Konkursy Styl życia

Nagroda: książka Romana Imielskiego i Radosława Leniarskiego pt. Najważniejszy mecz Kremla

najważniejszy mecz kremla

Do kogo wędruje książka Romana Imielskiego i Radosława Leniarskiego pt. Najważniejszy mecz Kremla? Nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu.

To książka o Rosji, która szykuje się do wielkiego wyzwania organizacyjnego i wizerunkowego, jakim jest mundial. Ta historia jest trochę śmieszna, trochę straszna, trochę smutna. Dla Rosji to jeden z najczarniejszych momentów od końca zimnej wojny. Putin i jego „kamanda” grają mecz ze światem, ale też z samymi sobą. Grają twardo i brutalnie faulują rywali: zagarniają Krym, atakują Donbas, strzelają w plecy przeciwnikowi politycznemu, szprycują swoich sportowców, kryją doping za łapówki, podsyłają gaz bojowy byłemu oficerowi wywiadu i jego córce. Tak wygląda pierwsza połowa meczu. Co będzie się działo w drugiej? Wielu chciałoby ustawić mecz na swoją korzyść, ale wynik wciąż jest niepewny.

To książka dla tych, którzy w trakcie mundialu w Rosji i po nim nie chcą się okazać pożytecznymi idiotami. Włodzimierz Iljicz Lenin, mówiąc „idioci”, miał na myśli wielką rzeszę najwybitniejszych intelektualistów Zachodu, których udało mu się oczarować, zachwycić, przerobić propagandowo w sympatyków Rosji radzieckiej. W Rosji Putina wielkie imprezy sportowe służą prawie wyłącznie temu celowi do dzisiaj. W ręku trzymasz więc lekturę obowiązkową wszystkich kibiców piłki nożnej.
Jacek Hugo-Bader

Mundial w Rosji na pewno będzie emocjonującą przygodą. Dlatego warto przeczytać książkę Romka Imielskiego i Radka Leniarskiego, którzy przewędrowali Rosję szlakami futbolowymi, zajrzeli w różne kąty, doświadczyli rzeczy dobrych i złych. Ten bagaż doświadczeń sprawił, że udało im się wytłumaczyć, dlaczego wielka gra odbywa się właśnie w kraju Władimira Putina. Polecam.
Wacław Radziwinowicz

Wygraj książkę Romana Imielskiego i Radosława Leniarskiego pt. Najważniejszy mecz Kremla!

Aby zdobyć jeden z trzech egzemplarzy książki pt. Najważniejszy mecz Kremla, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytania.

  • Czy Twoim zdaniem ważne wydarzenia kulturalno-sportowe powinny odbywać się w krajach takich jak Rosja? Swoją odpowiedź pokrótce uzasadnij.
  • Jaką książkę, którą można nabyć w Kulturalnym Sklepie, chciałabyś przeczytać?

Poniżej przedstawiamy nagrodzone odpowiedzi:

Mundial nie powinien zostać przyznany Rosji, gdyż nie przestrzega ona praw człowieka. To prestiżowa impreza, w blasku której będzie ogrzewał się Putin. Gdyby odebrać mu tę szansę, poczułby się wykluczony i być może zmieniłby swoją strategię. A tak to nie widzi takiej potrzeby. Wszystko teoretycznie jest w porządku.  Chciałabym przeczytać „Fermę blond” Janina Z., Opoczno

Myślę, że Rosji nie należy wykluczać. Być może taki imprezy jak Mundial otworzą jej mieszkańcom okno na świat. Zobaczą oni, że zagraniczni turyści są im życzliwi i wcale nie życzą Rosji wszystkiego, co najgorsze. Polityka izolacjonizmu mogłaby skłonić Putina do większej agresji. Z przyjemnością zapoznam się z „Nienasyconym” Marta D., Poznań

Dla mnie to nieporozumienie. Rosja wielokrotnie aresztowała zagranicznych turystów, nie zważając na nic. Wystarczy, że wydawali im się niepokorni.  Na Mundial każdy powinien mieć wstęp. Tymczasem do Rosji obowiązuje ruch wizowy. Moim zdaniem to nie najlepsze rozwiązanie. Zainteresowała mnie książka „Ambaras”Joanna K., Lublin

Serdecznie gratulujemy laureatkom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Dodaj komentarz