Miłość i związki

Mój przyjaciel gej

przyjaciel gej

Choć Polska nie jest krajem przyjaznym homoseksualistom,  politycy często jawnie wyrażają niechęć wobec gejów i lesbijek, to wiele kobiet przyjaźni się z gejami.  Takie relacje często mogą wydawać się związkami o podłożu seksualnym. Tymczasem wiele pań czuje się tak swobodnie w kontakcie z homoseksualistami, że w chwilach smutku chętnie się do nich przytula. Przyjaciel gej to prawdziwy skarb, potrafi zrozumieć kobiecy punkt widzenia, wesprzeć, gdy zawiedzie nas facet. Na dodatek mamy gwarancję, że jego zainteresowanie naszą osobą nie ma podłoża seksualnego.

Dyskryminacja gejów w Polsce

W Polsce wciąż nie istnieją żadne przepisy, które umożliwiałyby legalizację związków homoseksualnych. Kolejne pary jednopłciowe zaskarżają swoją ojczyznę do europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Na dodatek niektórzy politycy i działacze organizacji prawicowych, a także niektórzy księża, w sposób jawny napiętnują homoseksualistów. Choć presji poddaje się zarówno gejów, jak i lesbijki, to większe emocje budzą pary składające się z dwóch mężczyzn. Geje są szczególnie atakowani przez osoby o mało tolerancyjnych poglądach. Mężczyźni często powtarzają, że brzydzi ich widok dwóch całujących się homoseksualistów, natomiast lesbijki rozbudzają ich wyobraźnię.  O tym, że związki jednopłciowe kobiet cieszą się większym zrozumieniem, najlepiej świadczy fakt, że w internecie można znaleźć wiele filmów erotycznych z lesbijkami w rolach głównych.  Tego rodzaju materiały są adresowane głównie do mężczyzn.

Mój przyjaciel gej – marzenie wielu kobiet

Okazuje się, że stroną, która wykazuje się większą tolerancją wobec homoseksualistów, niezależnie od ich płci, są kobiety. To właśnie one częściej popierają legalizację związków partnerskich. Uważają bowiem, że każdy ma prawo do miłości.  Są w stanie wczuć się w położenie geja czy lesbijki, która kocha drugiego człowieka, ale nie może z nim oficjalnie stworzyć rodziny.  Ogromne pokłady empatii pomagają kobietom tolerować  homoseksualistów. Przyjaciel gej to dla wielu pań osoba wyjątkowa, której można się zwierzyć ze swoich zmartwień. Co czyni tego rodzaju relacje jedynymi w swoim rodzaju?

Gej prawdę ci powie

Przyjaciel gej stanowi wyjątkową osobę – z jednej strony jest równie emocjonalny jak kobiety, potrafią zrozumieć nasze łzy i rozpacz, w jaką wpędził w nas inny facet. Z drugiej jest mężczyzną i zna mentalność przedstawicieli swojej płci. Tym samym  może udzielić nam cennych rad.  To właśnie przyjaciel gej jest w stanie uświadomić nas, że facet, na którym nam zależy, tak naprawdę nas olewa. Gdy mówi to inna kobieta, nawet nasza najlepsza przyjaciółka, próbujemy go usprawiedliwiać odmienną, męską naturą. Natomiast gej doskonale wie, co robią faceci, którym nie zależy na drugiej osobie, dlatego też jego zdanie uważamy za bardziej wiarygodne.

Przyjaciel gej wyciągnie cię na imprezę

Przyjaciel gej nie tylko wysłucha opowieści o naszych miłosnych perypetiach, ale też przytuli, gdy się rozpłaczemy. Dla niego najprostsze gesty okazujące wsparcie i zrozumienie nie są czymś dziwnym, lecz wychodzą mu całkowicie naturalnie. Przyjaciel gej to także doskonała opcja, gdy otrzymujemy zaproszenie na wesele, a nie mamy z kim na nie pójść. Jego zawsze można poprosić o pomoc, w końcu nie uzna tego za propozycję z podtekstem. Ba, można z nim nawet dzielić pokój podczas wakacyjnego wyjazdu.

