Miłość i związki

Czy to miłość? 10 oznak, że się zakochałaś

czy to miłość

Miłość to piękne uczucie, ale też trudne do opisania. Nie można go zmierzyć ani zważyć, dlatego też wiele osób zastanawia się, czy to, co czują, to właśnie strzała Amora czy coś zupełnie innego. Miłość można rozpoznać, zwracając uwagę na targające nami emocje i pewne drobne szczegóły. Jeśli nie należysz do osób, którym łatwo przychodzi rozpoznawanie uczuć i ich nazywanie, przeczytaj ten artykuł i poznaj 10 oznak, że się zakochałaś. Sprawdź, czy to miłość.

Tęsknisz za nim

Gdy się nie widujecie, nie masz żadnej wiadomości od niego, ogarnia cię ogromna tęsknota, którą czujesz całą cząstką siebie. Jest ci nie tylko smutno, ale też czujesz nieprzyjemny ścisk w żołądku. Chciałabyś, jak najszybciej go zobaczyć, usłyszeć jego głos. Tęsknota jest tak silna, że nic nie sprawia ci przyjemności. Nieważne, czy spędzasz wakacje za granicą, wypoczywasz na plaży z przyjaciółką, jesz swoje ulubione lody, czujesz, że czegoś ci brakuje. Jeśli na dodatek często sprawdzasz telefon, czy nie napłynęła wiadomość od niego, przyłapujesz siebie na tym, że przeglądasz jego zdjęcia, to znak, że naprawdę dręczy cię tęsknota.  O tym trudnym uczuciu, które jest nierozerwalnie związane z miłością, świadczy też fakt, że gdy twój kolega opowiada o planach na urlop, ty mimowolnie zaczynasz kojarzyć niektóre rzeczy z mężczyzną, w którym się zakochałaś. Nagle myślisz: on też nie lubi wycieczek do ciepłych krajów i uśmiechasz się do swoich wspomnień.

10 oznak, że się zakochałaś. Masz ochotę go przytulić

Jest druga w nocy, a ty nie potrafisz zmrużyć oczu. Nie pomaga czytanie książki, uchylenie okna na oścież. Wszystko to na nic, w twojej głowie kotłują się myśli, w tym ta najważniejsza. Chciałabyś, aby on leżał obok i cię przytulił. Jego dotyk nie tylko sprawia ci przyjemność, ale też daje poczucie bezpieczeństwa. Jeśli w środku samotnej, bezsennej nocy masz ochotę go przytulić, to znak, że dopadła cię miłość i nic już na to nie poradzisz.

Podświadomie czujesz, że jest dobrym człowiekiem

W ogóle nie rozumiesz swojego zachowania, koleżanki doradzają ci ostrożność, żebyś się nie sparzyła, ale ty lekceważysz ich troskę. Po prostu czujesz, że w końcu trafiłaś na dobrego człowieka, przy którym będziesz szczęśliwa. Dostrzegasz w nim szlachetne cechy charakteru, które bardzo cenisz u mężczyzn i w jego towarzystwie czujesz się swobodnie oraz bezpiecznie. Wiesz, że gdyby wymagała tego sytuacja, on pospieszyłby ci z pomocą.

Czy to miłość? Tak, jeśli ciągle o nim myślisz

Nieważne, czy siedzisz w pracy, gotujesz obiad, spacerujesz z przyjaciółką czy wybierasz sukienkę na spotkanie biznesowe, on wciąż jest obecny w twoich myślach.  W ogóle nie ma sensu z tym walczyć, ponieważ emocje są silniejsze od zdrowego rozsądku. Gdy w naszym życiu pojawia się miłość, zaczynamy ciągle rozmyślać o obiekcie naszych westchnień.  Każdy powód jest dobry, aby choć przez chwilę nacieszyć się rozmyślaniem na jego temat.  Wspominanie wspólnych chwil, przeglądanie jego zdjęć – wszystko to sprawia ci ogromną przyjemność i od pewnego czasu stanowi twoją główną rozrywkę. Jeśli tak jest, to masz pewność, iż dopadła cię strzała Amora.

