Seks

Męskim okiem. Zachowania facetów po seksie i ich przyczyny

zachowania mężczyzn po seksie

Faceci po seksie często zachowują się w sposób daleki od naszych oczekiwań. My marzymy o tym, aby nas przytulili, oni tymczasem nas irytują swoją postawą. Poprosiłyśmy o pomoc naszego kolegę. Dzisiaj w cyklu męskim okiem przybliżamy zachowania facetów po seksie i ich przyczyny.

Dlaczego on obraca się i zasypia?

Niestety, mężczyźni podczas seksu dość szybko się męczą. Erotyczne igraszki stanowią dla nich duży wysiłek fizyczny. Do tego dodajmy hormony, które zostają uwolnione w organizmie mężczyzny podczas orgazmu i odpowiedź gotowa. On tak naprawdę nie robi tego na złość. Po prostu biochemia tak działa, że robi się senny i aby się zrelaksować, musi choć na chwilę się zdrzemnąć. To normalne i nie denerwuj się na niego.

Dlaczego on szybko się ubiera?

Kobiety zazwyczaj zakładają, że dlatego, bo coś poszło nie tak. Albo facet stosuje technikę: zaliczona, odstawiona. W wielu przypadkach powody są jednak dużo bardziej zróżnicowane, a nierzadko wręcz prozaiczne. Zdarza się, że mężczyzna się ubiera, bo wie, że w nocy będzie mu zimno. Czasem robi to po to, aby przejść do innego pomieszczenia bez wzbudzania sensacji wśród współlokatorów. Zdarza się też tak, iż robi to, bo zwyczajnie się wstydzi. Tak, mężczyźni też mają kompleksy na tle swojej sylwetki, niewyrzeźbionej klaty i wielkości penisa. Boją się twojej oceny, dlatego się ubierają, bo zwyczajnie się wstydzą.

Dlaczego ucieka do toalety?

Tobie się wydaje, że przed tobą, bo zrobiłaś coś źle, nie podobasz mu się etc. Tymczasem jemu może chcieć się po prostu siku. Może czuć się niekomfortowo, bo jest spocony. Może też twój facet postanowił się wspomóc, aby przedłużyć stosunek, stosując jakąś maść lub prezerwatywy z mentolem. Owszem, to pomaga, ale też znieczula penisa, a czasami wręcz go podrażnia. W łazience wreszcie może zmyć mazidło.

Dlaczego mnie nie przytula?

Myślisz, że skoro tego nie robi, to przestało mu na tobie zależeć. Tymczasem faceci czasem tego nie robią, bo chcą iść spać. A czasem czekają, aż sama to zrobisz. Tak, niektórzy mężczyźni cierpią na duży deficyt czułości i miłości, dlatego czekają, aż wyjdziesz z inicjatywą. Poza tym chcą wiedzieć, jak odbierasz seks. Jeśli było ci dobrze, to pewnie się przytulisz. Gorzej, gdy obie strony czekają na takie potwierdzenie i zaczyna wiać Antarktydą.

Dlaczego nic nie mówi?

Bo faceci po seksie nie chcą rozmawiać. Są na to wyczerpani, chcą cieszyć się błogostanem i stanem odprężenia. Nie naciskaj na rozmowę. Macie ku temu wiele okazji. Naprawdę takich rzeczy nie musicie załatwiać w łóżku.

Dodaj komentarz