Powinnaś wiedzieć, że... Seks

Marzenia o nadmężczyznach

marzenia-o-nadmezczyznach

Jesteś kobietą zdecydowaną, wiesz, czego chcesz i potrafisz to wyegzekwować. Na co dzień podejmujesz wiele decyzji i bierzesz na swoje barki niemały ciężar odpowiedzialności – zarówno w domu jak i w pracy. Życie wymaga od Ciebie bycia silną. I taka właśnie jesteś.

A jaka jesteś w łóżku? Zupełnie odmienna. Twoje fantazje erotyczne koncentrują się na mężczyznach silnych, dominujących, władczych, czasem nawet agresywnych, samą siebie zaś widzisz jako kruchą, uległą kobietę, poddaną pierwotnej, instynktownej samczej dominacji. Ta dominacja mężczyzny pociąga Cię i podnieca, ponieważ, na co dzień to Ty rozstawiasz mężczyzn po kątach.

Dlatego właśnie fantazje erotyczne o nadmężczyznach walecznych, bohaterskich, zdolnych do wielkich czynów i poświęceń dla swoich wybranek, utożsamianych z filmowymi kowbojami, tarzanami i żołnierzami, to dominujące treści marzeń sennych i fantazji erotycznych znacznej liczby kobiet.

Wszak wizja uwiedzenia i uprowadzenia przez seksownego, dominującego mężczyznę jest niezmiernie kusząca. Kusząca aż do tego stopnia, że wiele kobiet decyduje się ją urzeczywistnić. Robią to – i niestety stają się nieszczęśliwe. Dlaczego tak się dzieje i jak wobec tego podchodzić do swoich fantazji?

Przede wszystkim nie należy traktować ich wprost, dosłownie. Fantazje erotyczne są metaforą, sygnalizują pewne potrzeby i mówią o tym, co można zmienić. Tak naprawdę nie chcemy jednak mężczyzn z naszych fantazji – natomiast potrzebujemy tylko niektórych cech, które posiadają. Podkreślam „niektórych”, dlatego, iż w mężczyźnie ze swoich fantazji widzimy ideał mężczyzny w ogóle tylko dlatego, że patrzymy przez pryzmat cech komplementarnych, czyli tych, za którymi najbardziej tęsknimy w codziennym życiu, jednocześnie ulegając zniekształceniu poznawczym, czyli mówiąc krótko „zapominamy” o tym, że „każdy medal ma dwie strony”.

Wiele kobiet uskarża się na brak zdecydowania u swoich partnerów, ich ugodowość, brak przejmowania odpowiedzialności, za to, że „wszystko jest na kobiecych głowach”. To dlatego silne kobiety marzą o tym, by na chwilę móc poczuć się słabszymi i bezwolnymi. Treść fantazji erotycznych to darmowa lekcja tego, co w Twoim związku wymaga zmiany. Kolejnym krokiem zatem powinna być próba urozmaicenia wspólnego pożycia – na każdej płaszczyźnie.

Joanna P

Komentarze (2)

Emilly27k

11 lat temu

Masz Summer rację , no szkoda ,że nie istnieją. Możliwe ,że tacy mężczyźni istnieją tylko w snach.Ze snu o takim mężczyźnie trudno jest się wybudzić:)

Zostaw komentarz