Psychologia W głąb siebie

Mózg – Sylwester Kowalski

Mózg

Książki nawiązujące do mózgu zahaczają o różne dziedziny naukowe, takie jak medycyna czy psychologia. Zwykle kojarzone są z naukowym bełkotem, który dla przeciętnego człowieka niekoniecznie jest zrozumiały. Sylwester Kowalski podsuwa nam książkę, która pomaga rozwinąć potencjał. W jaki sposób? Przekonajcie się, sięgając po Mózg!

Tajemnice mózgu

Wyobrażacie sobie podręczniki naukowe? Kto studiował, ten doskonale wie, co znajdziemy w tego typu książkach. Tym razem jest inaczej, ponieważ Sylwester Kowalski w swojej książce Mózg podaje nam mnóstwo cennej wiedzy, ale w przystępny i przyjemny dla czytelnika sposób. Odkrywane kolejno tajemnice mózgu są interesujące na tyle, by coraz bardziej ochoczo przewracać strony książki. Autor zaczyna od podstawowej wiedzy na temat budowy mózgu i jego funkcjonowania. Ukazuje różnice między mózgiem kobiecym a męskim czy opisuje emocje. W każdym rozdziale podaje przykłady zachowań, które pomagają w lepszym zrozumieniu poruszanych zagadnień.

Rozwiń swój potencjał dzięki zadaniom

Sylwester Kowalski daje nam możliwość treningu mózgu. Tak, mózg można trenować i to w różny sposób. Istnieje wiele praktycznych zadań czy samych form, które pomagają w wzmocnieniu pracy mózgu. Co ciekawe, po 30 roku życia jego wydajność spada, dlatego ćwiczenia wydają się być korzystną opcją. Jeśli chcemy cały czas być w pełni aktywni umysłowo. Dzięki zadaniom Sylwestra możemy przekonać się, jak działa nasz mózg i jak może działać. A może znacznie lepiej. Przy czym nie możemy zapominać o jego relaksie. Odpoczynek należy się każdemu i warto to zapamiętać. Zbyt duża ilość pracy czy zła dieta – wszystko to wpływa na pracę tego cudownego narządu, jakim jest ludzki mózg. Nie możemy o tym zapominać. Dlatego wszystkich tych, którzy zaniedbali swój umysł, zachęcam do sięgnięcia po pozycję Mózg, od wydawnictwa Zwierciadło.

Sztuka ma wielką moc

Nie od dziś wiadomo, że sztuka ma moc terapeutyczną. Ateterapia jeszcze kilka lat temu była dla wielu osób obcym pojęciem. Sztuka pomaga w terapii, relaksuje, odpręża i poszerza nasze horyzonty. Czy to plastyka czy muzyka – tak kreatywne dziedziny pomagają w leczeniu zaburzeń psychicznych oraz wielu innych schorzeń. I wcale nie musimy być wyposażeni w ogromny talent artystyczny, by skorzystać z dobroci arteterapii. A skoro możemy zrelaksować mózg malując czy słuchając muzyki, to czemu nie spróbować? Polecam, naprawdę warto!

Dekalog mózgu

Każdy z nas kieruje się w życiu pewnymi zasadami. A gdyby tak wprowadzić kilka dla naszego mózgu? Sylwester Kowalski ma na to idealny sposób w formie krótkich, lecz niezwykle ważnych treści, które powinniśmy powtarzać sobie każdego dnia. Rzecz jasna, należy wdrożyć je w życie, by w pełni wykorzystać potencjał naszego mózgu. Książka nie jest skierowana tylko dla studentów, naukowców czy miłośników psychologii lub medycyny. Ona jest dla każdego, ponieważ każdy z nas może się rozwijać, by funkcjonować lepiej i cieszyć się ze swojego życia.

Katarzyna Antos

Komentarze

dulcynea

5 lat temu

Mózg to wspaniały organ , który ma jeszcze przed nami (ludźmi) mnóstwo sekretów .
Chciałabym przeczytać tę książkę , bo tajemnice mózgu bardzo mnie interesują .
A jeśli , rzeczywiście, przystepnie napisana to chcę ją przeczytać 🙂

Zostaw komentarz