Moda

Moda na bojówki

Moda na bojówki

Jesse Ballantyne z Unsplash

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że bojówki powracają do łask. Pod tym terminem kryją się spodnie cargo, które posiadają charakterystyczne, duże kieszenie i dość luźne nogawki. Bojówki zostały zaprojektowane w latach 30. XX wieku. Wówczas ich walory użytkowe docenili żołnierze. Następnie w latach 90. ubiegłego stulecia pojawiły się w sklepach i na ulicach. Obecnie spodnie cargo znów są na topie.

Spis treści:

  1. Czym wyróżniają się bojówki?
  2. Spodnie cargo, czyli moda z lat 90. powraca
  3. Jak nosić spodnie cargo?
  4. Czy szpilki pasują do bojówek?
  5. Spodnie cargo w nurcie dopamine dressing

Czym wyróżniają się bojówki?

Bojówki mają kilka cech charakterystycznych. Przede wszystkim są to spodnie o stosunkowo luźnym kroju, który nie krępuje ruchu. W związku z tym docenią je kobiety aktywne oraz matki małych dzieci. W związku z tym, iż ściśle nie przylegają do ciała, mogą spotkać się z zainteresowaniem osób o wysokiej wrażliwości sensorycznej.  Spodnie cargo posiadają spore kieszenie, w których bez trudu zmieści się smartfon nowej generacji, który nie należy do zbyt kompaktowych. Bojówki zazwyczaj są utrzymane w kolorach Ziemi, czyli w zgniłej zieleni, brązach i beżach. Pierwotnie tego typu barwy zapewniały żołnierzom lepszy efekt kamuflażu. Obecnie można też spotkać spodnie cargo w fuksji, które cenią z nich designerski element garderoby. Barbiecore to bardzo silny nurt, zwłaszcza na terenie Stanów Zjednoczonych oraz wśród celebrytek znanych z pierwszych stron gazet. Bojówki wyróżniają się wysoką trwałością i wytrzymałością mechaniczną, przez co posłużą nam dłużej niż przez jeden sezon.

Spodnie cargo, czyli moda z lat 90. powraca

Spodnie cargo są na tyle wygodne i praktyczne, iż z miejsca pokochali je żołnierze walczący na froncie. W latach 90. bojówki można było podziwiać w teledyskach piosenkarek specjalizujących się w muzyce pop. Nosiła je m.in. Avril Lavigne czy PINK. Spodnie cargo mogą różnić się wysokością stanu. Te o niskim stanie odsłaniają pępek i brzuch. Sprzyjają zaprezentowaniu efektów ćwiczeń na siłowni. Z kolei bojówki z wysokim stanem podkreślają talię i tym samym zyskują nieco kobiecego charakteru.

Jak nosić spodnie cargo?

Wbrew pozorom stylizacje z bojówkami wcale nie są takie trudne. Wspomniane spodnie mają lekko sportowy charakter, dlatego świetnie pasują do podobnych rzeczy, czyli T-shirtu i trampek. Można je też nosić z beżową bluzą i sneakersami.  Takie outfity dość mocno nawiązują do mody ulicznej, która w ostatnich latach nabiera na sile.

Czy szpilki pasują do bojówek?

Kiedyś powiedziałybyśmy, że absolutnie nie. Czy stawiamy na modowy eklektyzm i nie boimy się łączyć elementów, które różnią się stylem. Wiele gwiazd nosi spodnie cargo w zestawieniu z marynarką i szpilkami. Zapewnia to bardzo spektakularny look. Jeśli bliski jest ci styl sporty casual, koniecznie musisz wypróbować to zestawienie.

Spodnie cargo w nurcie dopamine dressing

Wspominałyśmy już o tym, że za oceanem zadomowił się barbiecore. Róż staje się nową czernią. Nosi  go coraz więcej gwiazd i to w formie total looków. To bardzo wdzięczny i dziewczęcy kolor, który wprowadza do naszych stylizacji powiew świeżości. Oczywiście trzeba umieć dobrać odcień pasujący do naszego typu urody. Niemniej, gdy już to zrobimy, to spodnie cargo w różu mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Nie jest to  jedyny nietypowy kolor. Na rynku można spotkać też zielone, kobaltowe czy czerwone spodnie cargo.

Zapraszamy do lektury:

Świecące klapki dla dzieci Crocs

Dodaj komentarz