Uroda

Makijaż – jak dobrać kolory do swojej cery?

Makijaż - jak dobrać kolory do swojej cery

Idealny makijaż codzienny czy okazjonalny to taki, który jest dopasowany do danego typu urody. Określa się je nazwami pór roku – wiosna, lato, jesień zima. Jak odpowiednio dobrać kolory cieni czy pomadek do swojej karnacji i barwy włosów?

Wiosna – jaki makijaż codzienny?

Cera wiosny może mieć zarówno brzoskwiniowy, jak i bardzo jasny odcień. Wiosna opala się na brązowo, w lecie na skórze nierzadko pojawiają się piegi. Ma ona jasne oczy: zielone, niebieskie lub piwne. Włosy przybierać mogą rozmaite odcienie: od jasnego blondu, przez ciepły brąz, aż po rudy.

Jakiego rodzaju makijaż okazjonalny bądź codzienny najlepiej się tu sprawdzi? Dobrym rozwiązaniem będą tutaj kosmetyki utrzymane w ciepłej tonacji – odcień ciepłego brązu i żółci, złota oraz błękitu.

Wybierając podkład dla wiosny, najlepiej postawić na odcienie jasnobeżowe, brzoskwiniowe lub lekko różowe. Pomadka może być zarówno brzoskwiniowa, jak i pomarańczowa czy wpadać w róż. Jeżeli chodzi natomiast o róż do policzków, musi mieć on ciepły, naturalny odcień.

Lato – jaki kolor pomadki dla blondynek?

Posiadaczki tego typu urody mogą mieć skórę zarówno bardzo jasną, jak i oliwkową. Ich oczy przeważnie utrzymane są w brązowej tonacji, lecz spotkać można się tu również z zielonymi czy niebieskimi. Lato najczęściej ma blond włosy.

Jako że jest to zimny typ urody, najlepiej pasować będą do niego chłodne kolory — róże, błękity oraz fiolety. Podkład powinien być tutaj jasny i dopasowany do koloru karnacji. Jak dobrać kolor cieni do powiek dla lata? Warto postawić na pastelowe odcienie. Lato najkorzystniej prezentować będzie się w różu o chłodnym odcieniu i czerwonej lub różowej pomadce.

Jesień – jak dobrać kolor cieni do powiek?

Jesień to typ urody charakteryzujący się jasną cerą, która często pokryta jest piegami. Skóra jej posiadaczek jest delikatna i opala się na czerwono. Włosy utrzymane są w rudej lub jasnobrązowej tonacji, a oczy mają kolor zielony lub piwny.

Reprezentantki takiej urody wybierać powinny kosmetyki utrzymane w kolorach ziemi, takich jak odcienie brązu, zieleni, beżu, khaki oraz pomarańcz. Najlepszym rozwiązaniem będzie podkład w ciepłych odcieniach beżu oraz brązu. Idealne cienie dla wiosny to brązowe, złote oraz rdzawe. Jesień najkorzystniej wyglądać będzie w szminkach pomarańczowych oraz złotawych.

Zima – jakie kolory dla brunetek?

Kobiety reprezentujące ten typ urody mają czarne lub ciemnobrązowe włosy i brązowe, piwne lub niebieskie oczy. Ich skóra może być zarówno porcelanowa, jak i oliwkowa.

Robiąc makijaż codzienny, zima stawiać powinna na kosmetyki utrzymane w kontrastowych tonacjach. Bez obaw wykonać może ona nieco mocniejszy make-up. W przypadku zimy dobrze sprawdzać będzie się transparentny, podkreślający kolor cery podkład. Jaki kolor pomadki dla brunetek wybrać? Może być on zarówno czerwony, jak i różowy czy fioletowy. Zima wybierać powinna róż o jasnoróżowym odcieniu, a cienie – chłodne i pastelowe lub zdecydowane, na przykład w kolorze fuksji.

Warto zadbać o odpowiedni dobór makijażu do typu urody – to sprawdzony sposób na podkreślenie jej atutów i zatuszowania ewentualne mankamentów.

Komentarze (3)

alibabka

3 lata temu

Jako lato też dobrze czuję się w chłodnej tonacji, o którą wcale nie jest tak łatwo w przypadku cieni, podkładów czy różów.

Goplana

3 lata temu

Bardzo trafne porady. Aby wyglądać dobrze w makijażu, trzeba trafić z kolorami:) Wbrew pozorom nie każdemu pasują brązy i bronzer do konturowania twarzy.

Rosia58

3 lata temu

Ja jestem właśnie zimą i szminki lubię w wyrazistych kolorach, do tego jasny róż, a na oczy jakieś jasne pastele:)

Zostaw komentarz