Kultura Styl życia

Na Święta przytul psa – Lizzie Shane

Na Święta przytul psa

Szukasz pełnej ciepła powieści świątecznej, która zawiera wątek romantyczny? Koniecznie sięgnij po książkę Lizzie Shane pt. Na Święta przytul psa. To świetna propozycja na długie, jesienno-zimowe wieczory.

Wujek samotnie wychowujący siostrzenicę

Ben West samotnie wychowuje 10-letnią siostrzenicę. Po tym, jak rodzice Astrid zginęli w wypadku samochodowym, jest jedyną bliską jej osobą. Pragnie, aby dziewczynka jak najmniej odczuła stratę mamy i taty. Dlatego zgadza się nawet upiec pierniczki na festyn świąteczny. Wprawdzie nigdy ich nie robił, ale miłość do siostrzenicy sprawia, że niestraszne mu żadne wyzwanie.

Nadmiar obowiązków bywa przytłaczający

Ben to mężczyzna, który kiepsko radzi sobie z nadmiarem obowiązków. Nie tylko wychowuje Astrid, ale też pracuje w radzie miasta. Tę funkcję „otrzymał w spadku” po swoim nieżyjącym szwagrze. Niestety, ludzie nie rozumieją, że od Bena nie zależy każda decyzja podejmowana przez radę miasta. Dlatego też ciągle zaczepiają go na ulicy, aby opowiedzieć o swoim problemie, który wymaga pilnego rozwiązania. Na jego telefon nieustannie napływają nowe SMS-y i maile związane ze sprawami miasteczka. Ben czuje się przebodźcowany i przytłoczony nadmiarem obowiązków. Nie ma nawet kiedy oddać do naprawy ekspresu do kawy i pralki.

Zabranie dofinansowania na schronisko dla bezdomnych zwierząt

Pewnego poranka Ben dowiaduje się od swojej szefowej, że ta zamierza pozyskać brakujące środki w budżecie miasta, rezygnując ze wspierania schroniska dla bezdomnych zwierząt. Mężczyźnie ten pomysł się nie podoba.  Zdaje sobie sprawę, że starsze małżeństwo, któremu pomaga wnuczka, nie poradzi sobie bez wsparcia finansowego miasta.

Wnuczka o wielkim sercu

Ally Gillmore wychowała się w Nowym Jorku, jednak gdy dziadkowie wymagają wsparcia przy prowadzeniu schroniska dla zwierząt na obrzeżach miasta, przyjeżdża do Pine Hollow.  Urok małego miasteczka udziela się również tej młodej kobiecie. Jest ona zachwycona drobno prószącym śniegiem. Niestety, ktoś postanawia wstrzymać dofinansowanie dla schroniska. Ally nie zamierza tak tego zostawić.

Szukanie domu dla bezdomnych zwierząt potrafi zbliżyć

Ally wraz z Benem stają przed nie lada wyzwaniem. Muszą znaleźć dom dla każdego podopiecznego schroniska. Trwa wyścig z czasem. Czy urok nadchodzącego Bożego Narodzenia sprawi, że mieszkańcy Pine Hollow okażą serce bezdomnym zwierzakom i przygarną je pod swój dach? Czy znajomość Ally i Bena przerodzi się w coś więcej?

Na Święta przytul psa to świetnie skonstruowana powieść świąteczna. Akcja została w niej poprowadzona dość dynamicznie. Książka zawiera też sporo opisów humorystycznych. Roztacza  ciepłą i serdeczną atmosferę. Na Święta przytul psa to lektura obowiązkowa dla wszystkich romantyczek i miłośniczek zwierząt. To także idealny prezent gwiazdkowy dla osób, które cenią tego rodzaju literaturę.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz