Seks

Masturbacja kobiet – 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Masturbacja kobiet - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Masturbacja kobiet dla wielu osób wciąż pozostaje tematem tabu. Kobiety bardzo często nie przyznają się do tego, że się masturbują, w obawie przed negatywną opinią ze strony społeczeństwa. Tymczasem onanizowanie się może być nie tylko źródłem wielkiej przyjemności, ale też doskonałą metodą na rozwiązanie problemów seksualnych w związku, poprawę relacji partnerskich, a nawet pozbycie się kłopotów zdrowotnych. Co warto wiedzieć na temat masturbacji? Oto 6 najważniejszych rzeczy na jej temat.

Masturbacja nie tylko dla singielek

Zwykło się uważać, że masturbują się te kobiety, które ze względu na brak partnera nie uprawiają seksu. To nieprawda. Bardzo często onanizują się też kobiety mające stałego partnera, w pełni zadowolone ze swojego życia seksualnego. Masturbacja jest bowiem świetnym sposobem na lepsze poznanie własnego ciała i erotycznych pragnień. Poznanie swoich potrzeb pomaga osiągnąć większe zadowolenie podczas seksu z partnerem i w znaczący sposób uatrakcyjnia życie seksualne kobiety, czyniąc ją szczęśliwą i spełnioną.

Masturbacja pomysłem na nudę w sypialni

Onanizowanie się może być źródłem przyjemności dla obojga partnerów. Wystarczy włączyć ją do miłosnych igraszek, na przykład jako etap poprzedzający stosunek. Oglądanie rozkoszy, jaką przeżywa partnerka pod wpływem własnego dotyku, może być dla mężczyzny wyjątkowo atrakcyjną zachętą do realizacji erotycznych fantazji swojej kochanki.

Masturbacja sposobem na wzmocnienie związku

Samozadowalanie się w pozytywny sposób wpływa zarówno na ciało, jak i umysł kobiety. Masturbowanie się to doskonały sposób na redukcję napięcia, poprawę nastroju i zniwelowanie stresu. Sprawianie sobie przyjemności w ten intymny sposób to świetna nauka bycia sam na sam ze sobą, wsłuchania się w swoje potrzeby i pragnienia. Kobiety, które się masturbują, są bardziej świadome siebie i swoich oczekiwań, także wobec partnera, co z kolei pomaga budować trwalsze i głębsze relacje.

Masturbacja na poprawę nastroju

Wyrzut endorfin, jaki ma miejsce podczas orgazmu, potrafi przenieść kobietę w zupełnie inny wymiar odczuwania rzeczywistości. Uwalniane w ten sposób hormony, odpowiedzialne za nastrój kobiety, krążą w jej ciele jeszcze przez długi czas, sprawiając, że jej nastrój oraz samopoczucie ulegają poprawie. Jednym słowem – im lepszy orgazm, tym dłuższy czas euforii. Warto więc systematycznie ćwiczyć techniki osiągania orgazmu dla osiągania jeszcze większej przyjemności.

Masturbacja kobiet, czyli sztuka dotyku

Wiele kobiet nie wie, jak się masturbować, by osiągnąć orgazm, ograniczają swoje działania w tym zakresie wyłącznie do jednej metody dotyku. Tymczasem w masturbacji, tak samo jak w seksie, wiele zależy od indywidualnych preferencji. Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie o to, jak się masturbować, która byłaby dobra dla każdej kobiety. Niektóre z pań nie potrafią osiągnąć orgazmu wyłącznie przez stymulację łechtaczki i potrzebują penetracji pochwy. Inne zaś odwrotnie – mogą osiągnąć spełnienie wyłącznie przez pieszczoty narządów zewnętrznych. Dla jednych wystarczający do osiągnięcia rozkoszy jest własny dotyk, innym potrzeba dodatkowych bodźców, chociażby w postaci wibrujących nakładek. Ważne, aby nie bać się eksperymentów. Każda nowa technika może bowiem sprawić, że przeżywany orgazm będzie źródłem jeszcze większej przyjemności.

Masturbacja na zdrowie

Masturbacja kobiet to metoda na zachowanie zdrowia nie tylko w sferze psychicznej, ale i fizycznej. Regularne onanizowanie się doskonale wzmacnia mięśnie Kegla, poprawia krążenie krwi, nawilża pochwę, ograniczając w ten sposób odczuwany przez kobiety dyskomfort podczas stosunków i zmniejszając ryzyko występowania infekcji intymnych. Masturbacja pozwala też rozluźnić całe ciało i zredukować napięcie w mięśniach.

Komentarze (5)

Rosia58

1 miesiąc temu

Najważniejsze to żyć w zgodzie ze sobą. Jak ktoś ma ochotę na masturbację, to niech z niej korzysta. Ale nic na siłę:)

Zostaw komentarz