Miłość i związki

Jak miło spędzić weekend, gdy on jest w pracy?

jak miło spędzić weekend

Wielkimi krokami zbliża się weekend. Najlepiej spędziłabyś go ze swoim mężczyzną, ale jest to niemożliwe, ponieważ jego czekają kilkunastogodzinne zmiany w pracy? Cóż, takie jest życie, musisz się przyzwyczaić, że nie zawsze możesz z nim być, choć bardzo tego pragniesz. To, że on ten weekend spędzi w pracy, nie musi oznaczać, że ty jesteś skazana na kiepski humor. Jak miło spędzić weekend, gdy on jest w pracy?

 

Umów się na obiad z przyjaciółkami

Od tygodnia nie widziałaś się ze swoją przyjaciółką i masz jej tyle do opowiedzenia? Jeśli zdążyłaś się już za nią stęsknić, teraz masz niepowtarzalną okazję, aby to zmienić. Umów się z nią na obiad. Możecie też spotkać się w większym gronie przy pysznej pizzy w waszym ulubionym lokalu. Nie tylko zjesz smacznie, ale też porozmawiasz ze swoimi przyjaciółkami i w ten sposób ani się obejrzysz, a twój mężczyzna wróci z pracy.  W gronie bliskich nam ludzi czas płynie niepostrzeżenie, dzięki rozmowie z przyjaciółką twój humor ulega znacznej poprawie.

Pójdź na koncert z kumpelą

Lubisz się dobrze bawić, skacząc i śpiewając pod sceną w rytm ulubionych przebojów? Weź koleżankę i pójdźcie razem na koncert. Wybawicie się za wszystkie czasy, zrelaksujecie po trudach mijającego tygodnia, a nim się obejrzysz, będzie już późny wieczór.  Dobra zabawa to najlepszy czasoprzyspieszacz, ponieważ pozwala całkowicie wyłączyć galopujące myśli i skupić się na chwili, która właśnie trwa. Z kolei taniec i inne formy aktywności fizycznej przyczyniają się do wyrzutu endorfin, zwanych też hormonami szczęścia.

Wyskocz na zakupy

Jesień zbliża się wielkimi krokami, w związku z tym warto pomyśleć o uzupełnieniu swojej garderoby. Na pewno przydadzą ci się nowe botki, jesienna kurtka czy grubsze sukienki. Kiedy twój mężczyzna jest w pracy, możesz wyskoczyć na małe zakupy do pobliskiego centrum handlowego. Żeby czas płynął przyjemnie, zabierz ze sobą przyjaciółkę lub koleżankę z pracy. Po udanych łowach możecie razem wyskoczyć na obiad.

Nadrób zaległości czytelnicze

Weekend to także doskonała okazja, żeby przeczytać choć jedną książkę spośród kilkunastu kłębiących się na szafce nocnej.  Przenosząc się w fikcyjny świat głównych bohaterów, łatwiej zniesiesz tęsknotę za facetem swoich marzeń.  Poza tym każda przeczytana książka w pewien sposób nas wzbogaca duchowo, zatem nie warto rezygnować z czytelniczych przyjemności;)

 

Obejrzyj ulubiony serial

Jesteś wykończona po całym tygodniu intensywnej pracy? Spędź sobotnie popołudnie na oglądaniu ulubionego serialu, którego odcinki przez cały tydzień nagrywałaś na dekoderze telewizji cyfrowej. Prosta rzecz, a cieszy;) Każda z nas ma swój ulubiony serial, po obejrzeniu którego czuje się zrelaksowana i szczęśliwa.  Wczuwając się w problemy głównych bohaterów, przestaniesz myśleć o tym, jak bardzo chciałabyś się przytulić do swojego faceta.

Wyśpij się

Tak, weekend to doskonała okazja, żeby się wyspać za wszystkie czasy. Na co dzień często chodzisz spać o 2, a nawet 4 nad ranem, po czym o 7 wstajesz do pracy i jesteś fizycznie zmęczona.  Gdy twój mężczyzna jest w pracy, pozwól sobie na solidny wypoczynek. Śpij chociażby do południa, w końcu nigdzie ci się nie spieszy. Podobno nie da się nadrobić nieprzespanych nocy, ale można zniwelować zmęczenie, pozwalając sobie na dłuższy sen.

Zrób sobie domowe spa

W ogóle nie zapominaj o sobie! Gdy twój mężczyzna jest w pracy, możesz zrobić sobie maseczkę, urządzić aromatyczną kąpiel z płatkami kwiatów i miło spędzić czas. Przy facecie na ogół nie pozwalasz sobie na taką swobodę i nie pokazujesz mu się z maseczką na twarzy czy maską na włosach. Nie chcesz bowiem psuć magii, która jest między wami. Na szczęście domowe spa można zorganizować w czasie, gdy on jest w pracy.

Weekend to na szczęście tylko 2,5 dnia. Poza tym, gdy spędzasz go w miłym towarzystwie, czas płynie niepostrzeżenie. W rezultacie szybko pojawia się poniedziałek, a wraz z nim możliwość spotkania z mężczyzną, dla którego straciłaś głowę;)

Magdalena Kukurowska

Komentarze (5)

pati25

3 lata temu

Wiele różnych rzeczy możemy robić.Ja nigdy się nie nudzę.Najchętniej spędzam czas przy komputerze albo czytając.Domowe SPA robię albo oglądam telewizję.

linea

3 lata temu

Z racji tego, że mój mężczyzna gra również w zespole weselnym, prawie każdy sobotni wieczór spędzam sama w domu. Nie narzekam na nudę, ponieważ z reguły odpoczywam wtedy, sprzątam mieszkanie, prasuję, oglądam telewizję, zajmuję się sobą, nakładam maseczkę na twarz, na włosy, czytam książkę, piszę na swoich ulubionych portalach 🙂
Przecież czas tylko dla siebie też jest potrzebny 🙂 Czas dla koleżanki też się znajdzie 🙂
Zawsze trzeba doszukiwać się pozytywnych aspektów 🙂

    Aneta

    3 lata temu

    Ja tam wychodzę z załozenia, ze trzeba umieć spedzać czas w samotnosci, bo jeśli mi samej ze sobą jest dobrze, to jest też szansa, że komuś innemu będzie tak samo w moim towarzystwie 🙂

dulcynea

3 lata temu

Ja bardzo lubię kiedy mój mąż ma zajęty weekend . Potrafię się sobą zająć , nie czuję się pokrzywdzona . Mogę pospać dłużej , poczytać trochę w łóżku . Umawiam się z przyjaciółką na kawę i do kina bądź na mały shopping.
Domowe spa też sobie urządzamy .
Choć ma to miejsce bardzo rzadko 🙂

Aneta

3 lata temu

Ja bym nie miała żadnego problemu z tym, zeby się sobą zająć w weekend, jeśli mój facet musiałby pracować. Co prawda najlepiej, jakby sobie do tej pracy zabrał ze sobą nasze dziecko ;-). Najchętniej poczytałabym, z kotem na kolanach i dobrą herbatą, albo kieliszkiem czerwonego wina w ogrodzie 🙂

Zostaw komentarz