Kultura Sfera mentalna Styl życia

Mam faceta i mam… problem – Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska

Mam faceta i mam… problem

Nie zawsze relacje damsko-męskie układają się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Przyczyny takiego stanu rzeczy tkwią nie tylko w drugim człowieku, który jest z nami niekompatybilny, ale bardzo często też w nas samych. Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska w swoim poradniku Mam faceta i mam… problem zawarły wiele wartościowych historii wraz z ich omówieniem, co może nam pomóc w rozwiązaniu własnych problemów.

Jakie problemy miewają kobiety z facetami?

Problemy z facetami niejedno mają imię. Czasem on źle rokuje już od samego początku. Zachowuje się w sposób, który wskazuje na brak zainteresowania. Mimo to wciąż chcemy z nim być. Łakniemy czyjejś bliskości. Samotność, brak zadowolenia z życia w pojedynkę bardzo często popycha kobiety w ramiona niewłaściwych mężczyzn. Podobnie działają oczekiwania rodziców, którzy uważają, że w tym wieku wypada mieć męża i dzieci.

Jak psujemy związek?

Panie czasem też same psują dobre związki. Np. czepiają się faceta o to, że za mało z nimi wychodzi na miasto, podczas gdy on nigdy nie był duszą towarzystwa. Działa to też w drugą stronę, niektóre kobiety mają pretensje do partnerów o to, że nie poświęcają im całego wolnego czasu, tylko np. spotykają się z kolegami. Taka chęć bycia razem 24 h na dobę zazwyczaj przytrafia się kobietom, które w domu rodzinnym nie zaznały zainteresowania ze strony rodziców.

Wybieramy byle kogo z powodu kompleksów

Czasem wybieramy danego faceta z powodu kompleksów. Cieszymy się, że w ogóle zwrócił na nas swoją uwagę i nie dostrzega naszych wad. Nie zadajemy sobie pytania, czy on w ogóle się nam podoba. Czy jest facetem dla nas, tylko w to brniemy bez zastanowienia.

Narzekanie na eks, czyli sygnał alarmowy

Musimy też uważać na mężczyzn, którzy narzekają na poprzednie partnerki. Prawdopodobnie one wcale nie były takie złe, natomiast facet może mieć sporo na sumieniu. Eks najbardziej krytykują ci panowie, którzy zdradzali, stosowali jakąś formę przemocy. Niepochlebne słowa pod jej adresem mają ich wybielić.

Związek z kryptogejem

W codziennym życiu nie brakuje też wpadek, na które nie mamy większego wpływu. Np. facet jest przeuroczy, dobrze nam się z nim żyje, szanuje nas, seks też jest, a potem nagle odkrywamy, że jego eks byli inni mężczyźni. On tak naprawdę sam nie umie określić swojej orientacji seksualnej. Być może jest tak naprawdę gejem, ale siebie nie akceptuje i wiąże się z kobietą, aby spełnić oczekiwania najbliższych.

Mam faceta i mam… problem

Choć poradnik Mam faceta i mam… problem może przytłaczać bezmiarem cierpienia kobiet, to warto po niego sięgnąć, aby zobaczyć, jakie błędy najczęściej popełniają panie i czego należy w związku z tym unikać.  Po co doświadczać konsekwencji złych wyborów na własnej skórze, skoro można czerpać z doświadczeń innych osób?

Komentarze (3)

Lanza

3 lata temu

Niestety, Polki mają sporo kompleksów i cieszą się, gdy pierwszy lepszy zwróci na nie uwagę. Na szczęście nie wszystkie tak mają.

Zostaw komentarz