Miłość i związki

Moja kobieta przyjaźni się z mężczyznami

moja kobieta przyjaźni się z mężczyznami

Przyjaźń damsko-męska to temat, który budzi ogromne kontrowersje. Jedni twierdzą, że takowa relacja z góry skazana jest na niepowodzenie, ponieważ jedna ze stron prędzej czy później poczuje coś więcej. Drudzy zaciekle bronią przyjaźni damsko-męskiej, ponieważ sami jej doświadczyli i nie mają żadnych ukrytych intencji. Faceci nie lubią, gdy ich kobiety utrzymują bliskie relacje z innymi mężczyznami. Co zrobić, gdy moja kobieta przyjaźni się z mężczyznami?

Przyjaźń kobiety z gejem, czyli czysta relacja

Przyjaźń damsko-męska to temat rzeka – niewątpliwie warto mieć na uwadze jedną bardzo istotną kwestię. Owszem, taka relacja jest możliwa. Najłatwiej stworzyć zdrową przyjaźń damsko-męską, gdy facet jest gejem. W przypadku osób hetero jest to także wykonalne, niemniej może pojawić się pewien bardzo istotny problem. Kobiety szczerze wierzą w przyjaźń damsko-męską, ponieważ potrafią zbudować bliską więź z osobą, którą lubią, a która ich nie pociąga fizycznie. W przypadku mężczyzn sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Panowie  nie są tacy bezinteresowni, często zdarza się, że na swoje przyjaciółki wybierają te kobiety, które w jakimś stopniu są dla nich atrakcyjne fizycznie. W rezultacie zawsze istnieje ryzyko, że choć dla nas to tylko czysta przyjaźń, to dla niego opcja na przeczekanie, sposób na zbliżenie się do nas etc.

Dlaczego mężczyźni mają problem, aby przyjaźnić się całkowicie bezinteresownie?

Mężczyźni lubią zaskakiwać swoje przyjaciółki niekoniecznie w miły sposób. Panie, które w przeszłości na własnej skórze sprawdziły, czym jest przyjaźń damsko-męska, przynajmniej raz doświadczyły krępującej sytuacji. Facet, którego szczerze lubiły i w pełni ufały, nagle wyskoczył im z wyznaniem, że zasadniczo to on chciałby czegoś więcej. W takiej sytuacji pojawia się pytanie, czy on zakochał się w kobiecie po kilku latach znajomości, czy po prostu zawsze czuł do niej  coś więcej, ale to ukrywał, oficjalnie przywdziewając maskę przyjaciela.  Po takich wyznaniach nic już nie będzie takie jak dawniej, trudno ponownie zbliżyć się do siebie, gdy wiemy, że jednej ze stron chodzi o coś więcej.

Nie zabraniaj jej kontaktów z kolegami

Kobiety często złoszczą się na swoich facetów, że ci są zazdrośni o ich przyjaciół płci męskiej. Oczywiście,  sytuacja, w której mężczyzna chce ograniczyć nasze życie towarzyskie do minimum i dobierać nam grono znajomych, jest niezbyt zdrowa. Nic dziwnego, że wśród pań budzi głęboki opór. Warto jednak spojrzeć na sprawę z drugiej strony.  Mężczyzna może nam ufać, naprawdę wiele kobiet przyjaźń damsko-męską postrzega tylko jako przyjaźń, bliskość dusz etc., ale  faceci nie zawsze są w porządku. Wielu z nich udaje tylko super kumpla, a po cichu liczy na coś więcej.  Nie dziw się więc, że twój partner czuje się zaniepokojony, gdy twój przyjaciel chce się spotykać z tobą sam na sam w każdą sobotę. Dla niego to może być naprawdę trudna sytuacja.

Moja kobieta przyjaźni się z mężczyznami

Nie jest to z pewnością łatwa sytuacja z punktu widzenia faceta, który czuje się zagrożony. Mężczyźni naprawdę boją się zdrady i tego, że ich koledzy dowiedzą się o niej.  Niemniej nie każda przyjaźń damsko-męska stanowi zagrożenie dla związku. Przedstawimy kilka niepokojących objawów oraz sygnałów, które powinny uspokoić faceta.  Które z nich przeważają? Mężczyzna ma prawo czuć się niespokojny, gdy wie, że jego kobieta w przeszłości umawiała się na randki ze swoim kumplem lub z nim regularnie sypiała.   Niepokojąca jest również sytuacja, kiedy on dąży do bliskiego kontaktu z nią. Np. codziennie do niej wydzwania, chce się umawiać sam na sam, uważa, że sobotnie wieczory są zarezerwowane tylko dla niego etc.  Sygnałem ostrzegawczym są również komplementy – jeśli on za każdym razem zauważa, że twoja kobieta ma na sobie nową sukienkę lub buty, to miej się na baczności. Przeciętny facet nie dostrzega takich niuansów.  Aby poznać intencje jej przyjaciela, warto umówić się na wspólne spotkanie. Sprawdź, jak się do niej odnosi, jak na nią patrzy, czy zbyt często jej nie dotyka. Ważny jest też jego stosunek do twojej osoby – czy traktuje cię z sympatią, czy jak największego wroga?  Jej reakcja na propozycję wspólnego spotkania jest równie ważna. Czy stanowi to dla niej jakikolwiek problem, a może ucieszyła ją twoja propozycja i natychmiast na nią przystanęła. Jeśli zauważysz, że ich relacja jest zdrowa, na pewno zyskasz trochę spokoju.

