Kultura Styl życia

Naga prawda – Vi Keeland

Naga prawda

Vi Keeland wielokrotnie dała się poznać jako autorka świetnych romansów, których fabuła toczy się dość niestandardowo, przez co jest szalenie intrygująca. Naga prawda to kolejna powieść, która wpisuje się w ten nurt.  Co tym razem przygotowała dla nas autorka?

Niespodziewane zauroczenie

Layla Hutton to młoda prawniczka, która musi odbyć prace społeczne w jednym z zakładów karnych. To właśnie tam poznaje Graysona Westbrooka. Jest on jednym z osadzonych, który posiada rozległą wiedzę i może pochwalić się szeroką znajomością literatury.  Grayson szybko zdobywa serce Layli. Młoda prawniczka nie potrafi oprzeć się jego urokowi. Z czasem na światło dzienne wychodzą liczne kłamstwa osadzonego. W rezultacie Layla idzie po rozum do głowy i zrywa tę znajomość.

Ucieczka od emocji

Młoda prawniczka próbuje sobie na nowo ułożyć życie, aby zapomnieć o kłamcy, który ją uwiódł. Znajduje nowego chłopaka, odzyskuje zaufanie swoich pracodawców. Jej kariera zawodowa świetnie się rozwija.  Pewnego dnia spokój Layli zostaje jednak zmącony. Do kancelarii, w której pracuje, zgłasza się mężczyzna, który chce współpracować wyłącznie z nią. Okazuje się nim nie kto inny tylko Grayson. Czy Layla tym razem oprze się jego urokowi, choć przystojniak mocno na nią działa?

Powieść składająca się z dwóch perspektyw

Naga prawda to powieść nakreślona z dwóch perspektyw. Poznajemy w niej narrację zarówno Layli, jak i Graysona.  Bohaterowie zachowują się w sposób naturalny. Grayson to człowiek o dwóch twarzach. Pod maską arogancji i buty skrywa się wrażliwy mężczyzna, który potrafi kochać. Natomiast Layla jest bardzo ostrożna w relacjach z mężczyznami, wynika to z jej trudnego dzieciństwa. Kobieta zwraca uwagę na sygnały ostrzegawcze i potrafi wycofać się w porę. Z pewnością nie jest osobą pozbawioną umiejętności podejmowania niezależnych decyzji.

Naga prawda – romans poruszający problemy społeczne

Vi Keeland napisała kolejną ciekawą książkę, w której poruszyła ważne tematy społeczne takie jak brak zaufania, lęk przed zaangażowaniem, niechęć do byłych więźniów. Jednak mimo wszystko Naga prawda  jest lekka w odbiorze. Czyta się bardzo przyjemnie i szybko.

Komentarze

Zostaw komentarz