Dbaj o włosy i paznokcie Uroda

Nadmierne wypadanie włosów

nadmierne wypadanie włosów

Fryzura jest zwykle bardzo ważna dla wielu kobiet. Ale nasze włosy nie zawsze są w takim stanie, jakiego byśmy oczekiwały. Nadmierne wypadanie włosów to spory problem. Jakie są jego przyczyny i czy możemy sobie z nim jakoś poradzić?

Stan włosów

Włosy pokrywają powierzchnię naszej skóry. Posiadają wiele ważnych funkcji. Dopełniają nasz wygląd zewnętrzny. Stan włosów jest odzwierciedleniem naszego zdrowia. Włosy mogą mieć różną strukturę. Nie każdy jest posiadaczem gęstych i błyszczących pukli. Wygląd włosa nie zawsze zadowala ich posiadaczki. Suche i zniszczone pasma mogą być efektem działania różnych czynników, takich jak nieodpowiednia dieta, odchudzanie, zabiegi pielęgnacyjne czy stres. Często sami szkodzimy swoimi włosom, świadomie czy też nie.

Nadmierne wypadanie włosów

Wypadanie włosów to problem wielu kobiet. Ile razy z przerażeniem spoglądałyśmy na szczotkę pełną włosów. Zmniejszenie objętości włosów może znacząco wpłynąć na poczucie komfortu, głównie psychicznego. Powody nadmiernego wypadania włosów mogą być zróżnicowane. Przyczyną problemu może być łysienie androgenetyczne, które ma podłoże genetyczne. Objawem choroby jest utrata włosów, która pojawia się także u płci pięknej. Bardzo często choroby ogólnoustrojowe, takie jak Hashimoto czy problemy z tarczycą, wpływają na stan skóry głowy i osłabienie mieszków włosowych. To samo dotyczy źle dobranej diety, reakcji na leki, osłabienia organizmu czy stresowych sytuacji. Wtedy tracimy więcej włosów niż naturalnie, co może okazać się powodem do niepokoju.

Poprawa stanu włosów

Najważniejsze jest rozpoznanie przyczyny naszego problemu. Gdy ją ustalimy, łatwiej będzie dobrać właściwą i zarazem skuteczną metodę. Zamiast więc patrzeć, jak tracimy kolejne włosy, warto zacząć działać. Możliwości radzenia sobie z kłopotliwym wypadaniem włosów jest wiele. Nowoczesna medycyna oraz specjalistyczne produkty umożliwiają stymulację wzrostu włosów i poprawę ich stanu. W leczeniu nadmiernego wypadania włosów możemy zastosować wszelkiego rodzaju maski, wcierki oraz inne zabiegi pielęgnacyjne. Popularną metodą jest mezoterapia, karboksyterapia czy leczenie światłem LED.wypadanie włosów Profesjonalne zabiegi na włosy, pobudzają cebulki i mieszki włosowe. Stymulują porost włosów i wzmacniają ich strukturę. Włosy rosną bardziej gęste i mocne. Mniej wypadają, tworząc piękną i zdrową fryzurę. Wzmocnione włosy są bardziej odporne na działanie czynników, które mogą uszkadzać ich strukturę.

Nie musimy zakrywać swojej fryzury czapką, czy ciągle związywać włosy w kok lub kucyk. Wystarczy, że skorzystamy z zabiegów i preparatów, które pomogą zwalczyć problem nadmiernego wypadania włosów.

Katarzyna Antos

Komentarze (7)

Irena

6 lat temu

Ostatnio zauważyłam nadmierne wypadanie włosów, ale myślę że to stan przejściowy i szybko minie. Na wszelki wypadek kupiłam jednak sobie mleczko w sprayu przeciw wypadaniu włosów.

linea

6 lat temu

Ja ciągle gubię włosy. Mam dosyć wiecznego ich sprzątania w łazience. Ale z drugiej strony mam ich bardzo dużo. Są geste, grube i kręcone. Całe szczęście, że rozczesuję je tylko raz dziennie. Układam rano fryzurę i idę do pracy, a po powrocie do domu związuję je gumką. Nie biorę specyfików na włosy, jedyne co robię to ostatnio nawilżam je olejkami, aby nie były puszyste. Staram się zdrowo odżywiać, nie byłam też nigdy na diecie, więc myślę że to wypadanie ich w moich przypadku nie oznacza nic złego.

Aneta

6 lat temu

Mi poki co tylko raz w życiu strasznie wypadały włosy – po ciąży. Wychodziły całymi garsciami i już myślałam, ze wyłysieję, a im bardziej sie stresowałam z tego powodu, tym wypadały bardziej. Całe szczęscie minęło i od tamtego czasu nie wraca. Ale w okresie zimowym na wszelki wypadek biore biotebal, który poprawia stam moim włosów i paznokci.

pati25

7 lat temu

Każda z kobiet chce,aby jej włosy były piękne,lśniące.Nie wypadały.Widzę,że mi też zaczynają wypadać.Codziennie kilkanaście.Ale podobno do 100 to normalka.Stosowałam Skrzypovitę,ale z marnym skutkiem.Wypróbuję cynk

filodendron

7 lat temu

Zauważyłam ,że po operacji moje włosy przerzedziły się. Musze cos z tym zrobić , bo mam wrażenie ,że na czubku głowy mam ich mniej niż poprzednio. Trzeba sie zabrać za konkretna pielęgnację, a nie znoszę roboty przy włosach .

Mindi

7 lat temu

Czytam wszystkie asrtykuły na temat osłabionych włosów i staram się próbować zaproponowane sposoby na poprawę stanu zdrowia włosów. Z naturalnych metod znam większosć i je wypróbowałam z dobrym skutkiem. Teraz chciałam iść krok dalej i zdecyduję sie na mezoterapię.

dulcynea

7 lat temu

Włosy to ozdoba kobiety , z pewnością zdrowe i lśniące.
Nigdy nie miałam problemów z wypadaniem . Ale ostatnio widzę włosy w łazience, na ulubionym fotelu . Zaczęłam łykać cynk , stosowałam wcierki .
I problem ustąpił . Oby na dłużej 🙂

Zostaw komentarz