Gdzie twoja kobieta poznała swoich kolegów?

Moja kobieta przyjaźni się z mężczyznami – skąd właściwie ich zna? Jeśli ze studiów czy ze szkoły, to nie ma powodu do niepokoju.  Niektóre kierunki są oblegane przez mężczyzn, jeśli ona takowy zgłębiała, nic dziwnego, że ma tak dużo kolegów. Gorzej, gdy wszystkich przyjaciół płci męskiej zna z imprez, taka informacja powinna wzmóc twoją czujność. Kto nawiązuje kumpelskie relacje w dyskotece? Istnieje spore ryzyko, że wśród kolegów jest przynajmniej jeden, z którym zaliczyła przygodny seks.  Jeśli twoja kobieta oprócz przyjaciół płci męskiej ma też przyjaciółki, to  sytuacja nie wygląda aż tak niepokojąco. Może ona po prostu ma duże potrzeby towarzyskie i bardzo lubi spędzać czas z ludźmi. Ale spokojnie,  jeśli ty na dobre zaangażujesz się w wasz związek, to prawdopodobnie nie będzie chciała z nimi wychodzić tak często jak do tej pory. Im częściej będziesz proponował jej wspólny wieczór, tym bardziej twoja pozycja będzie się umacniać.

Jak twoja kobieta spędza czas z kolegami?

Co twoja kobieta robi podczas spotkań z przyjaciółmi? Czy wraz z kolegami chodzi do pubu pogadać przy piwie, gra w kręgle lub gry planszowe, a może świetnie bawi się na karaoke? Wspomniane formy spędzania wolnego czasu są całkowicie normalne i nie ma w nich podtekstu seksualnego. Gorzej, gdy ona z przyjaciółmi płci męskiej jeździ na wakacje, chodzi na basen, wesela lub całonocne imprezy.  W tym drugim przypadku mężczyzna ma prawo zainterweniować i zwrócić uwagę na niestosowność sytuacji.

Czy dla swojej kobiety jesteś priorytetem?

Facet, z którym ona jest w związku, powinien zajmować pierwsze miejsce na liście priorytetów. Dopóki spotykacie się niezobowiązująco,  ona może dowolnie rozporządzać czasem, ale gdy mężczyzna stawia sprawę jasno i daje do zrozumienia, że chce mieć kobietę tylko dla siebie, ona powinna nieco ograniczyć czas dla przyjaciół i skoncentrować się na swoim facecie.

Czy znasz przyjaciół swojej kobiety?

Najlepiej, aby mężczyzna, którego kobieta ma mnóstwo kolegów, towarzyszył jej podczas wspólnych spotkań. Jednak nie zawsze jest to możliwe, bo np. on pracuje w innym systemie niż ona i ma zajęte weekendy. W takiej sytuacji dobrze byłoby, aby spotkania odbywały się w większym gronie, najlepiej mieszanym. Jeśli w towarzystwie są też inne kobiety, to spotkanie przebiega zupełnie inaczej niż wówczas, gdy twoja kobieta przypomina Smerfetkę w wiosce Smerfów.

Jak poprosić kobietę o ograniczenie relacji z kolegami?

