Life Style Psychologia

Mam 30 lat i…

mam-30-lat-i

Dla niejednej z Pań pojawiająca się trójka z przodu, staje się punktem zapalnym, aby zacząć planować liczne zmiany w życiu. Wchodząc w kolejny etap, analizujemy, co zrobiłyśmy do tej pory, czego dokonałyśmy a co ciągle pozostaje nam do zrobienia.

Spełniam się w pracy…

Jest to czas, w którym kariera dla wielu kobiet, staje się sensem życia. Nie liczy się nic, oprócz pięcia się po szczeblach kariery. Dynamiczne działanie, praca po godzinach, brak czasu na rodzinę, te wszystkie czynniki sprawiają, że kobiety stają się szefami i najlepszymi specjalistami w wielkich korporacjach. Coraz częściej zajmujemy typowe, męskie stanowiska.
Już nikogo nie dziwi, obraz kobiety za kierownicą autokaru czy tramwaju. Jednak najważniejsze jest to, że dochodzenie praw dla płci pięknej, coraz rzadziej kończy się na sali sądowej. Stajemy się społeczeństwem, które uznaje równość Pań w żuciu codziennym. Niewątpliwym postępem są również liczne fundacje i stowarzyszenia, które skupiają w swoich kręgach tylko kobiety. Są to organizacje tematyczne promujące i wspierające inicjatywy i przedsiębiorczość Pan. To właśnie płeć piękna uchodzi w na takich szkoleniach za specjalistów w dziedzinach biznesowych.

Jestem mamą…

Trzydziestoletnie Panie, które miały ku temu sposobność i najlepsze do tego warunki, zakładają rodziny. Jest to czas, w którym jeszcze żywe są w nas wspomnienia ze ślubu, a nasze potomstwo właśnie zaczyna stawiać pierwsze kroki. Tylko czynne zawodowo kobiety są świadome jak ciężkie jest do pogodzenia wychowywanie maluchów i spełnianie się w pracy. Jednak tylko te Panie wiedzą, że daje to wielką satysfakcję i jest możliwe do pogodzenia. Pamiętajmy, że najważniejsze będzie partnerskie podejście obojga rodziców. Tylko dobra organizacja i współpraca, pozwoli nam w pełni cieszyć się tym cudownym czasem. Należy jednak pamiętać, że szybkie tępo życia i liczne przeszkody, uniemożliwiają nam zdecydowanie się na dziecko przed 30 rokiem życia. Każda kobieta, która przekroczy ten wiek, musi zwracać szczególną uwagę na dietę i prawidłowy styl życia, aby ułatwić sobie zajście w ciąże w najbliższych latach.

Jeżeli skończymy 35 lat i planujemy ciąże warto skonsultować się z lekarzem. Hormony od tego wieku zaczynają działać bardziej ociężale a nie każda owulacja może zakończyć się jajeczkowaniem. Jednak nie porzucajmy planów o zajściu w ciąże w żadnym wieku, gdyż medycyna zna z roku na rok coraz więcej sposobów aby nawet w późnym wieku zajść w ciąże. A od zawsze wiadomo, że świadome macierzyństwo jest najlepsze dla całej, nowo powstałej rodziny.

Anna 14-stek

Dla niejednej z Pań pojawiająca się trójka z przodu, staje się punktem zapalnym, aby zacząć planować liczne zmiany w życiu. Wchodząc w kolejny etap, analizujemy, co zrobiłyśmy do tej pory, czego dokonałyśmy a co ciągle pozostaje nam do zrobienia.

Dbam o…

Przede wszystkim o siebie. Zmiany w Twoim zachowaniu oraz samopoczuciu, zaczną coraz częściej uzależniać się od fazy cyklu w jakiej się znajdujesz. Jest to spowodowana spadkiem stężenia estrogenów i progesteronu w organizmie. Nie unikaj regularnych wizyt u ginekologa. Zapisz się na mammografię, gdyż wchodzisz w okres, kiedy jesteś narażona na zachorowanie na raka piersi. Pamiętajmy, że wcześniej wykryty nowotwór jest całkowicie uleczalny. Rób cytologię przynajmniej raz w roku. Zaś jeżeli dostrzegasz u siebie roztrzęsienie, drastyczną zmianę wagi, to należy zbadać poziom tarczycy.

Mam 30 lat i…

… przede wszystkim zaczynasz cudowny i pełen możliwości okres w Twoim życiu. Jesteś atrakcyjną kobietą w kwiecie wieku, realizujesz się i kochasz. Więc czego więcej chcieć od życia?

Anna 14-stek

Komentarze (22)

Emilly27k

6 lat temu

Dziś inaczej patrzę na artykuł i wybiło małe 30+ .
Kobieta zmienną jest i to widoczne jest w wypowiedziach, ale pewne nawyki się nie zmienią. Zawodowo nic się nie zmienia i jest mi przykro z tego powodu. Nie lubię litości nade mną , gdyż sprawia mi ból czując ,że nie jestem potrzebna. Przykre to jest. Lęk to jest jedyny w tym wieku 30+.

filodendron

8 lat temu

Moja Trzydziestka to był czas bardzo skomplikowany ,gdy wielkie smutki mieszały się z największą radością – ponieważ miałam już na świecie cudownego dzidziusia i teraz ,gdy jest dorosłym mężczyzną też jest cudowny.Szkoda ,że nie udało mi się więcej dzieci urodzić.Ale prawdę mówiąc czułam się wtedy bardzo młoda i nawet nie przyszło mi do głowy ,że 30-tka to jakiś poważny wiek.

tereska56

10 lat temu

Kiedy to było 😉 Pamiętam jednak, że obawiałam się 30-stki. za to 40-stkę przeszłam bez żadnych problemów. Ot tak sobie minęło. Myślę, że bariera trzydzieski jest jednak najtrudniejsza. Choć przecież nie ma sie czego obawiac. To piekny wiek.

Emilly27k

10 lat temu

Przyznam,że Karola dokonała dobrego wyboru.Jest szczęśliwa.Troszkę przesadza, bo bardzo ładna jest, a przede wszystkim szczera i uśmiechnęta,Taka powinna być 30 prawdziwa-uśmiechnięta:)

karoligrz

10 lat temu

joasiaaa nie martw się, prawdą jest że każdego ta strzała Amora dosięga w różnym czasie. Pamiętam jak ja byłam niezadowolona gdy w LO moje koleżanki chodziły z chłopakami a na mnie ani jeden nie spojrzał :/ Zawsze czułam się przy nich jak „przyzwoitka”. A teraz?? heh cieszę się bo wyszłam za mąż wcześniej niż niektóre z nich:)

bess22

10 lat temu

30 lat to wiek kiedy niektórzy zaczynają żyć,zakładają rodziny,planują,wchodzą w dojrzałość.To wiek kiedy nic się nie kończy,ale wszystko dopiero może się zacząć.

topik4433

10 lat temu

Jestem jeszcze przed trzydziestką, więc to co najpiękniejsze jeszcze przede mną? Oby, bo teraz też jestem bardzo szczęśliwa, bo kochana z wzajemnością i mam piękny czas w swoim życiu 🙂

malgosia74

10 lat temu

Moje dzieci tez sa „odchowane” i zdecydoanie więcej czasu mam dla siebie…. Czasem dobrze wcześniej zacząć haha… A i od dzieci często mozna otrzymac pomoc, wszystko zalezy od wychowania. Szceśliwa kobieta to skarb:)

picola

10 lat temu

Potwierdzam, że przekroczenie magicznej trzydziestki to wspaniały okres w życiu. W moim przypadku tak było, wszystko co najlepsze w tym urodzenie dziecka spotkało mnie po trzydziestce. teraz jestem spełniona i szczęśliwa a i pozycję zawodową też mam ugruntowaną. mam nadzieję, że po czterdziestce też będzie wspaniale.

danatwa

10 lat temu

Dzieci odchowane?? Teraz raczej to nie prawda . Decydujemy się na dzieci coraz później dlatego koło 30- 35 lat dopiero dzieci się pojawiają lub są małe.

kasia1358

10 lat temu

Większosc uwaza ,że najwspanialsze lata to wiek nastolatki i bardzo młodej kobiety.A dla mnie najpiekniejszy okres byl kiedy skończyłam 35lat.Dzieci odchowane,praca,czas dla siebie.Wtedy dopiero rozkwitłam.Bo tak naprawde ta młodosc upłynęła na wychowaniu dzieci i ich potrzebach.Dla siebie juz czasu brakowało.Nie było jak wyjść na zabawę,na zadbanie o siebie nie miałam ani czasu ani pieniędzy.Babci która pobawi wnuki nie było blisko.Panie ,które samodzielnie wychowały pociechy wiedza o czym mówie.Czasem brakowało tej radosci z zycia ze zwyczajnego zmęczenia.Nie było pampersów,pralka -stara Frania.Ach,jakie to były czasy :)Z uśmiechem mimo wszystko to wspominam choć i tak uwazam,że dopiero teraz własciwie odkrywam siebie i radośc z życia

gwolska

10 lat temu

Strzała Amora trafia w każdym wieku, tylko nie każdego to spotyka. Mam nadzieję joasiaaa, że wkrótce i Ciebie dosięgnie ta strzała.Tylko nie rozumiem,czego dotyczyć ma ta niepowtarzalna i jedyna miłość. Aby o tym wiedzieć, trzeba zaryzykować. Każde małżeństwo jest ryzykiem, choćby nam wydawało się, że spotkałyśmy tego jedynego. Codzienność zweryfikuje nasz wybór: albo będzie udany albo nie. Zbyt długo nie ma co czekać, bo im później tym trudniej o tego jedynego.

joasiaaa

10 lat temu

Ja mam prawie 34l. Nie mam jeszcze ani męża ani dzieci. Wciąż czekam na tą jedną jedyną niepowtarzalną miłość.

Emilly27k

10 lat temu

Mówią ,że prawdziwe życie zaczyna się po 30, 40.Ja tym stanem wiekowym się nie przejmuje , ponieważ nie przekroczyłam 30.Wiem,że należy żyć pełnią życia.Najważniejsze,że dbam o siebie, jestem zdrowa, mam witalność, czasem zażyję witaminy, posmaruje twarz kremami, oczyszczam twarz z toksyn dnia codziennego, nie palę, nie piję, no może czasem winko.Smak wina jest jak skóra taka dojrzała i czysta, a czasem kwaśna.Najważniejsze jest to aby czuć dobrze się we własnych latach i nie oglądać sie za siebie.Ech ta młodość.

kasiakasia

10 lat temu

Pamiętam czasy kiedy to ja miałam 30l.Miałam już męża i 2 dzieci spodziewałam się trzeciego.Pamiętam jaka byłam wtedy szczęśliwa.

Annagata

10 lat temu

Gdy miałam trzydzieści lat…to wirował wokół mnie świat!A teraz mam ciut więcej i nadal jest cudownie,tylko jestem bardziej doświadczona.Jeśli spełniamy się w zyciu,to bez względu na wiek zawsze będziemy mieć trzydziestkę!!!

basikmac

10 lat temu

Dokładnie! Czego więcej chcieć od życia w wieku 30 lat, czy ciut więcej? Jeśli są tu tak młode dziewczyny, zaglądają – proszę Was – cieszcie się życiem i nie marnujcie żadnej okazji do tego, by dbać o siebie i myśleć o sobie. Wszak kochaj bliźniego, jak SIEBIE samego:) Zresztą ta sama zasada dotyczy nas wszystkich, bez względu na wiek. Szczęśliwa kobieta uszczęśliwi męża, dzieci, przyjaciół, znajomych:)

Zostaw komentarz