Dzieje się Nagrody

Nagroda: Dar morza

Dar morza

Wcześnie rano w dniu swoich jedenastych urodzin Daria Cato na plaży koło swojego domu w Karolinie Północnej znajduje niewiarygodny dar morza: porzuconego noworodka. Tożsamości maleńkiej dziewczynki nie udaje się odkryć i zostaje ona adoptowana przez rodzinę Darii. Ale jej tajemnice nadal dręczą Darię.

Teraz, dwadzieścia lat później, Shelly jest niezwykłą, eteryczną młodą kobietą, którą Daria nadal ochrania. Kiedy jednak Rory Taylor, przyjaciel Darii z dzieciństwa, a obecnie producent telewizyjny, wraca, by na prośbę Shelly zrobić program o okolicznościach jej przyjścia na świat, w miasteczku Kill Devil Hills zachodzi dziwna zmiana.

Im więcej pytań zadaje Rory, tym większy niepokój ogarnia małą społeczność, bo ściśle chronione sekrety i grzechy tamtego lata sprzed wielu lat zaczynają wydobywać się na światło dzienne. Tajemnica dziecka, tego „daru morza”, zostaje fragment po fragmencie ujawniana, a jest to tajemnica, na spotkanie z którą nikt zainteresowany – ani Shelly, ani Daria, ani nawet Rory – nie jest przygotowany.

Wygraj powieść Diane Chamberlain pt. Dar morza!

Jeśli zaintrygował cię opis powieści Diane Chamberlain pt. Dar morza, weź udział w naszym konkursie. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Prószyński i S-ka mamy do rozdania 4 egzemplarze tej wyjątkowej książki. Aby zdobyć jeden z nich, wystarczy w sposób kreatywny odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Jaka tajemnica wiąże się z dzieckiem – “darem morza”?

Spośród nadesłanych wypowiedzi nagrodziliśmy najciekawsze. Poniżej prezentujemy zwycięzców konkursu:

Goplana: Dar morza, czyli dziecko wyrzucone na brzeg to rozbitek, który dryfował na wodzie i przypłynął wraz z żywiołem. Gdzieś na wielkiej wodzie doszło do katastrofy, w której spłonął statek. Odnalezione dziecko jest jedynym ocalałym z tej tragedii. To prawdziwy cud, że przeżyło.

AduSia: Według mnie ten noworodek to porzucone dziecko. Najwidoczniej jego biologiczna matka go nie chciała. Myślała, że wrzucając je do morza zamknie sprawę. Myliła się, bo los chciał, że dziecko szczęśliwie ocalało i zostało odnalezione na brzegu morza.

Ewelina_G: Myślę, że ten tajemniczy noworodek to porwane z pobliskiej miejscowości dziecko. W trakcie ucieczki przez morze, był sztorm i noworodek wypadł za burtę. Dziewczynkę odnalazła rodzina, która postanowiła ja zaadoptować.

nadinka: Uważam, że ten Dar morza jest nieślubnym dzieckiem kogoś z władz miasteczka. Opinia ludzi była najważniejsza, więc chciano szybko pozbyć się dziecka. Tylko taki sposób był rozwiązaniem, które dałoby szansę na uniknięcie plotek i niewygodnych komentarzy. Nie spodziewano się jednak tego, że dziecko zostanie uratowane.

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w pozostałych konkursach!

Komentarze (2)

Zostaw komentarz