Uroda

Makijaż permanentny – za i przeciw

Makijaż permanentny

Depositphotos, grafika dostarczona przez partnera

Makijaż permanentny to profesjonalny zabieg kosmetyczny, polegający na wprowadzeniu pod skórę pigmentów, dzięki którym brwi, usta czy kreska nad okiem są na stałe podkreślone odpowiednio dobranym kolorem. Dzięki temu nie trzeba wykonywać codziennie makijażu, co jest bardzo dużym ułatwieniem dla tych kobiet, które nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez pomalowania oczu czy ust. Jakie zalety i wady ma taki zabieg? Wyjaśniamy.

Skąd pochodzi makijaż permanentny i kiedy stał się popularny?

Makijaż permanentny ma bardzo długą historię, sięgającą czasów starożytnych. Ten sposób na podkreślenie brwi i oczu wynaleźli Azjaci, u których genetycznie owłosienie nie było mocno widoczne. Aby wykonać taki makijaż, używano włókien jedwabiu, roślinnych barwników oraz cieniutkich pręcików bambusa. Choć narzędzia były zupełnie inne niż dzisiaj, sama metoda miała wiele wspólnego z tymi, które znane są obecnie. Pigment wprowadzano pod skórę cieniutką igłą nasączoną barwnikiem.

Popularność makijaż permanentny zyskał w latach 80., gdy podczas kongresu kosmetycznego w Nowym Jorku zaprezentowała jego wykonanie Chinka Czeng Ming Ming. W latach 90. zabieg ten był bardzo drogi, a co za tym idzie – uznawany za luksusowy. Obecnie jest wiele salonów, które wykonują makijaż permanentny, więc i cena zabiegu jest znacznie niższa.

Makijaż permanentny brwi i ust – mocny trend ostatnich lat

Makijaż permanentny brwi Łódź od kilku lat jest niezwykle popularny, choć tak naprawdę nigdy nie wyszedł z mody. W kolejnych latach różniły się jedynie kolory, którymi podkreślano usta czy kształt i grubość brwi (w latach 90. były to na przykład cienkie kreseczki). W ostatnich latach wrócił trend na grubsze, naturalne brwi, co przełożyło się także na sposób, w jaki wypełnia się brwi podczas makijażu permanentnego. Ma ona podkreślać rysy twarzy i urodę kobiety, a nie ją przerysowywać czy zniekształcać.

Okolice, które najczęściej obecnie poddaje się temu zabiegowi to brwi oraz usta. Znacznie rzadziej panie decydują się na podkreślenie górnej czy dolnej powieki kreską, choć warto wiedzieć, że kreska wykonywana tą metodą może prezentować się naprawdę pięknie!

Makijaż permanentny – wady i zalety

Makijaż permanentny to stosunkowo mało inwazyjny zabieg – nie wykonuje się go na całe życie, ale na określony czas, który zależy od wielu rozmaitych czynników. Jakie zalety wiążą się z wykonaniem makijażu permanentnego?

  • Oszczędność czasu. Makijaż permanentny ogranicza codzienne malowanie się do minimum, jest więc doskonałym pomysłem dla wszystkich pań, które nie przepadają za długim siedzeniem przed lustrem.
  • Zawsze wygląda idealnie. Brwi czy usta malowane kosmetykami nie zawsze wychodzą równe, co wymaga poprawek, powoduje frustrację i wydłuża czas potrzebny na wyjście z domu.
  • Trzyma się niezależnie od pogody. Nie spływa w upalne dni, nie rozmazuje się na basenie czy podczas uprawiania sportu.

Jak każdy zabieg, także makijaż permanentny nie jest pozbawiony wad. Za jedną z nich uznaje się niewielki ból podczas zabiegu, który może zniechęcać bardziej wrażliwe osoby. Inną wadą zabiegu jest jego cena – zabieg wykonany w dobrym salonie to dość wysoki koszt. Do wad należy też ryzyko, że zabieg zostanie wykonany niestarannie albo niepoprawnie. Z tego względu należy bardzo ostrożnie wybierać salon, do którego umówisz się na makijaż, kierując się opiniami klientek i doświadczeniem pracujących w salonie lingeristek. Dobrze jest też wcześniej obejrzeć prace osób wykonujących zabiegi w danym salonie.

Kiedy warto zdecydować się na makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to olbrzymia wygoda. Warto zdecydować się na niego zwłaszcza wtedy, gdy nie masz czasu na codzienne wykonywanie make up’u, a lubisz mieć podkreślone oczy i usta. To także rozwiązanie problemów pań z jasną oprawą oczu, którym doskwiera problem codziennego „domalowywania” brwi i kresek. Skorzystać z tego zabiegu warto także wtedy, gdy nie do końca radzisz sobie z makijażem – precyzyjnie wypełnione brwi i usta sprawiają, że nie musisz stresować się codziennym malowaniem i denerwować, że nie wychodzi ci równa kreska.

Jeśli szukasz profesjonalnego salonu, w którym eksperci wykonają Twój makijaż permanentny zachęcamy do zapoznania się z ofertą Velvet Clinic.


Dodaj komentarz