Konkursy Styl życia

Nagroda: książka Arystokracja. Romanse i miłości w XX stuleciu!

arystokracja romanse i miłości w xx stuleciu

Świat polskich arystokratów XX wieku z pewnością jest fascynujący, a jego tajniki postanowiła zgłębić Iwona Kinzler. Już dziś poznaj wyniki konkursu, w którym do wygrania był  jeden z trzech egzemplarzy książki od Wydawnictwa Lira!

Arystokracja. Romanse i miłości w XX stuleciu – Iwona Kienzler

Zapraszamy do świata polskich arystokratów XX wieku! Bohaterowie tej książki to barwne postaci, które w imię uczucia gotowe były wzniecać skandale i burzyć konwenanse.

Czy wiesz, kto przed stu laty wzbudzał sensację swoimi sercowymi podbojami? Kto w tamtych czasach popełnił mezalians lub porzucił partnera przed ślubem? Jakie były miłosne powiązania polskich i amerykańskich wyższych sfer? Czym cechowało się życie uczuciowe poety Jarosława Iwaszkiewicza?

Na te i inne pytania odpowiada Iwona Kienzler w swojej najnowszej książce „Arystokracja. Romanse i miłości w XX stuleciu”. Znana popularyzatorka historii i autorka bestsellerów biograficznych z pasją pisze o nietypowych związkach, bulwersujących w swoim czasie opinię publiczną, oraz o ludziach, którzy rzucali się w wir miłosnego życia, nie bacząc na obowiązujące normy społeczne.

Weź udział w konkursie i wygraj książkę Arystokracja. Romanse i miłości w XX stuleciu!

Aby wygrać jeden z trzech egzemplarzy książki Arystokracja. Romanse i miłości w XX stuleciu Iwony Kienzler, wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Życie jakiego arystokraty chciałabyś poznać? Odpowiedź uzasadnij.

Spośród nadesłanych odpowiedzi nagrodziliśmy najciekawsze. Poniżej prezentujemy nagrodzone wypowiedzi.

Aldona K.: Najbardziej chciałabym poznać księżną Kate. Odkąd weszła do królewskiej rodziny nie mogę się napatrzeć, jak ona to robi, że zawsze wygląda perfekcyjnie. Jej kreacje kopiują kobiety na całym świecie. Każda sukienka czy kostium robią wrażenie, choć księżna raczej ubiera się skromnie, za to z klasą. Z pewnością udzieliłaby mi kilku porad na temat dobrego stylu, albo chociaż poleciła dobrych stylistów 🙂

Maria R.: Marzę by poznać Mikołaja Reya, a dlaczego właśnie jego? To nie tylko arystokrata, a w zasadzie hrabia Mikołaj 🙂 ale wspaniały kucharz. Uwielbiam odkrywać nowe smaki, a gotowanie jakoś średnio mi wychodzi, więc od hrabiego mogłabym nauczyć się paru trików, być może z obycia wśród arystokratów także 🙂 Chętnie zjadłabym uroczystą kolację w jednym z uroczych i klimatycznych dworków.

Ewelina K.: Ja poznałabym księcia Harrego. Wiem, że jest już zajęty, ale nie zamierzałabym odbijać nikomu partnera 😉 Po prostu zawsze fascynowała mnie rodzina królewska, śledziłam losy Diany i jej synów, nad którymi wzdychały moje koleżanki. Z podziwem spoglądałam na piękne stroje, wizyty w różnych krajach i malownicze pałace oraz zamki. Choć na jeden dzień chętnie przeniosłabym się do takiego otoczenia, by sama poczuć się jak arystokratka:)

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w pozostałych konkursach!

Komentarze

Mindi

5 lat temu

Gratuluję świetnej książki i świetnych odpowiedzi 🙂 przegapiłam ostatnie konkursy, będę teraz obserwowała konkursy z większą uwagą.

Zostaw komentarz