Moja kobieta przyjaźni się z mężczyznami, a mnie to przeszkadza, więc jej o tym mówię. Panowie często popełniają jeden z dwóch błędów. Jedni milczą i udają, że jej wypady na miasto z kolegami zupełnie im nie przeszkadzają. Drudzy robią dziką awanturę i każą rozluźnić dotychczasowe więzi towarzyskie. Tymczasem najlepszą opcją jest szczera rozmowa. To, jak ujmiesz w słowa swoją zazdrość, przesądzi o sukcesie lub porażce. Najlepiej zacząć od czegoś miłego: jesteś dla mnie bardzo ważna i na dodatek piękna, dlatego czułbym się lepiej, gdybyś rzadziej wychodziła z kolegami lub zabierała mnie ze sobą.  Nie chcę cię ograniczać, ale nie czuję się pewnie, gdy jestem w pracy, a ty na piwie z Adamem. Może dałoby się tak zrobić, abyś w soboty i niedziele nie siedziała w domu sama, ale spędzała je z przyjaciółkami, a z kolegami spotykała się wtedy, gdy mogę ci towarzyszyć.  Mężczyzna może też dodać:  wiesz, ja sam na sam spotykam się tylko z kolegami, gdy umawiam się z koleżankami, zawsze biorę ciebie pod uwagę, bo chcę, żebyś czuła się komfortowo.  Tak ujęta prośba ma duże szanse na sukces. Po pierwsze, jest to prośba a nie rozkaz. Po drugie, nie ma na celu zamknięcie kobiety w złotej klatce, ona może wyjść w sobotę na spacer z przyjaciółką z dzieciństwa lub wyskoczyć z koleżanką po nową bieliznę. Po trzecie, facet daje do zrozumienia, że mu zależy na kobiecie i niczego jej nie zarzuca – wspomina o swoim samopoczuciu, nie zaś podejrzeniach, że ona zdradza go na każdym kroku. Po czwarte, daje pozytywny przykład – ja chcę, żebyś czuła się bezpiecznie, więc może odwdzięczysz mi się tym samym?

Jak poprosić kobietę, aby na spotkania z kolegami nie ubierała się zbyt seksownie?

Mężczyźni często też mają problem ze strojem kobiety. Nie chcą, aby inni faceci oglądali ją w zbyt kuszących spódniczkach czy sukienkach.  Niemniej do wyrażenia własnego zdania często zabierają się od niewłaściwej strony. Jedni mówią: w spódniczkach nie wyglądasz zbyt dobrze. Drudzy: masz ubierać się przyzwoicie. Trzeci: jesteś prawie goła. Czwarci: a coś ty znowu na siebie włożyła. Piąci: kobiety w jeansach mają u mnie 10/10. Każdy z tych komunikatów jest negatywny. Pierwszy sugeruje, że kobieta wygląda brzydko. Drugi i trzeci dowodzą, że kobieta rzekomo źle się prowadzi. Czwarty, że nie potrafi się dobrze ubrać. A piąty, że kobieta nie jest dla swojego faceta wystarczająco atrakcyjna, bo nie nosi jeansów.  Aby osiągnąć sukces, trzeba zamienić go na pozytywny, pamiętaj, że negatywne komunikaty rodzą bunt. Im bardziej będziesz twierdził, że wygląda brzydko w spódniczkach albo że tylko w jeansach zaspokoi twoje potrzeby estetyczne, tym bardziej ona będzie robiła na przekór, nosząc krótsze, bardziej seksowne sukienki. Będzie chciała w ten sposób dowieść, że nie masz racji, bo inni faceci ją komplementują za spódniczki i sukienki, nie za spodnie. Jak osiągnąć sukces? Zrobisz to, odpowiednio dobierając słowa. Komunikat powinien być pozytywny: tak świetnie wyglądasz w sukienkach i spódniczkach, że byłoby mi miło, gdybyś tę przyjemność zarezerwowała tylko dla mnie.  Pokazujesz kobiecie, że doceniasz ją taką, jaką jest. Do niczego jej nie zmuszasz, ale dajesz jej sporą zachętę, aby zrobiła to, na czym ci zależy.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (3)

pati25

4 lata temu

Przyjaźń kobiety zamężnej z innym mężczyzną nie jest niczym złym.Możemy przecież mieć przyjaciela,któremu się zwierzymy,porozmawiamy,wypijemy kawę.Ważne,aby mieć zaufanie w związku

Irena

4 lata temu

Ja mam kolegów, ale na pewno nie ma tutaj mowy o przyjaźni. Nie dlatego, że mój mężczyzna mi nie pozwala tylko ja nie wierzę w przyjaźń damsko – męską. Większość moich kolegów mnie podrywała i próbowała się umówić – jak można mówić o przyjaźni skoro wiem że oni mają lub mieli ochotę na coś więcej. Wolę trzymać ich jednak na dystans.
Mój chłopak ma taką jedną przyjaciółkę z którą utrzymuje kontakt. Nie przeszkadza mi to bo jakby coś więcej oczekiwał od niej to byłby z nią a nie ze mną. Z tego co wiem to ona liczyła na coś więcej ale chyba zrozumiała, że nie jest w jego typie. Zdecydowała się więc na przyjaźń. Ufam mu, więc nie mam z tym problemu.

Aneta

4 lata temu

Przyjaźnię się z kilkoma mężczyznami od lat. Mój mąż ich zna i nie ma nic przeciwko moim kolegom. Czasem spotykamy sie wspólnie na piwie, czasem zdarza mi sie widywać z nimi bez męża. Dla mnie podstawą zwiazku jest wzajemne zaufanie, jeśli go nie ma – związek nie ma sensu…

Zostaw komentarz