nadcisnienie-otylosc-nalogi

Zawarte w tytule zjawiska oraz zaburzona gospodarka lipidowa, cukrzyca i bark aktywności fizycznej wpływają na rozwój miażdżycy i rozwój poważnych chorób układu sercowo-naczyniowego. Jak to możliwe?

Zdrowie kobiet po menopauzie bezpośrednio wiąże się z ich zdrowiem przed wejściem w okres klimakterium. Tycie powodowane jest zmniejszoną ilością wysiłku fizycznego, spalania mniejszej ilości kalorii, gdyż metabolizm zwalnia tempo, a z wiekiem zyskuje się więcej tkanki tłuszczowej niż mięśniowej. Kalorie są spożywane w większej ilości, a ich nadmiar przekształca się w tkankę tłuszczową. Otyłość brzuszna może mieć wymiar genetyczny, jeśli rodzice, bądź inni bliscy mają tę otyłość. Aktywność fizyczna poprawia samopoczucie, wpływa pozytywnie na postawę ciała, jak również pozwala zachować równowagę w organizmie.

Gdy palisz papierosy…

Ten paskudny nałóg jest bardzo szkodliwy dla zdrowia. Zwiększa ryzyko chorób układu krążenia, a ryzyko choroby niedokrwiennej wzrasta prawie dwukrotnie u kobiet palących około 10 papierosów dziennie. Jeśli kobieta pali więcej, ryzyko wzrasta aż pięciokrotnie. Bierne palenie, czy przebywanie w jednym pomieszczeniu z osobami palącymi wpływa negatywnie na zdrowie, ale w mniejszym stopniu.

Kanka