Moda

Na co powinnaś zwrócić uwagę, wybierając strój kąpielowy?

Na co powinnaś zwrócić uwagę, wybierając strój kąpielowy

Strój kąpielowy z pewnością przyda nam się tego lata. Za nami pierwsze upalne dni, a takich w najbliższych tygodniach z pewnością nie zabraknie. Podpowiadamy, na co powinnaś zwrócić uwagę, wybierając strój kąpielowy.

Bikini nie powinno być przeźroczyste

Bardzo często kierujemy się swoimi preferencjami kolorystycznymi przy wyborze bikini, a zupełnie nie zwracamy uwagi na aspekt praktyczny. Nawet jeśli lubisz biel czy beż, strój kąpielowy lepiej wybrać w innym kolorze. Chodzi o to, aby unikać jasnych, przeźroczystych materiałów, spod których będzie wszystko widać, gdy tylko wyjdziesz z wody.

Postaw na kolorowe bikini

Bardzo często przy wyborze stroju kąpielowego jesteśmy bardzo konserwatywne. Stawiamy albo na wyszczuplającą czerń, albo na klasyczną biel, która notabene bardzo często prześwituje. Tymczasem w wakacje warto zaszaleć z kolorem. Kup sobie różowe, fioletowe lub czerwone bikini. Ono ożywi twarz i będzie dobrze wyglądało zarówno z bladą, jak i opaloną skórą.

Strój kąpielowy powinien być mocno dopasowany

Pamiętaj, aby wybierać takie stroje kąpielowe, które naprawdę mocno przylegają do twojej sylwetki. Jeśli będą w miarę okej, ale nie do końca przylegające, to po wyjściu z wody stanik zacznie się brzydko odginać tak, jakby był za duży, a majtki mogą zacząć spadać z pośladków.

Strój kąpielowy warto dopasować do swojej sylwetki

Jeśli chcesz przede wszystkim ładnie wyglądać na plaży, wybierz strój kąpielowy dedykowany swojej sylwetce, np. stanik z falbanką przy małym biuście.  Może się jednak tak zdarzyć, że patrzysz głównie na aspekt praktyczny. Chcesz się równomiernie opalić, wtedy stanik bez ramiączek i zbędnych udziwnień okaże się lepszy.

Dobrze, aby strój kąpielowy przykrywał znamiona

Pamiętaj, aby nigdy nie opalać znamion i pieprzyków, należy zabezpieczać je kremem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Jednak sam SPF 50 to za mało. Dobrze, gdy strój kąpielowy przykrywa też znamiona. Jednak trzeba mieć na uwadze, że nie zawsze jest to możliwe.

Bikini kupuj w sklepach, gdzie możesz wybrać górę i dół w innej rozmiarówce

Bardzo często sklepy oferują nam górę i dół w rozmiarze S, M czy L. Tylko kobiety bywają różne. Jedne mają mniejszy biust i szersze biodra, inne mniejsze pośladki, ale większe piersi. Poza tym rozmiar S w przypadku biustu niewiele mówi. Staraj się wybierać górę  w numeracji charakterystycznej dla staników, gdzie podany jest zarówno obwód pod biustem, jak i literka, pod którą kryje się miseczka.  Dół dobieraj w rozmiarówce od XS o XL.

Stroju kąpielowego nie mierz w sklepie, tylko w domu

W sklepach mamy do czynienia z bardzo ostrym światłem, które mocno podkreśla mankamenty naszej sylwetki. W realnym życiu nie mamy do czynienia z takim światłem i prezentujemy się dużo bardziej korzystnie.  Oczywiście, nie w każdym sklepie przyjmują zwrot stroju kąpielowego, wiele sieciówek traktuje bikini tak samo jak bieliznę. W związku z tym warto zawczasu się upewnić, czy możemy zwrócić strój kąpielowy po domowym mierzeniu, jeśli ten nie przypadnie nam do gustu.

Zaakceptuj swoje ciało

Bardzo wiele złego bierze się z kompleksów. Musimy sobie uświadomić, że tylko kobiety na Instagramie wyglądają perfekcyjnie.  Te albo korzystają z filtrów poprawiających urodę, albo są po operacjach plastycznych. W realu każda z nas ma jakieś zastrzeżenia do swojej sylwetki.  Każda z nas jest inna, co nie znaczy, że wszystkie nie jesteśmy atrakcyjne. Polub swoje ciało i czuj się dobrze w stroju kąpielowym.

Dodaj komentarz