Kultura Styl życia

Miłość warta wszystkiego – Agnieszka Jeż

Miłość warta wszystkiego

Miłość warta wszystkiego to najnowsza powieść, która wyszła spod pióra Agnieszki Jeż. Ukazuje ona historię miłosną z dwóch różnych perspektyw czasowych, co czyni ją jeszcze bardziej intrygującą. To jedna z tych książek, od których nie sposób się oderwać.  Porusza najczulsze struny w duszy czytelnika.

Gdy przeszłość przeplata się z teraźniejszością

W powieści Miłość warta wszystkiego czasy wojenne przeplatają się z teraźniejszością. Poznajemy Sarę, która pochodzi z żydowskiej rodziny i boryka się z problemem wykluczenia społecznego. W jej życiu pojawia się jednak pewien jasny punkt, jest nim Jan, polski lekarz. Tych dwoje zakochuje się w sobie ze wzajemnością. W normalnych czasach z pewnością chodziliby ze sobą na randki, ale podczas wojny spotkania z Żydówką mogą stać się źródłem zagrożenia. Czy uczucie, które ich połączyło, przetrwa wojenną zawieruchę? Czy uda się nie narazić nikogo na problemy?

Spotkanie zaręczynowe brzemienne w skutki

Poznajemy też historię Anny i Marcina, która rozgrywa się współcześnie.  Tych dwoje młodych ludzi planuje spędzić ze sobą całe życie. W tym celu próbują się jak najlepiej poznać. Na jaw wychodzi ich przeszłość. Anna i Marcin pochodzą z rodzin, w których podejście do pewnych kwestii dość znacznie się różni. Na swoje przyjęcie zaręczynowe zapraszają dziadków. To spotkanie zmienia obrót wielu spraw…

Miłość ponad różnicami

Miłość warta wszystkiego to powieść, w której teraźniejszość nierozerwalnie splata się z przeszłością. Poznajemy dawne sekrety rodzinne, które mają wpływ na życie każdego z głównych bohaterów. Czy uda im się uporządkować pewne sprawy? Agnieszka Jeż w swojej książce Miłość warta wszystkiego pokazała, jak bardzo okoliczności zewnętrzne determinują losy danej znajomości. Różnice w pochodzeniu czy wyznawanych wartościach nie muszą oznaczać problemu, jeśli żyje się w czasach pokoju w XXI wieku. Te same różnice mogą jednak okazać się trudne do przeskoczenia podczas wojny, która rozegrała się w pierwszej połowie XX wieku. Postrzeganie pewnych różnic zmienia się wraz z czasem. Obecnie jesteśmy dużo bardziej otwarci, choć może brakuje nam nieco tolerancji na tle innych zachodnich społeczeństw. Jednak dziś różnice w pochodzeniu, wyznawanej religii nikogo nie przekreślają.

Miłość warta wszystkiego pokazuje, jak wielką wartość niesie ze sobą to uczucie. Każdy ma do niego prawa bez względu na narodowość czy wyznawaną religię. Związki osób z różnych środowisk mają dziś większe szanse na powodzenie niż kiedykolwiek.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz