Kultura Styl życia

Mala M. – Paulina Świst i Lilka Płonka

Mala M. - Paulina Świst i Lilka Płonka

Paulina Świst to jedna z najpopularniejszych polskich pisarek, która wydaje pod pseudonimem. Wynika to z faktu, iż na co dzień pracuje na sali sądowej. Lilka Płonka to koleżanka Pauliny, która także jest prawniczką. Panie połączyły siły, czego efektem jest powieść Mala M. Dlaczego warto po nią sięgnąć?

Problematyczne imię

Mala nigdy nie lubiła swojego imienia. Miała do niego mnóstwo zastrzeżeń. Największe dotyczyło zdrobnień. Nie da się stworzyć takiej wersji od imienia Malwina, aby nie brzmiała ona infantylnie. Na szczęście wszyscy przyjaciele mówią na nią Mala.

Topienie smutków w alkoholu

Mala od pewnego czasu ma problem z alkoholem. Topi w nim wszystkie smutki. Potrafi pić przez kilka dni z rzędu, przy okazji zapominając o jedzeniu i codziennych sprawach, chociażby takich jak nowe zlecenia.  Nie ma ona szczęścia do mężczyzn. Pierwszego musiała utrzymywać, bo nie garnął się do pracy. Z drugim było cudownie do czasu, aż dowiedziała się, iż prowadzi podwójne życie. Kolejni faceci również nie zasługiwali na jej uwagę.

Przygodny seks z nieznajomym

Pewnego sierpniowego dnia Mala zostaje zaproszona przez Zuzannę na jej imieniny. To podczas nich poznaje błękitnookiego mężczyznę. Mala zdaje sobie sprawę, że tacy jak on nie należą do dobrych i przykładnych partnerów. Raczej wykorzystują kolejne kobiety i mają niejedno na sumieniu. Mimo to mężczyzna tak na nią działa, że uprawia z nim przygodny seks. Ten okazuje się dla Mali niezapomniany. Po powrocie do domu Mala pragnie odszukać błękitnookiego przystojniaka. Nie jest to jednak łatwe zadanie.

Idealny sąsiad

Nieoczekiwanie w życiu Mali pojawia się sąsiad. Na pierwszy rzut oka stanowi ideał. Jest szarmancki, inteligentny i przystojny. Na dodatek wykazuje duże zainteresowanie swoją sąsiadką. Czy Mala da szansę mężczyźnie, który stara się o jej względy?

Nieoczekiwane zawirowania w życiu przyjaciółek

To jednak nie koniec. W życiu głównej bohaterki pojawiają się kolejne problemy. Trudności nie omijają też Zuzanny.  Co przyczyniło się do nagłych zawirowań w życiu obu kobiet?  Mala jeszcze zatęskni za beztroską i chaosem. Jej problemy zdają się bowiem nie mieć końca… Czy istnieje związek między nimi a tajemniczym przystojniakiem z imprezy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w powieści Mala M.

Paulina Świst w duecie z Lilką Płonką zaskakuje i funduje czytelnikowi moc wrażeń. Jej książki zawsze przypominają rollercoaster. Akcja toczy się w nich wartko i pełna jest tajemnic.  Mala M. to kolejna powieść, która ma spore szanse stać się bestsellerem. Intryguje i wciąga już od pierwszej strony.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz