mężczyzna dda

DDA to skrót, pod którym kryją się dorosłe dzieci rodziców uzależnionych od alkoholu.  Ten  termin stworzyli psycholodzy, ponieważ zauważyli oni, że takie osoby wyrastają na osoby spragnione bliskości, niepewne siebie i mające ogromne problemy w tworzeniu zdrowych relacji damsko-męskich. Na szczęście to bardzo często normalni i wartościowi ludzie, do których trzeba mieć dużo więcej cierpliwości. Mężczyzna DDA a problemy w relacjach z kobietami to coraz częściej wyszukiwana fraza w Google`u. Nic dziwnego, relacja z takim facetem jest trudna, ale jeśli on należy do wartościowych ludzi, warto dać mu szansę.

Mężczyzna DDA, czyli kruchość skryta pod pancerzem macho

Mężczyzna DDA niczym specjalnym może się nie wyróżniać. Często pod pancerzem macho i leśnego ruchacza, który rzekomo ma kobiety na pęczki, kryje się wrażliwy facet, który nigdy nie spał z żadną kobietą, choć jest oschły, to pragnie czułości. Jednocześnie boi się, że miłość pozostawi w nim ponownie poczucie pustki. Nie potrafi się na nią otworzyć, choć bardzo jej pragnie.

Czy on mnie olewa, bo mu nie pasuję? Parę słów o kobiecych rozterkach

Mężczyzna DDA może sprawiać wrażenie, że naczytał się durnowatych portali o podrywie i teraz stosuje wobec ciebie technikę push and pull. Możesz mieć go dość, bo twoim zdaniem mało daje od siebie. Odzywa się raz na jakiś czas i wydaje ci się, że chce cię tylko zaliczyć.  Uważasz, że swoje koleżanki adoruje bardziej niż ciebie. Lubi ich zdjęcia na Facebooku, twoich nigdy nie lubił. Rzadko mówi komplementy i nie wiesz, czy jest z tobą z braku laku. Nawet nie jesteś pewna, czy nie ma kogoś na boku i nie jesteś jedną z wielu. Nie wiesz, czy milczy, bo chciał cię tylko zaliczyć. Czy uznał, że jesteś kiepska w łóżku. Czy mu się zwyczajnie nie podobasz. To jest dość frustrujące, zwłaszcza gdy widzisz, jak inni faceci przytulają swoje dziewczyny, trzymają je za rękę, całują, mówią miłe rzeczy, pamiętają o rocznicach i przynoszą kwiaty.  Frustrujesz się, gdy wyłącza światło podczas seksu. Zakładasz, że robi to dlatego, bo coś mu się w tobie nie podoba. Brakuje ci częstszych spotkań, wiadomości od niego, telefonów, większego entuzjazmu, romantyzmu. Często sama musisz wychodzić z inicjatywą, na dodatek on czasem torpeduje twoje działania. Czasem masz wszystkiego dość. Uważasz, że to nie ma sensu, bo jemu ani trochę na tobie nie zależy.

Mężczyzna DDA czuje się gorszy od innych

Tymczasem mężczyzna DDA tak się zachowuje, nawet gdy jest zakochany. On po prostu ma problem z budowaniem bliskich relacji damsko-męskich. Nie wyniósł z domu takich umiejętności. Poza tym widział, jak jego rodzic, najczęściej ojciec, źle zachowuje się po wódce czy innym bimbrze. Czuje się przez to gorszy. Taki człowiek często nie może zrozumieć, dlaczego wszyscy znajomi mają normalnych rodziców i spokojny dom, a on musi znosić awanturującego się ojca, który nierzadko ucieka się do przemocy. Wyzywa swoje dzieci od nieudaczników, deprecjonuje swoją żonę. Na dodatek takiego ojca można się tylko wstydzić, a nie pochwalić przed znajomymi.  Nic dziwnego, że mężczyzna DDA wychodzi z domu ze skrajnie niskim poczuciem własnej wartości. Nieważne, że ma fajny charakter, jest inteligentny i przystojny, on czuje się niewiele wart. Uważa, że inni faceci są od niego dużo lepsi.

Dlaczego faceci DDA boją się bliskości?

Niska samoocena sprawia, że mężczyzna DDA zbliża się do kobiety, bo jednak tęskni za bliskością, której tak bardzo brakowało mu w dzieciństwie. Z drugiej boi się, że ona go tak samo skrzywdzi jak ojciec. Mężczyzna DDA uważa, że otwierając się na miłość, pozostawiamy uchyloną furtkę dla cierpienia. On często też nie wie, co to znaczy kochać, nie ma łączności ze swoimi emocjami, nie jest w stanie rozpoznać, czy to miłość, czy tylko pożądanie. Nawet jak dojdzie do ładu ze swoimi uczuciami, to zaczyna się oddalać od kobiety, bo jest przekonany o swojej beznadziejności i tym, że ktoś taki jak ona prędzej czy później zostawi go dla lepszego faceta.

Wyrozumiałość, czyli klucz do sukcesu

Mężczyzna DDA jest spragniony czułości i uczucia, chociaż sam ich nie okazuje. Na szczęście można go tego nauczyć, po prostu uświadamiając sobie: on chce być przytulony, na razie nie umie tego wyrazić ani się odwdzięczyć tym samym, ale nadejdą lepsze czasy. Jeśli zrozumiemy, w czym tkwi problem i że on nie jest w stosunku do nas złośliwy, można sobie z tym wszystkim jakoś poradzić.

Mężczyzna DDA boi się seksu

Mężczyzna DDA często dość długo zwleka z rozpoczęciem swojej przygody z seksem. Boi się ośmieszenia, tego, jak wypadnie i że nie stanie na wysokości zadania. Ma bardzo niską samoocenę, toteż bardzo krytycznie ocenia własne ciało, dlatego też wyłącza światło. Gdy w końcu trafia na odpowiednią kobietę, często nie wie, jak zabrać się do rzeczy. A gdy już przezwycięży wewnętrzne opory, okazuje się, że seks był dość krótki, ona nie jęczała z orgazmu i pojawia się kolejna blokada. On boi się kolejnego razu, milknie, nie odbiera telefonów, bo czuje się po prostu beznadziejnie. Zupełnie nie rozumie, że ona widzi to inaczej. Jej było z nim przyjemnie, bo sporo ją przytulał i całował. Kobieta wcale nie zamierza zrywać kontaktu, nie podtrzymuje go z litości. On w ogóle boi się spotkać, bo wstydzi się, że tak wypadł. Boi się, że ona ciągle myśli o jego wydumanej „porażce”.

Czułość i wyrozumiałość

Mężczyzna DDA bywa trudny, ale gdy uświadomimy sobie, że on ma problem ze sobą, a nie z nami, to o wiele łatwiej można się porozumieć. Przestajemy bowiem szukać winy w sobie, popadać w czarnowidztwo i zaniżać własną samoocenę, a zaczynamy się skupiać na tym, aby on poczuł się pewniej i dostawał to, czego w gruncie rzeczy pragnie, czyli przytulanie etc.  Wiemy też, że jemu trzeba mówić wprost, kiedy jest nam z nim dobrze, bo sam się tego nie domyśli, bo ma zaniżoną samoocenę.