Kultura Styl życia

Miasteczko – Natalia Nowak-Lewandowska

Miasteczko – Natalia Nowak-Lewandowska

Miasteczko to najnowsza powieść Natalii Nowak-Lewandowskiej. Jest ona niezwykle udana, ponieważ trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. To jedna z tych książek, dla których zarywa się noc, aby poznać jej zakończenie. Liczba tajemnic, jaką skrywa w sobie ta niepozorna miejscowość rozbudza ciekawość czytelnika i nie pozwala oderwać się od lektury.

Gdy przeszłość splata się z teraźniejszością

W powieści Miasteczko splatają się losy różnych osób. Poznajemy tajemniczą parę, która w 2000 roku  ma romans w opuszczonej posiadłości. Ona ma męża, ale nie zamierza od niego odejść, choć urodzi dziecko kochanka. Ten zostaje zobligowany do zachowania tajemnicy i nieinteresowania się życiem potomka. Jednocześnie poznajemy historię Moniki, która rozgrywa się w czasie teraźniejszym. Jest ona młodą kobietą, która pracuje jako nauczycielka języka polskiego w warszawskim liceum. Niestety, z każdym dniem czuje, że relacja z Konradem coraz bardziej ją dusi. Chce zerwać zaręczyny i powrócić w rodzinne strony. Na szczęście w Doruchowie szybko znajduje pracę w wyuczonym zawodzie.

Małomiasteczkowe szukanie sensacji

Powrót Moniki w rodzinne strony nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Malutkie miasteczko pełne jest niewidocznych par oczu, które szukają taniej sensacji, obserwując życie sąsiadów.  To dla wielu osób jedyna atrakcja. W miasteczku bowiem niewiele się dzieje. Każdy chce wiedzieć, co skłoniło wykształconą, młodą kobietę do powrotu ze stolicy na prowincję. Ludzie podejrzewają, że stoi za tym rozstanie z narzeczonym. Chcą wiedzieć, co było jego przyczyną.

Trudna praca z dziećmi dyrektorki liceum

Monika rozpoczyna pracę w liceum, niestety, panuje w nim specyficzna atmosfera. Dyrektor Ambroziak ma w szkole dwójkę rozbisurmanionych dzieci. Wymaga, aby polonistka traktowała je w sposób specjalny, krótko mówiąc, przymykała oczy na ich naganne zachowanie.

Fascynacja uczniem

Gdy Monika poznaje Jowitę, czuje, że z tą dziewczyną będą problemy. Bije od niej zła energia. Dziewczyna ubliża swojej polonistce, ale w obronie nauczycielki staje Michał, chłopak córki dyrektorki. Między nim a Moniką zaczyna iskrzyć. W co przerodzi się ta znajomość i do jakiej tragedii doprowadzi? Jakie problemy ściągnie na siebie Monika? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w powieści Miasteczko autorstwa Natalii Nowak-Lewandowskiej.

 

Natalia Nowak-Lewandowska wykorzystała głośne ostatnio wydarzenia jako inspirację. Jej książka jest bardzo współczesna i intrygująca. Łączy w sobie elementy romansu, powieści erotycznej i kryminału. Już dawno nie czytałam tak dobrej powieści, która nie pozwalała mi zmrużyć oka. Musiałam poznać jej zakończenie.

 

Książkę można zamówić tutaj.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz