wody oraz zjadam porcję bogatych w witaminy surowych owoców i warzyw. W okresach, kiedy dostęp do naturalnych witamin jest ograniczony, uzupełniam je suplementami diety.  Dodatkowo unikam potraw, które przy mojej bardzo  wrażliwej skórze zwiększają ryzyko alergii. Połączenie tych zabiegów z innymi pielęgnacyjnymi stosowanymi od zewnątrz, sprawia, że moja skóra, choć nie całkiem idealna, jest w całkiem niezłej kondycjiJoanna S., Zgorzelec

Serdecznie gratulujemy laureatkom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Komentarze (6)

Zostaw komentarz