Kultura Styl życia

Na strunach światła – Krystyna Mirek

Na strunach światła

Krystyna Mirek powraca do serii Willa pod kasztanem. Na strunach światła to powieść, w której po raz kolejny spotkamy się z dobrze znanymi nam bohaterami – Antkiem, Bartkiem, Michałem, Magdą, Bianką i babcią Kaliną. Co tym razem zgotował dla nich los? Czy uda im się odnaleźć szczęście?

Gdy żona wzbudza powszechne zainteresowanie mężczyzn

Michał wraz ze swoją świeżo poślubioną żoną, Bianką, wprowadza się do willi babci Kaliny.  Wszystko byłoby dobrze, gdyby jego partnerka nie wzbudzała powszechnego zainteresowania wśród mężczyzn. Każdy ma chrapkę na piękną Biankę, nawet brat Michała, Bartek. Mężczyzna czuje się zagrożony. Nie uważa się za ósmy cud  świata i nie rozumie, jak tak piękna dziewczyna mogła się związać właśnie z nim.  Nie zdaje sobie sprawy, że miłość ma w sobie coś z magii i nie sposób jej wyjaśnić w racjonalny sposób.

Próba zeswatania

Magda czuje się samotna. Starszy brat się wyprowadził, założył własną rodzinę, a ukochany Konstanty ją zostawił. Na dodatek dziewczyna odkrywa, że zakochała się w Antku, którego wcześniej sama odrzuciła. Spóźniona miłość boli ją szczególnie mocno, ponieważ czuje, że straciła swoją szansę na szczęście. Postanawia jednak ratować małżeństwo Michała. Gdy podsłuchuje rozmowę Bartka z babcią Kaliną, postanawia zeswatać swojego młodszego brata z Anią. Co ciekawe, spotkanie z dziewczyną zmienia życie wielu głównych bohaterów. Takiego obrotu wydarzeń Magda z pewnością się nie spodziewała.

Awantura o prawa do willi

W międzyczasie wybucha awantura o willę. Iwona, matka Antka, jest wściekła, że zamieszkuje ją córka kochanki jej męża. Postanawia walczyć o swoją część. Niestety, kierowana nienawiścią, nie zauważa, jak wpada w pułapkę. Życie przygotowało dla niej gorzką lekcję i zmusi ją do szczerej rozmowy ze znienawidzoną kochanką męża.

W powieści Na strunach światła nie zabraknie też nowych wątków miłosnych. To piękne uczucie może nas spotkać w każdym wieku. Krystyna Mirek po raz kolejny stworzyła piękną historię o miłości, która dzięki otwartemu zakończeniu może doczekać się kontynuacji. Na strunach światła to pełna ciepła opowieść o skomplikowanych relacjach międzyludzkich. Nie sposób oderwać się od tej pasjonującej lektury.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz