Powinnaś wiedzieć, że... Seks

Mityczny punkt G

mityczny-punkt-g

Gdzie jest punkt G i czy w ogóle istnieje? Wiele kontrowersji i pytań wciąż krąży wokół tego tajemniczego miejsca, który ma być bramą do orgazmu dla każdej kobiety.

Co to jest punkt G?

Punkt G, czyli punkt Gräfenberga, uważany jest za jedną z najwrażliwszych stref erogennych ciała kobiety, ponieważ jest wyjątkowo wrażliwy i zapewnia bardzo przyjemne doznania.
Skąd taka nazwa? John Perry i Beverly Whipple nazwali go tak na cześć niemieckiego lekarza Ernsta Gräfenberga, który opisał go po raz pierwszy w 1950 roku.
Europa dowiedziała się o punkcie G 62 lata temu, natomiast na Dalekim Wschodzie to chleb powszedni od ponad 10-ciu stuleci…Już 1000 lat temu Kamasutra opisywała w drodze do tantrycznej rozkoszy “punkt święty” w kobiecej pochwie.

Gdzie jest punkt G?

Według powszechnych opinii, punkt ten ma znajdować się na przedniej ścianie pochwy, ok. 5 cm od wejścia, czyli można go poczuć palcem. Jest wielkości około 1,5× 2 cm, jednak w stanie podniecenia punkt G zwiększa swoje rozmiary nawet dwukrotnie.
Jeżeli chcesz poczuć swój punkt G szukaj palcami powierzchni, która jest bardziej szorstka, chropowata w porównaniu do pozostałej, gładkiej powierzchni pochwy.

Zuzanna Górka

Gdzie jest punkt G i czy w ogóle istnieje? Wiele kontrowersji i pytań wciąż krąży wokół tego tajemniczego miejsca, który ma być bramą do orgazmu dla każdej kobiety.

Kontrowersje wokół punktu G

Istnieje wiele definicji i teorii na temat tego kobiecego „świętego punktu”:

  • Większość badaczy utożsamia go z występującym u niektórych kobiet fragmentem ściany pochwy unerwianym przez nerw sromowy.
  • Według innych definicji jest to punkt nerwowy, w którym nerw przechodzi bardzo blisko cewki moczowej.
  • Obecne badania zdają się podawać w wątpliwość istnienie punktu G, lub przynajmniej przychylać się do stwierdzenia, że nie wszystkie kobiety go mają.
  • Wysnuto także stwierdzenie o tym, że punkt G może mieć odmienną strukturę niż dotychczas sądzono. To znaczy, być może nie jest on skupiskiem nerwów czuciowych, a generuje potencjał czynnościowy powodujący w konsekwencji skurcz pochwy.

Zuzanna Górka

Gdzie jest punkt G i czy w ogóle istnieje? Wiele kontrowersji i pytań wciąż krąży wokół tego tajemniczego miejsca, który ma być bramą do orgazmu dla każdej kobiety.

Istnieje, czy nie?

Największą zagadką wokół punktu G jest fakt, czy on w ogóle istnieje… Niektóre kobiety są przekonane, że natura obdarzyła je magicznym punktem, inne nie czują żadnego podniecenia w czasie pieszczot tego miejsca, a jeszcze inne twierdzą, że nie mają go w ogóle.

Oficjalne stanowisko jest takie, że do tej pory nie udało się ani potwierdzić ani zaprzeczyć istnieniu takiego punktu. Jest tak prawdopodobnie z powodu jego rzadkości występowania.

W seksie nie chodzi o to, aby nazywać konkretne miejsca na ciele, czy rozpaczliwie ich szukać z linijką w ręce. Najważniejsza jest przyjemność obojga partnerów, rozkosz którą daje bliskość z drugą osobą. Z punktem G, czy bez, po prostu ciesz się seksem

Zuzanna Górka

Komentarze (10)

Emilly27k

12 lat temu

kapcio515 napisał(a):
> Aż mnie dreszcze przeszły jak to czytałem 😀

Dlaczego cię dreszcze przeszły po przeczytaniu ciekawego artykułu na temat kobiet?
Odpowiedz szczerze. Za udzielenie odpowiedzi na moje pytanie dziękuję.

Emilly27k

12 lat temu

Teraz słychać często słyszę na temat .Nie jest ten temat dla mnie obcy:) Ostatnio stał się na czasie, a nawet w modzie:)

mjbz

12 lat temu

Cyt :
„Prawda, ale przyznać trzeba ,że punkt G jest naszą kobiecością. Zakaz oglądania mają osoby ciekawskie.
Super nie będą aż tak zaciekawione. Zakaz nie ma zaglądania:) „….muszę głębiej nad słowami Emilly się zastanowić, hmm. I cieszę się, że nie jestem osobą ciekawską 😉

Emilly27k

12 lat temu

babka napisał(a):
> Przecież punt G nie jest do oglądania:)

Biedronka napisał(a):
> Punkt G jest jak Yeti wszyscy o nim słyszeli ale nikt go nie widział 🙂

GloriaVictis napisał(a):
> Poznaliśmy genetykę, operujemy mikronaczynia i nerwy, a nie możemy ustalić czy punkt G istnieje. Zabawne 🙂

Prawda, ale przyznać trzeba ,że punkt G jest naszą kobiecością. Zakaz oglądania mają osoby ciekawskie.
Super nie będą aż tak zaciekawione. Zakaz nie ma zaglądania:)

mjbz

12 lat temu

babko..hahhaha, właśnie 🙂
U mnie G umiejscowiło się zdecydowanie wyżej (czytaj powyżej pasa) 😉

GloriaVictis

12 lat temu

Poznaliśmy genetykę, operujemy mikronaczynia i nerwy, a nie możemy ustalić czy punkt G istnieje. Zabawne 🙂

Zostaw komentarz