Przyjaciel gej wyciągnie nas na imprezę, gdy rozpaczamy po kolejnym szczeniackim wyskoku faceta, z którym wiązałyśmy spore nadzieje  na wspólną przyszłość. On doskonale wie, że musi czymś zająć twój umysł, żebyś przestała rozpaczać za mężczyzną, który cię nie docenił.  I wychodzi mu to całkiem dobrze. Przyjaciółki raczej zaoferują ci wsparcie duchowe, wysłuchają, pocieszą, podadzą chusteczki, gdy się rozpłaczesz i rozpłynie się cały make-up. Ale to przyjaciel gej znajdzie skuteczny sposób, by wykrzesać w tobie siły do codziennego stawiania czoła przeciwnościom losu. To dzięki niemu znowu zobaczysz, że życie ma barwy i smak. Wspólna impreza to najlepsze, co możesz zrobić. Przyjaciel gej zapewne świetnie tańczy. Poza tym w jego obecności nie musisz przejmować się tym, że będziesz bezczelnie podrywana przez amatorów jednonocnych przygód. Mężczyzna u twojego boku działa odstraszająco na innych facetów, a ty możesz się bezkarnie bawić w jego towarzystwie.

Trafione komplementy

Na dodatek przyjaciel gej potrafi prawić komplementy jak mało kto. W jego obecności kobiety czują się atrakcyjne i wartościowe. Homoseksualiści dostrzegają bowiem zarówno naszą szczupłą sylwetkę, jak i świetny kolor szminki. Potrafią też utwierdzić nas w przekonaniu, że jesteśmy wartościowymi kobietami i zasługujemy na kogoś lepszego niż mężczyzna, który na nasze wiadomości odpisuje po dwóch dniach. Przyjaciel gej ma w sobie dość odwagi, by powiedzieć na głos, że jeśli on nie ma dla ciebie czasu, to prawdopodobnie spotyka się z inną, a ty robisz za opcję zapasową.

Jak pozbyć się nachalnego faceta?

Przyjaciel gej to także świetny straszak na wszystkich niechcianych adoratorów. Niektórzy panowie są tak namolni, że nie rozumieją słowa „nie”. Kobieta może im wielokrotnie powtarzać, że nie jest zainteresowana kontynuowaniem znajomości.  A oni i tak za nią chodzą, wydzwaniają i piszą miliard SMS-ów.  Wystarczy jednak, że u boku kobiety pojawi się przyjaciel gej, to od razu jej odpuszczają. W końcu to inny samiec, który może ich skutecznie przegonić.

Czy istnieje przyjaźń damsko-męska?

Czy przyjaciel gej stanowi zagrożenie dla naszego związku z ukochanym mężczyzną? Oczywiście, że nie, ponieważ to najczystszy przykład przyjaźni damsko-męskiej, w której nie ma żadnego fizycznego przyciągania. Owszem, partnerzy często widzą przejawy zażyłej relacji – homoseksualiści czasem całują swoje przyjaciółki w policzek, przytulają je, ale z ich strony są to niewinne gesty świadczące o bratersko-siostrzanej relacji. Kobiety, które wiedzą, że ich przyjaciel jest gejem, także nie widzą w nim kandydata na przyszłego męża. Panowie jednak często podejrzliwie patrzą na przyjaźń damsko-męską, zwłaszcza gdy jest ona zażyła.  Obawiają się bowiem, że pod przykrywką homoseksualisty znajduje się pełnokrwisty samiec, który pragnie odbić im partnerkę.  Bardzo trudno przekonać ich, że w rzeczywistości nie mają powodów do obaw.  Ba, przyjaciel gej to najlepsze, co mogło ich spotkać. Lepiej, żeby kobieta jeździła na imprezę z homoseksualistą niż z heteroseksualnym przyjacielem ze studiów.

Irmina Cieślik

Dodaj komentarz