Miłość i związki

Męskim okiem. O co mężczyźni są zazdrośni?

dlaczego mężczyzna jest zazdrosny

Zazdrość to destrukcyjne uczucie, prędzej czy później doprowadzi do rozpadu każdego związku. Nic dziwnego, że należy z nim walczyć. O co mężczyźni są zazdrośni? Odpowiedzi na to pytanie udzielają nam faceci, nasi koledzy i znajomi, na których zawsze możemy liczyć.

Jest zazdrosny o twoich kolegów

Mężczyźni nie wierzą w przyjaźń damsko-męską. Gdy widzą, że masz super kontakt z facetami, otaczasz się licznym gronem kolegów, czują się zagrożeni. Mężczyzna uważa bowiem, że każdy z nich może czyhać na odpowiednią sytuację. Wtedy cię zacznie podrywać i dążyć do czegoś więcej. Cóż, lęki facetów wynikają z ich własnego doświadczenia. Wielu z nich bowiem „przyjaźni” się z kobietami, których de facto pożąda. Nic dziwnego, że podejrzewają o to także innych samców. Ty przyjaźnisz się z facetami i kobietami, dla ciebie to czysta relacja. Dla mężczyzn niekoniecznie.

Jest zazdrosny o facetów, z którymi rozmawiasz

Faceci bardzo się irytują, gdy widzą, że ich kobieta rozmawia z innymi mężczyznami. Czują się wówczas zagrożeni. Na tym cierpi także ich męskie ego. Bowiem zastanawiają się, w czym on jest lepszy od nich, że ona poświęca mu swoją uwagę. Poza tym mężczyźni maja problem z odróżnieniem zwykłej rozmowy od flirtu. Efekt, boją się, że podrywasz ich kolegów, gdy zwyczajnie ich lubisz i sobie z nimi gawędzisz na neutralne tematy.

Jest zazdrosny, gdy pytasz o radę innego samca

Każdy facet chce być autorytetem dla swojej kobiety. Największym i jedynym, jeśli pytasz o radę ojca, kumpla lub kuzyna, jego trafia szlag. Uważa bowiem, że zupełnie nie liczysz się z jego zdaniem. Inni faceci są dla ciebie bardziej męscy i przekonujący, dlatego to ich prosisz o radę.

Jest zazdrosny, gdy śmiejesz się z żartów innego samca

Cóż, twój facet chce mieć najbardziej błyskotliwe poczucie humoru w towarzystwie. Jeśli śmiejesz się z żartów innego mężczyzny, to znak, że pod bokiem wyrasta mu konkurencja. Wbrew pozorom takie drobiazgi mężczyźni potrafią analizować tygodniami, doszukując się w nich śladu romansu.

Jest zazdrosny o to, gdy dotykasz innego faceta

Nawet jeśli to przypadkowe muśnięcie w ramię, którym chcesz mu dać do zrozumienia, aby się odwrócić w jakimś kierunku. Ty nie widzisz w tym nic erotycznego, jego zżera zazdrość. Mężczyźni mają fioła na punkcie dotyku. Jeśli pozwalasz sobie na dotykanie innych facetów, ich aż nosi.

 

Jest zazdrosny o czas, jaki poświęcasz przyjaciółkom

Nawet przyjaciółki potrafią stanowić dla niego zagrożenie, zwłaszcza jeśli poświęcasz im sporo czasu. On wtedy nie czuje, że jest dla ciebie niekwestionowanym numerem jeden. A ty, cóż, jesteś sprawiedliwa w swoim mniemaniu, bo znajdujesz czas dla wszystkich ważnych osób w swoim życiu.

Jest zazdrosny, gdy rezygnujesz z czasu z nim na rzecz znajomych

Cóż, faceci nie lubią, gdy spędzasz z nimi trochę czasu, po czym wychodzisz, bo przyjaciółka czeka. Dla niego to trudna sytuacja. On bowiem przyzwyczaił się do romantycznych historii, w których to kobieta nie widzi świata poza swoim ukochanym.

Jest zazdrosny, gdy stroisz się, wychodząc bez niego

On się wówczas zastanawia, kogo chcesz uwieść czerwoną, krótką sukienką i pończochami. Dla niego jest to dość erotyczna stylizacja. Dla ciebie zestaw, w którym czujesz się wygodnie i kobieco. Ubierasz się tak, bo lubisz podkreślać swoje piękno.

Jest zazdrosny o twoje zwierzęta

Bo często je przytulasz, zdrabniasz ich imiona, potrafisz zawieźć je do weterynarza o 3 nad ranem. Troszczysz się o nie, spełniasz ich zachcianki, kupujesz drogie prezenty. No i zawsze masz dla nich dużo czułości. Facet często czuje, że otrzymuje jej dużo mniej niż twoja papuga czy pies.

Jest zazdrosny o twoich eks

Nawet jeśli od dawna nie masz z nimi do czynienia, to wkurza się, że masz z nimi wspólne zdjęcie na wyświetlaczu smartfona. Dla ciebie to dokumentacja ważnej chwili, momentu obrony magisterki itp. Poza swoim eks pozujesz do zdjęcia z gronem przyjaciół. Twój facet jednak uważa, że wciąż kochasz eks, skoro zdjęcie z nim jest tak ważne.

Dodaj komentarz