Maseczki w płacie
Zdjęcie autorstwa Anna Shvets z Pexels

Maseczki to kosmetyk często wykorzystywany w pielęgnacji twarzy. Na rynku znajdziemy różne warianty tego typu produktów. Jedne maseczki do twarzy normalizują produkcję sebum i zapobiegają przetłuszczaniu się skóry w strefie T. Natomiast inne dogłębnie nawilżają cerę. Nie brakuje też takich do zadań specjalnych, które mają za zadanie rozjaśniać przebarwienia. Jak działają maseczki w płacie?

Spis treści:

  1. Maseczki w płacie – praktyczne rozwiązanie
  2. Jak działa maseczka w płacie?
  3. Jak używa się maseczek w płacie?
  4. Rodzaje maseczek do twarzy

Maseczki w płacie – praktyczne rozwiązanie

Dotychczas maseczki do twarzy były sprzedawane w tubkach oraz w saszetkach. To pierwsze rozwiązanie często wychodziło korzystniej cenowo. Drugie natomiast pozwalało za niewielkie pieniądze zweryfikować działanie danego kosmetyku i upewnić się, że nie szkodzi naszej cerze. Jednak większość tego typu produktów bywa problematyczna w aplikacji. Na twarz nakładamy emulsję, potem musimy ją zmyć, co nierzadko kończy się pobrudzeniem zlewu czy wanny. Niektóre maseczki do twarzy trzeba przygotować samodzielnie, rozpuszczając proszek w wodzie, co nastręcza dodatkowych trudności. Nic dziwnego, że maseczki w płacie cieszą się tak dużą popularnością. To rozwiązanie, które przywędrowało do nas z Korei, jest dużo wygodniejsze w codziennym użytku. Nie wymaga bowiem spłukiwania z twarzy, ani kilkuminutowej aplikacji. W XXI wieku, gdy nie mamy zbyt wiele czasu na pielęgnację twarzy, każde rozwiązanie, które pozwala załatwić daną kwestię szybko i bezproblemowo, okazuje się na wagę złota.

Jak działa maseczka w płacie?

Jak w praktyce wyglądają maseczki w płacie? Jak sama nazwa wskazuje, otrzymujemy płat materiału. Ten może mieć pochodzenie naturalne lub syntetyczne. Najlepiej, gdy mamy do czynienia z bawełnianą tkaniną, która jest nie tylko bezpieczna dla skóry, ale też łatwo ulega biodegradacji, przez co nie zanieczyszczamy środowiska aż tak bardzo. Maseczka w płacie jest skrojona na twarz ludzką, posiada otwór na nos. W fabryce zwilżono ją koktajlem substancji aktywnych, które mają za zadanie poprawić kondycję naszej skóry. Zatem maseczka w płacie jest wilgotna, często aż tak mocno nasączona formułą kosmetyczną, iż sama twarz nie radzi sobie z wchłonięciem wszystkich składników. W takiej sytuacji zaleca się ją położyć na szyi i dekolcie, aby nawilżyć też te partie naszego ciała.

Jak używa się maseczek w płacie?

Maseczki w płacie mają tę zaletę, iż nie musimy pamiętać o tym, aby po 15-20 minutach je spłukać. Tutaj chodzi o to, aby składniki w nich zawarte wchłonęły się w skórę. Gdy to nastanie, możemy przejść do kolejnych etapów pielęgnacji twarzy, w tym aplikacji kremu czy serum. Niektóre osoby pomijają te kroki, ponieważ uważają, że maseczka w pełni zaspokaja zapotrzebowanie ich cery na substancje odżywcze.

Rodzaje maseczek do twarzy

To, jak działają maseczki w płacie, w dużej mierze zależy od tego, jakie składniki czynne zostały w nich wykorzystane. Na rynku znajdziemy produkty o działaniu nawilżającym, normalizującym produkcję sebum, rozjaśniające przebarwienia i zwalczające stres oksydacyjny, który sprzyja formowaniu się nieestetycznych zmarszczek. Dziś kosmetyki azjatyckie są łatwo dostępne. W drogeriach stacjonarnych możemy znaleźć oryginalne maseczki w płacie, które przywędrowały do nas z Korei. Niemniej rodzime firmy też specjalizują się w ich produkcji.