Kultura Styl życia

Miłość to wszystko, co jest – Tomasz Kieres

Miłość to wszystko, co jest

Tuż przed Walentynkami premierę miała najnowsza powieść Tomasza Kieresa pt. Miłość to wszystko, co jest. Dlaczego warto sięgnąć po ten tytuł? Jaki przesłanie chciał przekazać swoim czytelnikom ten popularny autor?

Problemy małżeńskie

Łukasz jest dojrzałym mężczyzną, który pomimo wieku wciąż nie zapomina o młodzieńczych ideałach. Ma w sobie pogodę ducha i zdolność do przeżywania odrobiny szaleństwa. Pomimo że od dziennikarza filmowego i muzycznego można by oczekiwać powagi licującej z jego zawodem, Łukasz postrzega świat przez pryzmat emocji. Tymczasem jego żona ma dość jego lekkomyślności. Kobieta już dawna zapomniała o tym, co to znaczy być spontaniczną. Obecnie w jej życiu liczą się zupełnie inne wartości. Co chwilę robi Łukaszowi awantury o różne, często absurdalne rzeczy.

Problem z podejmowaniem samodzielnych decyzji

Z kolei Sonia jest młodą dziewczyną. Wprawdzie czasy nastoletnie ma już dawno za sobą, ale wciąż umie czerpać z życia pełnymi garściami. Sonia odebrała staranne wykształcenie i marzy o samodzielnym kształtowaniu swojego życia. Ma dość postępowania zgodnie ze wskazówkami rodziców. Sonia szykuje się do walki o własne szczęście. Potrzebuje jednak mieć obok siebie człowieka, który okaże się dla niej wsparciem.

Znalezienie bratniej duszy

Gdy Sonia poznaje Łukasza, odkrywa, że odnalazła swoją bratnią duszę, która doskonale ją rozumie i zapewnia jej pełną akceptację. Między młodą kobietą a dojrzałym mężczyzną rodzi się emocjonalna fascynacja. Tych dwoje łączy głębokie porozumienie oraz podobne podejście do życia. Z czasem pojawia się też fizyczna fascynacja. Czy Sonia i Łukasz dadzą sobie szansę na szczęście? Na pewno nie będzie to łatwa decyzja.

Zakazana miłość

W książce Miłość to wszystko, co jest Tomasz Kieres poruszył kilka niezwykle ważnych tematów. Jednym z nich jest kwestia zakazanej miłości. Drugą narzucanie swojej woli dorosłym dzieciom. Trzecim zaś brak akceptacji dla wyborów małżonka. To właśnie od takich drobnych rzeczy psują się wieloletnie związki.

Miłość to wszystko, co jest jest powieścią niebanalną. Tomasz Kieres niewątpliwie chciał przekazać czytelnikowi wiele ciekawych refleksji na temat życia. Jest to jedna z tych książek, których się nie zapomina.

Komentarze (2)

alibabka

3 lata temu

To prawda, niektórzy strasznie czepiają się swojego partnera o pierdoły. Dlaczego ten nie chodzi z nimi na tańce, chociaż od początku nie znosił tańczyć i kiedyś danej osobie to nie przeszkadzało. Zapowiada się bardzo życiowa książka.

Zostaw komentarz