Fitness Sporty sezonowe

Majówka na sportowo

majówka na sportowo

Majówka wcale nie musi być czasem leniuchowania na leżaku. Długi weekend warto wykorzystać aktywnie, by z pełnią energii i siły powrócić do pracy. Majówka na sportowo do doskonały pomysł. Podpowiadamy, co robić by trochę się poruszać i skorzystać z pięknej pogody.

Majówka

Długi weekend przypada na początek maja. Dni wolne od szkoły i pracy zawdzięczamy ustawie. Święto Pracy to okazja do odpoczynku, również tego aktywnego. Maj zwykle urzeka nas piękną pogodą, więc warto to wykorzystać. Spędzenie majówki na świeżym powietrzu będzie wspaniałym czasem z rodziną. Dzieciom i dorosłym spodoba się taka forma wypoczynku, o ile wybierzemy coś, co zadowoli każdego. Majówka to zaledwie kilka wolnych dni, ale można je ciekawie zaplanować.

Rowery

Wycieczka rowerowa czy udział w rajdzie to znakomity pomysł na majówkę. Dzieci uwielbiają jazdę na rowerze, dorośli również. Rowery możemy wynająć. W dużych miastach i ośrodkach turystycznych wynajmiemy rowery, za niewielką opłatą. Nie musimy więc na drugi koniec Polski zabierać ze sobą własnych jednośladów. Jazda na rowerze to sport, podczas którego możemy podziwiać piękną przyrodę. W naszym kraju nie brakuje malowniczych tras rowerowych. Wystarczy tyko się rozejrzeć. Rowery to propozycja dla każdego. Taka majówka na pewno będzie niezapomniana.

Kajaki

Spływy kajakowe to fantastyczna opcja na długi weekend. Nawet w dużych miastach znajdują się przystanie kajakowe, gdzie możemy wymajać sprzęt. Wszyscy odważni mogą wybrać się na kajaki w góry czy kamieniste potoki. Taki wypad będzie niezwykłą przygodą. Na kajaki możemy wybrać się całą rodziną. Osoby niepotrafiące pływać nie mają się czego obawiać, ponieważ na kajak zakładamy kamizelkę ratunkową.

Nordic walking

Nordic walking stał się dość popularnym sportem w naszym kraju. Spotykamy coraz więcej osób chodzących z kijkami. To również dobra propozycja na majówkę. Kijki możemy zabrać ze sobą na weekendowy wyjazd za miasto. Wiele hotelów i pensjonatów oferuje bezpłatne wypożyczenie tego typu sprzętu. Wystarczy park, las czy spacerowa trasa w mieście i można ruszać przed siebie z kijkami w dłoniach.

Pływanie

spływy kajakowePływanie to idealna propozycja na pochmurną majówkę. Wyjście na basen czy do aqua parku spodoba się najmłodszym. Zjeżdżalnie, leniwa rzeka czy hydromasaże to ciekawe atrakcje. Starsi będą zachwyceni sauną czy jacuzzi. Na basenie popływamy, spalając kalorie i odpoczywając. Nasze ciało na pewno będzie odprężone po takiej dawce aktywności.

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

dulcynea

7 lat temu

Ja w majowy weekend rozpoczynam sezon wędrowania po górach.
Rozpoczynam od spaceru na Wielką Sowę (1014 m) i niestraszna mi pogoda.
Już zaopatrzyłam się w nowe, wygodne buty 🙂

filodendron

7 lat temu

Majowa pogoda sprzyja aktywności i wypoczynkowi na łonie natury. Na pewno bo takim dniu na powietrzu ludzie poczuja sie znacznie lepiej i przybędzie im energii 🙂

Zostaw komentarz