Kultura Styl życia

Miłość z widokiem na Śnieżkę – Magdalena Witkiewicz, Karolina Wilczyńska i inni

Miłość z widokiem na Śnieżkę

Miłość z widokiem na Śnieżkę to zbiór ośmiu wyjątkowych opowiadań. Każde z nich wyszło spod pióra innego pisarza specjalizującego się w literaturze obyczajowej. Znajdziemy tutaj historie stworzone przez Magdalenę Witkiewicz, Karolinę Wilczyńską, Agnieszkę Olejnik, Dorotę Milli, Magdalenę Majcher, Annę H. Niemczynow, Tomasza Kieresa oraz Ilonę Ciepał-Jaranowską.

Miłość z widokiem na Śnieżkę, czyli zbiór świątecznych opowiadań

Choć każde z ośmiu opowiadań napisał ktoś inny, to łączy je Wielki Bal Ducha Gór. Ten został zaplanowany na 31 grudnia w Hotelu Pod Skałą, który znajduje się w Karpaczu. Bilety na tę wyjątkową imprezę można zdobyć na wiele sposobów. Rozgłośnia radiowa, lokalna telewizja, gminna biblioteka publiczna oraz wielka galeria handlowa – każda z tych instytucji ma do rozdania wejściówki.  To, czy spędzisz Sylwestra w wyjątkowy sposób, zależy tylko od ciebie. Musisz się tylko dobrze rozejrzeć i zachować czujność.  Nigdy nie przewidzimy, jaką niespodziankę zgotował dla nas los.  Polscy pisarze zabiorą cię w podróż do Karpacza, pięknego miasteczka u podnóża Śnieżki.

Czy rozwód to szansa na nową miłość?

Każde opowiadanie jest inne. Agnieszka Olejnik ukazała historię dwojga ludzi. Mężczyzny, który rozwodzi się z żoną, która porzuciła go dla innego oraz Weroniki, kobiety, w której niegdyś się kochał, a która obecnie jest wdową. Czy ścieżki tych dwojga ponownie się skrzyżują? Czy głównym bohaterom uda się wskrzesić dawne uczucie? Czy rozwód może okazać się początkiem czegoś nowego, dobrego i szalenie satysfakcjonującego?

Pełny przekrój problemów społecznych

Miłość z widokiem na Śnieżkę ukazuje cały przekrój problemów społecznych. Alkoholizm, przemoc domową, zdradę, wypalenie się uczucia w związku, samotność, poczucie beznadziei etc. To książka, którą mimo licznych smutnych historii, niesie ze sobą powiew optymizmu. Boże Narodzenie oraz Sylwester to czas magiczny, który chcemy przeżyć z najbliższymi sobie osobami. A gdy ich aktualnie  nie mamy? Zawsze możemy ich spotkać na swojej drodze. Zawsze trzeba być otwartym na nowe uczucie.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz