Kultura Styl życia

Mam coś twojego – Katarzyna Bester

Mam coś twojego – Katarzyna Bester

Katarzyna Bester powraca do nas z kolejnym gorącym romansem, któremu nie można odmówić romantyzmu. Mam coś twojego to świetnie skonstruowana historia, która przede wszystkim wypada bardzo wiarygodnie. Autorka stworzyła ciekawe portrety psychologiczne głównych bohaterów, a stworzona przez nią opowieść jest spójna.

Kobieta wspierająca swoje przyjaciółki w trudnych chwilach

Kate to spontaniczna i radosna kobieta, która dla swoich przyjaciółek jest gotowa wskoczyć w ogień. Gdy okazuje się, że Ed zdradził Amy z prostytutką, pierwsza zjawia się w ich mieszkaniu, aby wyrzucić niewiernego partnera. Nie bawi się przy tym w żadne ceregiele. Targa nią wściekłość, jakby to ona sama została zdradzona. Kate świetnie radzi sobie z takimi typami jak Ed, ponieważ ma brata policjanta, który nauczył ją podstaw samoobrony.

Radar wykrywający podejrzane typy

Aby poprawić humor Amy, Kate zabiera ją do baru. Obie kobiety wypijają sporo drinków. Amy jest tak pijana, że wpatruje się w mężczyznę, którego Kate od razu klasyfikuje jako podejrzanego typa. Gdy ten do nich podchodzi, okazuje się, że miała rację. Kate jest bardzo wyczulona na nieszczerych i agresywnych mężczyzn, ponieważ sporo przeszła w swoim poprzednim związku.

Nieudana próba przenosin do Hogwartu

Po wyjściu z baru Kate postanawia na jednym z peronów przedostać się do Hogwartu tak, jak uczynił to Harry Potter. Niestety, wpada tylko na ścianę i rozbija sobie czoło. Po tym zdarzeniu staje się pośmiewiskiem wszystkich znajomych i bliskich. Sama ma zaś nauczkę, by tyle nie pić.

Ucieczka psa początkiem nieoczekiwanej znajomości

Kate jest z zawodu lekarzem weterynarii. Na co dzień pracuje w lecznicy połączonej z hotelem dla zwierząt.  Gdy pewnego dnia wychodzi z pracy, spotyka labradora, który błąka się po ulicy. Na szczęście pies ma obrożę z adresem zamieszkania. Kate postanawia go odprowadzić do domu. W ten sposób poznaje Scotta.  Podczas tego spotkania wypadają jej wszystkie rzeczy z torebki. Kate wydaje się, że wszystko pozbierała, ale jedna rzecz pozostaje w ogrodzie Scotta. Jaka? Tego się dowiecie z powieści Mam coś twojego.

Brak zaufania do mężczyzn

Kolejne dni przynoszą Kate liczne spotkania ze Scottem. Mężczyzna ewidentnie chce ją bliżej poznać i się zaprzyjaźnić, ale młoda kobieta przed nim ucieka. Nie czuje się bowiem pewnie w męskim towarzystwie. Biorąc pod uwagę jej wcześniejsze doświadczenia, taka postawa nie powinna dziwić. Katarzyna Bester stworzyła bardzo wiarygodny obraz kobiety, która została skrzywdzona przez byłego partnera i boi się zaufać.  Bardzo często w romansach spotykamy bohaterkę ciężko doświadczoną przez życie, która jednak pakuje się w przygodne znajomości, co wydaje się mało logiczne. U Katarzyny Bester wygląda to zgoła inaczej i bardzo mnie to cieszy. Choć powieść Mam coś twojego jest lekka, to porusza też ważne tematy, autorka dokonuje tego w sposób dojrzały i przemyślany.

Czy Kate da szansę Scottowi? Jak poradzi sobie z eks, który ponownie stanie na jej drodze? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, koniecznie sięgnijcie po książkę Mam coś twojego.

Komentarze (3)

Rosia58

2 tygodnie temu

Widzę, że w końcu szykuje się normalna książka. Niektóre romanse są tak pozbawione realizmu, że aż kłuje to w oczy:)

alibabka

2 tygodnie temu

Lubię książki, w których kobiety są silne i myślą o swoim dobru. Chętnie przeczytam powieść Katarzyny Bester.

Zostaw komentarz