Styl życia

Margaret powalczy o bilet na Eurowizję w półfinale Melodifestivalen

Margaret powalczy o bilet na Eurowizję w półfinale Melodifestivalen

Źródło: screen z serwisu YouTube

Melodifestivalen to szwedzkie preselekcje narodowe, które cieszą się dużą popularnością nie tylko w krajach skandynawskich, ale też w całej Europie. Fani Eurowizji doceniają bogatą oprawę sceniczną, efekty specjalne i profesjonalnych prowadzących. Drugi raz z rzędu o prawo reprezentowania Szwecji powalczy Margaret, która w 2016 roku wzięła udział w Krajowych Eliminacjach z utworem Cool Me Down. Wówczas piosenkarka musiała pogodzić się ze zwycięstwem Michała Szpaka. Margaret powalczy o bilet na Eurowizję w półfinale Melodifestivalen.

Margaret w półfinale Melodifestivalen

Drugi półfinał Melodifestivalen odbędzie się 9 lutego o godzinie 20 czasu środkowoeuropejskiego. Tym razem areną zmagań będzie hala w Malmo. Kanał szwedzkiego nadawcy publicznego nie jest dostępny w Polsce, zmagania Margaret będzie można jednak śledzić w internecie na stronie stacji SVT.

W półfinale w Malmo wystąpi łącznie 7 artystów. W trakcie głosowania poprzez audiotele, SMS i specjalną aplikację zostaną wyłonione dwa utwory, które automatycznie awansują do wielkiego finału Melodifestivalen.  Dwa kolejne powalczą o finał w specjalnym koncercie dogrywkowym, tzw. Andre chansen.

Margaret ponownie walczy o prawo reprezentowania Szwecji na Eurowizji

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Margaret walczyła o prawo reprezentowania Szwecji w Konkursie Piosenki Eurowizji. Wówczas z utworem In My Cabana trafiła do Andre chansen. Choć wystąpiła w bardzo trudnym duecie, to właśnie ona ostatecznie awansowała do wielkiego finału. Niestety, w ostatecznej rozgrywce zajęła stosunkowo odległe miejsce.

Marget z utworem Tempo

Margaret jutro na scenie w Malmo wykona taneczny utwór Tempo, który jest utrzymany w atmosferze dobrej, wakacyjnej zabawy.  Polskiej piosenkarce na scenie będą towarzyszyć tancerze, chórki zostaną odtworzone z taśmy, podczas gdy ona będzie musiała zaśpiewać na żywo. W zeszłym roku dobrze poradziła sobie z utworem In My Cabana, choć wcześniej mocno krytykowano ją za występ do Cool Me Down. Tempo wydaje się utrzymane w tym rejestrze dźwięków, z którymi Margaret radzi sobie bez większych problemów.

Magdalena Tul i Clodie wśród polskich kandydatów na Eurowizję 

Już jutro przekonamy się, jak Margaret poradzi sobie w półfinale Melodifestivalen. Tymczasem dziś powinniśmy poznać imię i nazwisko reprezentanta Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji.  Kto nim będzie? Wśród osób, które wysłały zgłoszenia swoich propozycji, znalazła się m.in. była reprezentantka Polski, Magdalena Tul oraz Clodie – zespół, którego wokalistką jest Klaudia Trzepizur. Clodie ma na swoim koncie wielki sukces w postaci kilku milionów odtworzeni coveru „Zombie” zespołu The Cranberries. Swoją piosenkę do TVP przesłała też Ewelina Łukaszyk, młoda piosenkarka i aktorka.

Dodaj komentarz