Dostrzegasz to, co was łączy

W codziennym życiu jesteś w stanie dostrzec, jak wiele was łączy.  Gdy rozmawiasz o prawnikach z przyjaciółką, przypominasz sobie, że poruszałaś z nim ten temat i że dla żadnego z was pieniądze nie są najważniejszym celem w życiu. Doceniasz podobną wrażliwość na piękno natury. Choć nie planujesz ciąży w ciągu najbliższych kilku lat, ponieważ chcesz jeszcze pokorzystać z życia, czujesz, że jest to mężczyzna, z którym w odpowiednim czasie mogłabyś mieć dziecko, ponieważ jest troskliwy i odpowiedzialny.  Wcześniej nie czułaś tego przy żadnym facecie, z którym się spotykałaś.

Potrafisz wymienić 10 jego największych zalet

Nie masz najmniejszego problemu, aby w środku nocy na imprezie u przyjaciółki wymienić 10 jego największych zalet. Uważasz, że ma ich całe mnóstwo, dlatego wyliczasz je bez trudu. Ba, czujesz niedosyt, że masz wymienić tylko 10 zalet. Jeśli dostrzegasz w nim wiele dobrych cech, to znak, że ewidentnie się w nim zakochałaś.

Czujesz  się przy nim szczęśliwa

Nie ma znaczenia, jak toczy się twoje życie, czy właśnie wróciłaś zmęczona z pracy, pokłóciłaś się z przyjaciółką, jego obecność sprawia, że po prostu czujesz się szczęśliwa i zapominasz o wszystkich problemach. Liczy się tylko to, co trwa teraz i tu. Doceniasz piękno chwili, rozkoszujesz się jego dotykiem, namiętnie wpatrujesz się w jego oczy i czujesz, że nie ma na świecie nic piękniejszego, niż to, co właśnie przytrafiło się tobie.

Nie myślisz o swoim eks i innych facetach

Odkąd go spotkałaś, naprawdę nie myślisz o swoim eks. Na pewno nie raz powracałaś myślami do byłego, zastanawiałaś się, czy wasze rozstanie nie było błędem. Tęskniłaś za nim i rozważałaś powrót. Jednak odkąd poznałaś go, w twoim życiu nie ma miejsca dla innych mężczyzn. Oczywiście nadal utrzymujesz kontakt z przyjaciółmi płci przeciwnej, ale żadnego z nich nie traktujesz w kategoriach seksualnych. Liczy się tylko on, mężczyzna, z którym się spotykasz. Twoja przeszłość straciła znaczenie, byli to tylko nic niewnoszące wspomnienie, a prawdziwe emocje jest w stanie wywołać tylko on.

Podziwiasz go

Jesteś pod wrażeniem tego, jak świetnie poradził sobie w życiu. Choć musiał pracować od najmłodszych lat, szybko stanął na własne nogi i stał się niezależny finansowo. Na dodatek jest taki silny i potrafi sam wymienić koło w samochodzie. Jesteś też pod ogromnym wrażeniem tego, jak potrafi opiekować się młodszym bratem. Im bardziej go podziwiasz, tym mocniej go kochasz.

Nigdy wcześniej nie czułaś się tak dobrze i masz erotyczne sny

Nie przypominasz sobie, żebyś kiedykolwiek wcześniej była taka szczęśliwa jak przy jego boku? Każde zbliżające się spotkanie sprawia, że czujesz przeszywające cię dreszcze? Gdy cię dotyka, czujesz, jak płoną twoje policzki. Na dodatek za każdym razem, gdy się widzicie, staczasz ze sobą wewnętrzną walkę, by do niego nie podejść i nie pocałować go w sam środek ust? Masz na to wielką ochotę, ale starasz się kontrolować i stawiasz na zdrowy rozsądek. Nocami śnisz o nim i nie zawsze są to „grzeczne” sny?  Twoja podświadomość sugeruje, że masz na niego wielką ochotę i z przyjemnością spędziłabyś z nim upojną noc? To znak, że wpadłaś po same uszy i właśnie dopadła cię miłość. Jeśli jest odwzajemniona, pozostaje ci tylko żyć chwilą i cieszyć się tym wspaniałym uczuciem.

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz