Moda

Na co zwrócić uwagę przy wyborze spodni?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze spodni

Zdjęcie autorstwa Karolina Grabowska z Pexels

Spodnie nie zawsze dobrze prezentują się na naszej sylwetce. Często jest to kwestia wyboru nieodpowiedniego fasonu lub problemów ze znalezieniem swojego rozmiaru. W naszym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze spodni?

Spis treści:

  1. Na co zwrócić uwagę przy wyborze spodni? Wysokość stanu spodni
  2. Model spodni
  3. Długość nogawek jeansów
  4. Rozstawienie kieszeni na pośladkach
  5. Kolor spodni
  6. Elastyczność materiału, z którego wykonano spodnie
  7. Szwy w jeansach – czy są komfortowe?
  8. Długość zamka w spodniach
  9. Czy spodnie nie fundują nam camel toe?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze spodni? Wysokość stanu spodni

Wysokość stanu ma ogromne znaczenie w przypadku zakupu spodni. Nie ma przy tym znaczenia, czy chodzi o jeansy, cygaretki, dresy czy szorty. Większość kobiet dobrze wygląda w spodniach z wysokim stanem. Ten model nie tylko podkreśla talię oraz pośladki, ale jest też bardzo wygodny w codziennym noszeniu. Nie musimy przejmować się, że spodnie zsuną się, odsłaniając nasze majtki, jak to często miało miejsce w przypadku biodrówek. Ponadto spodnie z wysokim stanem świetnie kompresują brzuszek, sprawiając, że ten staje się mniej widoczny. Jeśli masz stosunkowo krótki korpus, to nie będziesz najlepiej prezentować się w jeansach z wysokim stanem. One dodatkowo wydłużą twoje nogi kosztem tułowia. Aby temu zapobiec, sięgnij po spodnie ze średnim stanem.  Jednocześnie warto podkreślić, że niski stan zawsze wygląda kiepsko i nieestetycznie. Takie spodnie warto omijać szerokim łukiem, pomimo tego, iż biodrówki są teraz bardzo modne.

Model spodni

Na rynku mamy różne modele spodni. Oprócz rurek (skinny), które wciąż są popularne, teraz możemy kupić szwedy, dzwony, kuloty oraz jeansy o prostej nogawce. Każdy model pasuje do innego typu sylwetki. Rurki świetnie prezentują się na szczupłych nogach. Natomiast spodnie o prostej nogawce czy kuloty to świetne rozwiązanie dla tych kobiet, które mają zastrzeżenia do swoich dolnych kończyn. Uważają, że te są za krótkie, za grube lub po prostu krzywe.

model spodni
Zdjęcie autorstwa Godisable Jacob z Pexels

Długość nogawek jeansów

Jeansy nie zawsze sięgają nam kostki, obecnie modne są takie o długości 7/8, ale też do łask powracają rybaczki oraz bermudy. To, które z nich wybierzemy, zależy od naszych indywidualnych preferencji oraz sylwetki. Rybaczki zawsze skracają optycznie nogi. Bermudy mogą nosić wysokie dziewczyny, na nich świetnie leżą. Natomiast spodnie o długości 7/8 podkreślają szczupłą kostkę, przez co sprawiają, że nogi wyglądają nieco zgrabniej. Jednak w tej długości wiele z nas czuje się tak, jakby wzięło ubranie od młodszej siostry.

Rozstawienie kieszeni na pośladkach

Niektóre spodnie po prostu sprawiają, że nasza pupa wygląda niezgrabnie. To kwestia rozstawienia kieszeni. Te nie mogą być zbyt blisko siebie, ani zanadto od siebie oddalone. Ponadto niewskazane są bardzo małe, jak i bardzo duże kieszenie. Dobrze, aby nie biegły one równolegle do siebie, lecz prawa w stosunku do lewej znajdowała się pod pewnym kątem. Aby uniknąć niewypału, spodnie najlepiej kupować stacjonarnie, mierząc różne modele.

Rozstawienie kieszeni na pośladkach
Zdjęcie autorstwa Karolina Grabowska z Pexels

Kolor spodni

On także ma znaczenie. Pamiętajmy, że ciemne kolory optycznie wyszczuplają, jasne zaś dodają objętości. Jeśli mamy zastrzeżenia do swoich masywnych nóg, to załóżmy czarne, szare lub granatowe spodnie. Natomiast gdy chcemy trochę dodać sobie objętości w biodrach i na pośladkach, sięgnijmy po biel lub jasny błękit.

Elastyczność materiału, z którego wykonano spodnie

Twardy, sztywny jeans to w 100% bawełna. Niby skład jest dobry, naturalny, a sam materiał dość trwały, jednak komfort jego noszenia często nie należy do najwyższych. Sztywny denim może nas bowiem obcierać. Ponadto nie dostosowuje się do naszej sylwetki, nasze biodra czy pośladki nie prezentują się w nim zbyt zgrabnie.

Szwy w jeansach – czy są komfortowe?

Spodnie często mogą być wygodne, ale ich szwy już niekoniecznie. Czasem odnosimy wręcz wrażenie, że mamy do czynienia  z żyłką, która wbija się w naszą skórę. Jeśli szwy są twarde i szorstkie, to w takich spodniach długo nie wytrzymamy. Od razu lepiej darować sobie ich zakup.

Długość zamka w spodniach

Jeśli zamek w spodniach jest zbyt krótki, co wcale nie zdarza się aż tak rzadko, wówczas nasz krok jest mocno wyeksponowany i nie wygląda to dobrze. Zwracajmy uwagę na długość suwaka i wybierajmy modele, w których prezentuje się on w miarę zgrabnie.

Czy spodnie nie fundują nam camel toe?

Niekiedy spodnie wchodzą nam w krocze, podkreślając waginę. Nazywamy to palcem wielbłądzim, czyli camel toe.  Już na etapie mierzenia jeansów, przyjrzyjmy się temu, jak układają się w tym newralgicznym punkcie naszego ciała.

Dodaj komentarz