Styl życia

Męskość zamiera?

Męskość zamiera

Żyjemy w XXI wieku, to normalne, że mężczyźni zmienili swoją postawę czy ubiór w stosunku do tego, co znamy z połowy XX wieku. Ma to wiele zalet. Wreszcie nie ciąży na nich brzemię utrzymania rodziny. Mogą sobie pozwolić na okazywanie emocji, przez co też stają się bliżsi kobietom. Co jednak sprawia, że męskość zamiera?

Równowaga yin i yang

My, kobiety, lubimy, gdy mężczyzna okazuje emocje, jest czuły. Nie widzimy nic złego w łzach, wręcz uważamy, że facet, który płacze, jest nam bliższy i stanowi lepszy materiał dla partnera. Jak głosi współczesna psychologia, każdy człowiek ma w sobie męski i kobiecy pierwiastek. Nie dopuszczając któregoś do głosu, narażamy się na bycie nieszczęśliwym człowiekiem. Jest w tym sporo prawdy. Mężczyzna, który nie wstydzi się swoich emocji, cieszy się lepszym zdrowiem i doskonale dogaduje się ze swoją partnerką.

Zanim męskiego wyglądu

Jednak tym, co niepokoi kobiety, jest zanik różnic w wyglądzie kobiet i mężczyzn. Aby mogło narodzić się pożądanie, konieczne jest dostrzeżenie w swoim partnerze zupełnie innych cech płciowych niż u siebie. Tymczasem dziwne trendy sprawiają, że faceci wyglądają coraz mniej męsko.

Ogolone ciało nie jest sexy

Nie ma nic bardziej niemęskiego niż wygolone całe ciało. Taki facet nie wygląda pociągająco, bo jego wygląd za bardzo kojarzy się z dzieckiem wymagającym opieki. Gładkie ciało to domena kobiet. Mężczyzn natura obdarzyła stosunkowo gęstym owłosieniem, to ich odróżnia od pań.

Makijaż u mężczyzn

Makijaż także jest domeną kobiet. Facet, który robi sobie make-up, a nie jest influencerem, tylko prawnikiem, lekarzem, bankowcem etc., zawsze wygląda niemęsko.  Czym innym jest sytuacja, gdy mężczyzna stosuje kosmetyki pielęgnacyjne, każdy człowiek powinien dbać o swoją skórę, a czym innym poprawianie brwi pomadą do brwi.

Warkoczyki na głowie faceta

Męskie fryzury są dziś dostępne w wielu wariantach. Jednak zdarza się, że faceci idą w kierunku kobiecych fryzur. Zapuszczają włosy, robią z nich koczki, kucyki, a nawet francuskie warkoczyki.  Taki mężczyzna nie prezentuje się zbyt pociągająco dla pań.

W dopasowanych ubraniach nie ma nic złego, ważne jednak, aby te nie wyglądały jak żywcem wyjęte z szafy kobiet. Przylegająca koszulka w serduszka czy kwiaty to niekoniecznie męskie klimaty. Dopasowana czerwona czy niebieska koszula wygląda natomiast bardzo dobrze.

Dodaj komentarz