Kultura Styl życia

Miłość aż po rozwód – Kinga Gąska

Miłość aż po rozwód

Miłość aż po rozwód stanowi debiut literacki Kingi Gąski. Nie jest łatwo zaistnieć na rynku wydawniczym, ponieważ czytelnicy nieustannie są bombardowani nowymi książkami. Debiutujący autor musi wyróżnić się czymś na tle swoich kolegów i koleżanek. To bliżej nieokreślone „coś” musi przyciągnąć czytelnika i zaintrygować go do tego stopnia, by miał ochotę sięgać po kolejne pozycje danego autora. Czy ta sztuka udała się Kindze Gąsce?

Dlaczego tak łatwo rezygnujemy z miłości?

Miłość aż po rozwód to niezwykle adekwatny tytuł do otaczającej nas rzeczywistości. Dawniej, gdy pojawił się kryzys w związku, ludzie starali się go jakoś zażegnać. Dziś na pierwszym lepszym zakręcie, którego pokonanie wymaga nieco wysiłku, wybieramy rozwód. Stosunkowo łatwo można go uzyskać. Proces przebiega szybko, a samo rozstanie nikogo dziś nie dziwi ani nie oburza. Nie ma nic złego w rozwodach, kiedy sytuacja jest patowa i naprawdę trudna. Jednak, czy każde nieporozumienie, także to dotyczące preferowanej formy spędzania urlopu, powinno prowadzić do tak radykalnych decyzji?

Zamiatanie problemów pod dywan zabija związek

Bohaterkami powieści Miłość aż po rozwód są trzy kobiety o wyrazistym charakterze. Dzieli je dosłownie wszystko – wiek, status społeczny, wykonywany zawód etc. Jednak każda z nich przeżywa kryzys, jaki pojawił się w związku. Każda robi to na swój sposób. Początkowo problem, jaki pojawił się w ich relacji, wydawał się błahy i był zamiatany pod dywan. Niestety, z czasem urósł i nie można go już było rozwiązać w tradycyjny sposób. Trudności zaczęły się piętrzyć i oddalać od siebie bliskich sobie niegdyś ludzi.

Wszyscy chcą kochać i być kochanymi

Na zachowania Joanny, Jadwigi i Eweliny należy patrzeć z poczuciem humoru. Czasem ich postępowanie może nam się wydawać dziwne, ale przecież każda z nich pragnie tego samego co my, prawdziwej, szczerej i trwałej miłości. Choć Miłość aż po rozwód jest stosunkowo lekką lekturą za sprawą stylu Kingi Gąski, to poruszono w niej wiele niezwykle życiowych kwestii, co czyni lekturę jeszcze bardziej ekscytującą.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz