Fitness Jak ćwiczyć?

Motywacja do ćwiczeń – jak ją utrzymać?

motywacja

Wszyscy wokół żyją aktywnie a Ty wciąż poddajesz się po zaledwie kilku treningach? Przyczyną problemu może być motywacja do ćwiczeń – jak ją utrzymać?

Zdrowo i sportowo

Moda na sportowy tryb życia opanowała wszystkie jego dziedziny. Staramy się coraz lepiej i zdrowiej odżywiać. Więcej się ruszamy i żyjemy bardziej aktywnie. Ilość trenerów personalnych rośnie, a w Internecie aż roi się od rozmaitych planów treningowych i diet. Ćwiczyć możemy nie tylko na siłowni ale w parku miejskim czy domowym zaciszu.

Motywacja do ćwiczeń – jak ją utrzymać?

Ćwiczenia to część aktywnego życia. Niestety w wielu przypadkach zapał do nich gaśnie bardzo szybko. Poddajemy się po kilku ćwiczeniach. Przyczyn może być kilka – brak widocznych efektów, zwykłe lenistwo czy też brak motywacji. Kilka naszych podpowiedzi pozwoli na kontynuowanie treningów i osiągnięcie wymarzonych efektów ćwiczeń.

Wyznaczenie celu

Wiele osób ćwiczy, aby osiągnąć dany cel. Może to być wymodelowanie brzucha czy innej części ciała. Jedni ćwiczą, aby poprawić stan zdrowia, inni aby schudnąć i zmieścić się w wymarzoną sukienkę. Wyznaczenie celu pozwala zwiększyć naszą motywację. Będziemy ćwiczyć z myślą o danej rzeczy. Zwiększymy efekty i nie stracimy zapału.

Urozmaicenie treningów

Nasze ciało przyzwyczaja się do ćwiczeń, które często powtarzamy. W takiej sytuacji mięśnie nie pracują efektywnie, a my nie zauważamy żadnej różnicy w swoim wyglądzie. Układajmy plan treningowy tak, aby ćwiczenia były zróżnicowane. Próbujmy różnych stopni trudności. Dzięki temu wzmocnimy ciało i nie pozwolimy aby było znudzone ciągle powtarzającymi się elementami ćwiczeń.

Praca nad sobą

motywacja

Praca nad sobą to jeden z elementów motywacji. Ćwiczenia to nie wszystko. Warto zadbać o swoje ciało i zdrowe odżywianie. Jeśli będziemy dobrze wyglądać, tak samo będziemy się czuć. Lepsze samopoczucie sprawi, że chętniej będziemy podejmować się wszelkiej aktywności. Nie szukajmy wymówek i pamiętajmy o równie ważnym odpoczynku. Zmotywowani do działania doskonalmy się , ale nie róbmy niczego wbrew sobie.

Odpowiednia motywacja do ćwiczeń spowoduje, że nie poddamy się tak łatwo. Z uśmiechem na ustach osiągniemy wymarzone cele. Pamiętajmy, że motywacja jest jednym z elementów sukcesu. Nasze myślenie odgrywa kluczową rolę nie tylko w sporcie. Warto więc wykorzystać tę wiedzę także w innych dziedzinach życia.

Komentarze

pati25

4 lata temu

Aby nie stracić motywacji do ćwiczeń potrzeba wyznaczyć sobie cel,co chcemy osiągnąć dzięki ćwiczeniom.Jeżeli widzimy jakieś efekty ćwiczeń to tym bardziej chcemy to kontynuować.

Zostaw komentarz